Fudbalska reprezentacija Srbije

• Odgovora: 256
Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 26 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
Odg: Fudbalska reprezentacija Srbije
« Odgovor #20 poslato: 16:35:01, 17.Mar.2009. »
Antićev spisak u petak, tri dana priprema
Utorak, 17. mart 2009. 15:44    

Jedan od najvažnijih mečeva u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine, fudbalska reprezentacija Srbije odigraće 28. marta u Konstanci protiv selekcije Rumunije.

Selektor srpske reprezentacije Radomir Antić u petak će saopštiti spisak igrača na koje će računati na taj meč, kao i za prijateljski duel protiv Švedske 1. aprila u Beogradu.

Ne treba očekivati iznenađenja na Antićevom spisku, odnosno za pretpostaviti je da će se selektor "orlova" držati izreke: "Ne menjaj tim koji dobija".

U svakom slučaju, povoljna okolnost po Antića je što može da računa i na Nevena Subotića, koji je konačno dobio dozvolu FIFA da zaigra za Srbiju, ali i to što je većina reprezentativaca u odličnoj formi i što predstavljaju značajne poluge u svojim klubovima.

Tu pre svega treba istaći raspucanog Nikolu Žigića, ali i odličnog Nemanju Vidića, kao i Dejana Stankovića. U standardno dobrim formama su i igrači iz domaćeg šampionata, pre svih Ivan Obradović i Nenad Milijaš.

Problem za Antića svakako je bolest Milana "Laneta" Jovanovića koji je, međutim, nedavno izjavio da će biti spreman za meč protiv Rumunije.

"Radomir Antić me je neprekidno zvao i raspitivao se za moje zdravlje, ali tu brigu sam očekivao od divnog čoveka kakav je selektor. Siguran sam da ću do kraja marta biti stopostotno spreman, dakle igraću protiv Rumunije", rekao je tada Jovanović.

Ako ne bude povreda u međuvremenu, Antićev spisak bi trebalo da bude sličan onom koji je objavio za turnir na Kipru (10. i 11. februara).

Dakle: golmani - Vladimir Stojković i Vladimir Dišljenković; odbrana - Branislav Ivanović, Nemanja Vidić, Ivica Dragutinović, Neven Subotić, Aleksandar Luković, Antonio Rukavina, Ivan Obradović i Igor Đurić; srednji red - Dejan Stanković, Gojko Kačar, Zdravko Kuzmanović, Nenad Milijaš, Miloš Krasić, Boško Janković, Zoran Tošić, Nemanja Matić i Milan Jovanović; napad - Nikola Žigić, Marko Pantelić, Danko Lazović i Miralem Sulejmani.

Srpski fudbaleri pripreme za meč protiv Rumunije počinju u ponedeljak 23. marta u Kovilovu, a put u Rumuniju planiran je za četvrtak, 26. mart.

Ekipa se potom vraća u Beograd i nastavlja rad do meča sa Švedskom.

Interesantno je da je došlo do promene glavnog sudije meča Rumunija - Srbija. Naime, zbog povrede Grk Kiros Vasaras morao je da otkaže arbitražu, pa je umesto njega FIFA odredila Italijana Matea Simonea Trefolonija.

Naravno, promena glavnog sudije uslovila je i promenu pomoćnika, pa će cela sudijska ekipa biti italijanska.

(MONDO)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #21 poslato: 14:17:23, 20.Mar.2009. »
Antić pred Rumune: Optimista sam
Petak, 20. mart 2009. 14:02    

Konferencija za novinare selektora srpske fudbalske reprezentacije Radomira Antića, na kojoj je saopštio spisak igrača za meč protiv Rumuna u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, poklopila se sa dolaskom proleća i sunčanim vremenom u Beogradu.

Nadamo se, najava lepih vesti iz Konstance u subotu...

"Doneo sam vam lepo vreme. Kad sam pošao iz Madrida napunio sam džepove suncem. Doduše nisam poneo furunu...", našalio se Antić sa "zubatim suncem" i svežim vremenom u Srbiji.

Antić je više puta istakao da je zadovoljan do sada postignutim i da je optimista.

"Izuzetno sam zadovoljan dosadašnjim druženjem...Svako novo druženje i okupljanje donelo je novi kvalitet. Napravili smo atmosferu poštovanja i ništa nismo prepustili nikakvoj improvizaciji, već smo kroz timski rad stvorili atmosferu u kojoj je prijatno da se radi", rekao je Antić.

On je dodao da respektuje svakog rivala, ali da ne sumnja u svoj tim.

"Nikako ne želim da budem čovek koji sumnja u završni rezultat. Imam razloga da budem optimista. Put koji smo izabrali je u skladu sa kvalitetom koji posedujemo", podvukao je Antić.

To što Kivu i Gojan ne igraju, Antić vidi kao malu prednost, ali je ubeđen i da će svaki rumunski igrač koji bude istrčao na teren imati u glavi ideju i želju da pobedi Srbiju, jer svako želi da igra na Svetskom prvenstvu.

Ni loš teren u Konstanci, ne brine Antića. "Realan sam. Nikad ništa nisam rešavao suzama. To je odluka rumunskog saveza. Na nama je da je poštujemo i budemo pozitivni na ukupnu sutuaciju", odgovorio je Antić na pitanje rumunskih novinara.

Antić dodaje da njegov stručni štab ima dosta podataka o Rumunima, prema kojima ima veliki respekt, ali je ponovio svoju tezu da se "do autoriteta u fudbalu dolazi isključivo pozitivnim rezultatima i ponašanjem".

Antić pred Rumune: Optimista sam

"Za Nevena Subotića možda druga uloga"

Posle saopštavanja spiska, selektor srpskog tima je izrazio zadovoljstvo priključivanjem Nevena Subotića i Miloša Ninkovića, koji mogu da "donesu novi kvalitet", ali i sjajnom formom Nikole Žigića i Nemanje Vidića.

"Promenom sredine Žigić je došao do onog što mu je bilo potrebno. Postao je senzacija španske lige. I kad nije igrao, Nikola je svojim moralom nadograđivao slabiju pripremu. Na utakmici sa Austrijom on je pretrčao 12 kilometara i to se graniči sa neverovatnim, s obzirom na njegove karakteristike", oduševljen je Antić visokim napadačem.

Superlative je upotrebio i za Nevena Subotića, za koga planira možda i promenu njegove stalne pozicije - štopera.

"Njegovi kvaliteti su i ljudski i fudbalski. Zadovoljan sam što mogu da računam na njega. On će narednih dana imati šansu da dokaže da mu je mesto ovde, a ja mislim da jeste. Drago mi je da je Neven sa nama. Siguran sam da će se svojim ponašanjem i kvalitetima izboriti za svoj status. Moguće je da i da će nam baš on otvoriti alternativu u sistemu igre. Ne računam na njega samo kao na centralnog igrač, razmišljamo i o nekoj drugoj poziciji koja bi nam donela kvalitet".

Pripreme srpske selekcije počinju u ponedeljak u podne, a Antić nastavlja praksu saradnje sa trenerima iz domaćeg prvenstva. Sada će mu gosti biti treneri OFK Beograda i Rada Mihajlo Ivanović i Marko Nikolić.

(tekst: P.V - foto: Petar Stojanović/MONDO)

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #22 poslato: 12:23:50, 23.Mar.2009. »
Rumuni definitivno bez Kivua na Srbe
Ponedeljak, 23. mart 2009. 11:09    

Selektor fudbalske reprezentacije Rumunije Viktor Picurka objavio je spisak igrača za utakmice sa Srbijom i Austrijom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

Picurka je spisak objavio u nedelju kasno uveče, pošto je odlučio da sačeka kraj svih utakmica u šampionatima u kojima nastupaju rumunski igrači.

Rumunija će Srbiju ugostiti u subotu, 28. marta u Konstanci, dok će Austriji gostovati 1. aprila u Klagenfurtu.

Srbija je trenutno na prvom mestu na tabeli Sedme kvalifikacione grupe sa devet osvojenih bodova na četiri utakmice. Isti učinak ima i Litvanija, koja je u Beogradu izgubila od Srbije sa 0:3.

Francuska i Rumunija su na tri utakmice osvojile po četiri boda, koliko i Austrija, ali na četiri meča. Poslednja je reprezentacija Farskih Ostrva sa bodom iz četiri meča.

Tim Rumunije za duele sa Srbijom i Austrijom:

GOLMANI: Bogdan Lobont (Dinamo Bukurešt), Kostel Pantilimon (Temišvar).

ODBRANA: Kozmin Kontra (Hetafe), Kristijan Sapunaru (Porto), Dorel Stojka (Universitatea Krajova), Gabriel Tamaš (Dinamo Bukurešt), Dorin Gojan (Steaua Bukurešt), Mirel Radoj (Al-Hilal), Razvan Rac (Šahtjor Donjeck), Mihaj Nešu (Utreht).

SREDINA: Banel Nicolica (Steaua Bukurešt), Ovidiu Petre (Steaua Bukurešt), Aleksandru Burčeanu (Ocelul), Razvan Kočiš (Lokomotiva Moskva), Paul Kodrea (Sijena), Kristian Tanase (Argeš Pitesti), Maksimilijan Niku (Herta).

NAPADAČI: George Bukur (Temišvar), Adrijan Mutu (Fiorentina), Ćiprian Marica (Štutgart), Florin Kostea (Universitatea Krajova), Marijuš Nikulae (Dinamo Bukurešt).

(Beta)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #23 poslato: 11:29:14, 26.Mar.2009. »
Stojković: Nije Rumunija samo Mutu
Sreda, 25. mart 2009. 19:22    

Smatra se da je u fudbalu golmanima najvažnije da imaju kontinuitet igara. Zato, na papiru gledano, to je najveća boljka reprezentacije Srbije, jer Vladimir Stojković već dugo ne igra.

Bio je u nemilosti trenera Sportinga, čiji je i sada član, a ista je situacija i u Hetafeu, gde je trenutno na pozajmici.

Međutim, u "slučaju Stojković" je drugačije. Selektor Radomir Antić bi imao puno pravo da mu ukaže šansu u Konstanci, jer on za "orlove" brani konstantno dobro.

"Razgovarao sam sa trenerom Hetafea, rekao mi je da mi ne ukazuje šansu jer ne poznajem dovoljno špansku ligu", izneo je Stojković apsurd koji je zasmejao sve prisutne na konferenciji za štampu.

"Nemoćan sam, jedino što mogu je da treniram, budem strpljiv i čekam šansu. Svi me hvale, ali uzalud", rekao je Stojković.

Očekuje se da u subotu upravo on bude poslednja prepreka za rumunske napadače među kojima je svakako najopasniji Adrijan Mutu.

"To je igrač koga zna ceo svet i tu nema filozofije. Podjednako je opasan iz svih pozicija, i kao strelac i kao asistent. Imam običaj da se za svaku utakmicu pripremam gledajući snimke mečeva ekipa protiv kojih igram, a posebnu pažnju obraćam na igrače kakav je Mutu. Međutim, nije samo Mutu opasan", upozorava Vladimir Stojković.

Stojković: Nije Rumunija samo Mutu

I dok on bude čuvao mrežu srpske reprezentacije, na drugoj strani će, ukoliko mu Antić ukaže poverenje, Marko Pantelić predstavljati opasnost po gol domaćina.

Međutim, doskora neprikosnoveni prvi golgeter Herte, posle oporavka od povrede pete, više vremena provodi na klupi nego u igri.

"Iskren da budem, ni ja ne bih menjao tim koji pobeđuje. Ipak, nije samo to u pitanju već to što mi na leto ističe ugovor", objasnio je stanje u taboru lidera Bundeslige.

Do povratka u Berlin, Pantelić je koncentrisan na reprezentativne zadatke. Tvrdi da ga ne zanima kakav ga teren čeka u Konstanci pošto stižu vesti da je u lošem stanju.

"Ne može svuda teren da bude kao u Beču iako bismo svi to voleli. Ne razmišljamo o terenu u Konstanci, igrali smo na lošim terenima sto puta, to nije važno. Jedino je važno da pokažemo želju i htenje da ostvarimo dobar rezultat. Olakšavajuću okolnost će nam predstavljati činjenica da Rumuni moraju da igraju na pobedu", predočio je Marko Pantelić.

(MONDO)

*

Van mreže Black Dragon

Forum developer
  • 316
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 9
  • Black Dragon attacks silently...
« Odgovor #24 poslato: 12:02:09, 28.Mar.2009. »
Antić: Rumuni ne mogu da nas iznenade
Petak, 27. mart 2009. 17:18    

Seklektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić dobio je u Konstanci poklon od svojih bivših igrača - dres rumunske reprezentacije sa potpisima Georgi Hadžija, Prodana i Lakatuša. Ali, neće im uzvratiti poklanjanjem bodova u subotu u jednoj od bitnijih utakmica u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

"Bio sam dirnut pažnjom i gestom mojih bivših igrača, Prodana, Lakatuša i Hadžija, koji su me posetili u Konstanci i poklonili mi rumunski dres sa njihovim potpisima. Imam sreću da radim trenerski posao i da imam mnogo sinova po svetu. Đika Hadži je moj veliki prijatelj i lepo smo se ispričali o svemu", rekao je Antić na konferenciji za novinare u Konstanci.

Rumunski mediji poklanjaju izuzetnu pažnju subotnjem duelu Rumunije i Srbije na stadionu Farula u Konstanci ( 28. mart, 19.45 po vremenu u Srbiji).

"Po atmosferi koja vlada u rumunskim medijima, a imao sam prilike da je ispratim, vidim da su u taboru naše rivala potpuno svesni situacije u kojoj se nalaze. Sve probleme koje imaju u rumunskom stručnom štabu ni ovaj put neću komentarisati. Važan mi je osećaj mirnoće kojom zrače moji igrači pred ovako važnu utakmicu. Ponavljam se, ali to je najveća istina pre meča, Rumunima je ključna, a nama bitna utakmica", ističe Antić.

Selektor srpskog tima kaže su podaci o Rumunima dobro "obrađeni" i poručuje da je "isključena mogućnost" da ga protivnik iznenadi.

Tim koji će izvesti na megdan Rumunima, naravno, ostao je tajna, ali je Antić rekao da "posle toliko zajedničkog rada ne bi smeo da imam dilemu".

"I nemam je, čak imam ideju koju će ljudi brzo prepoznati, a koja bi mogla da nam donese korist. Važno mi je, i stručni štab preduzima sve kako bi svaki igrač ušao maksimalno spreman za utakmicu u kojoj je psihološki pritisak na strani protivnika", rekao je Antić.

(MONDO)
Svako želi biti "neko"; niko ne želi raditi na tome.     
Johann Wolfgang Goethe

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #25 poslato: 23:24:42, 28.Mar.2009. »
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Konstanci domaću selekciju Rumunije sa 3:2 (2:0), u utakmici sedme grupe kvalifikacija za učešće na prvenstvu sveta 2010. godine u Južnoj Africi.
Strelci su bili Marika u 50. i Stojka u 74. za Rumuniju, a Jovanović u 18, Stojka (autogol) u 44. i Ivanović u 59. minutu za Srbiju.
Tom pobedom naša reprezentacija se učvrstila na prvom mestu u grupi.
Narednu utakmicu Srbija igra 6. juna na domaćem terenu protiv Austrije.

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
    • Facebook
« Odgovor #26 poslato: 14:34:41, 29.Mar.2009. »
Antić: Tek ćemo uživati u onome što sledi
Nedelja, 29. mart 2009. 13:18    

Pet mečeva, četiri pobede, 12 bodova i prvo mesto u Grupi 7 na polovini puta ka Mondijalu. Brojke, koje prijaju svakom Srbinu, zaljubljeniku u fudbal i sport.

A, prija i igra. Prija i odnos fudbalera prema dresu.

Generalno, o reprezentativnom fudbalu u našoj zemlji od početka kvalifikacija za SP 2010. godine u Južnoj Africi gotovo da se jednobrazno afirmativno piše i govori. Možda i previše, jer smo blizu euforije i već se vidimo na SP.

U subotu uveče u Konstanci pobedili smo Rumune i to je zaista Velika, Važna i Vredna pobeda naših fudbalera, ali pogrešno bi bilo reći da je sve što se ticalo srpske reprezentacije na tom meču bilo sjajno i bajno, neponovljivo, živopisno, za anale.

Nije.

Grešili smo, na trenutke se panično branili, jednom umalo, a drugi put zaista bili kažnjeni za gubitak poseda na svojoj polovini, drugi gol dao nam je igrač sam kao duh na pet metara od naše gol crte...

Jedan od onih ko posle tri boda u Rumuniji i surove eliminacije komšija iz trke za vrh tabele (osim ako se ne dogodi neko čudo do oktobra ove godine), nije pao u "sevdah" bio je kapiten Dejan Stanković. On kaže: "Dobro je, može bolje".

"Dobro smo odigrali, istina mnogo bolje u prvom poluvremenu, ali u ovakvoj utakmici teško da može svih 90 minuta da se igra konstatno dobro. Bilo je teško na kraju, ali nismo se pogubili, već smo završili posao kako je trebalo", prisetio se as Intera neorganizovane odbrane gola u poslednjih desetak minuta meča, kod rezultata 2:3.

On je zadovoljan što je srpska reprezentacija uradila ono što najbolje radi i to naplatila sa tri gola: kontra i prekid.

"Nezgodna smo ekipa, naročito u gostima, jer brzim kontranapadima možemo mnogima da nanesemo štetu. Ali, neka ostane na tome, da se ne zanosimo sada da smo najbolji na svetu. U svaku utakmicu ulazimo kao da je poslednja i odlučujuća, jer samo tako mogu da se igraju kvalifikacije i tako će biti i u narednim mečevima", upozorava Stanković i dodaje:

"Ne bismo smeli da poletimo. Ovo nije naš maksimum, mi rastemo zajedno sa rezultatima".

Jovanović: Nismo odigrali veliku utakmicu

Takav, pravi stav ima i Milan Jovanović. Nije u sjajnoj formi zbog problema sa zdravljem koje je imao nedavno, ali je trčao, borio se i bio nagrađen tako što se lopta posle šuta Miloša Krasića od stative odbila pravo njemu na levicu za 0:1.

"Moram da kažem nešto što možda ne bi trebalo. Selektor Radomir Antić na jednom od sastanaka pred utakmicu rekao nam je da velike mečeve, kakav je bio i ovaj, odlučuju male stvari, greške, prekidi... I videli ste, davali smo golove posle prekida. Drago mi je što sam postigao gol, Bog mi je pomogao da nadoknadim sve što sam nekada gubio, a sve mi je još draže, jer smo pobedili velikog rivala", otkrio je pikantne detalje Jovanović.

Ali...

"Nismo odigrali veliku utakmicu, u drugom poluvremenu maltene nismo ni šutnuli na gol, ali smo postigli jedan. Pokušavali smo da sačuvamo glavu i uspeli smo u tome. Treba biti skroman, ali evidentno je da smo mnogo napredovali", sumirao je napadač Standarda meč u kojem je naša reprezentacija vodila sa 2:0 i 3:1, pa opet žestoko morala da se brani 20 i više minuta da sačuva tri boda.

Ipak, ono što će se posle nekog vremena ostati, kada meč sa Rumunijom zamene detalji sa nekih drugih duela, već onih u junu sa Austrijancima u Beogradu i Faranima na njihovim ostrvima, je rezultat i uvek je tako. Godine 1977. pobedili smo Rumune u Bukureštu sa 6:4 i ko se danas seća propusta naše odbrane u četiri primljena gola?

Doduše, tada nismo otišli na SP, ali sada smo jako blizu toga.

"Moramo da ostanemo čvrsto na nogama, jer smo tek na pola puta. Osvojili smo tri velika boda. Zahvalio bih se navijačima na podršci i pozvao ih da budu uz nas i u narednim utakmicama", rekao je Nikola Žigić, koji je odlaskom iz Valensije na pozajmicu u Rasing vratio fizičku snagu, kondiciju, startnost i osećaj za gol.

Nije ga dao Rumunima, ali svaka duga lopta naše odbrane i veze ka njemu, bila je potencijalna šansa, a dobro je funkcionisala njegova saradnja sa nekadašnjim kolegom iz špica Crvene zvezde, Markom Pantelićem.

Epitet igrača utakmice, svakako, pripada Milošu Krasiću, koji je bio akter kod sva tri gola našeg tima. Ne treba napominjati da je Nemanja Vidić bio "standardan", a u njegovom slučaju to znači - neprelazan. Jedini propust je drugi gol Rumuna, odnosno loše markiranje Stoike na petercu.

"Dobro smo se pripremili za meč u Rumuniji, uspeli smo da predvidimo neka dešavanja na terenu i znali da iskoristimo kvalitet koji imamo. Ova pobeda, velika pobeda, izbacuje nas u prvi plan u ovim kvalifikacijama", rekao je Krasić, posle čijeg je šuta Jovanović pogodio za 1:0, a na čije su centaršuteve iz kornera Stoika (autogol) i Branislav Ivanović pogađali mrežu Lobonca.

Od Partizana - Obradović, a od Zvezde - Milijaš

Još jedna stvar obeležila je tek drugi poraz Rumuna u Konstanci, posle onog od Grka 2000. godine (0:1). To je debi Nevena Subotića, momka velikog potencijala, koji igra za Borusiju iz Dortmunda i koji se zahvalio Amerikancima, Nemcima i Bosancima, samo da bi igrao za Srbiju Radomira Antića.

"Osećaj je zaista super. Divno je biti u ovakvom društvu i još kad se pobedi... Ne mogu da opišem koliko sam srećan. Da budem iskren, mislim da mi je ovo jedan od najlepših momenata u fudbalskoj karijeri", bio je ushićen Subotić posle prvog nastupa u dresu sa četiri "S", o kojem je toliko sanjao.

I, zato mu se ne smeju zameriti greške od kada je u 66. minutu ušao u igru, više i zbog toga što je postavljen na poziciju zadnjeg veznog, a ne štopera.

Dok će Subotić morati žestoko da se potrudi da izbori ulogu startera i eventualno se "upari" sa Vidićem na mestu štopera, igrom protiv Rumunije, levi bek Partizana Ivan Obradović poručio je konkurentima da se neće lako pomeriti sa tog mesta.

Bio je bolji u ofanzivi i dobro je imati igrača, koji iz drugog plana može da uputi oštar centaršut. Jer, imamo Žigu u napadu...

"Rumuni su krenulo od starta da nas napadnu, međutim, ponovo smo golovima "smirili" rivala, kao i u Beču. Znali smo dobro da im igra samo pobeda, "stisli" smo se, odigrali do kraja muški i zabeležili neverovatno važan uspeh", rekao je Obradović posle susreta u kojem je par puta lepo izlomio čuvare.

Još jedan levonogi fudbaler ustalio se u startnoj postavi i to u veznom redu, gde je realno najoštrija konkurencija među srpskim fudbalerima. Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš u nekoliko navrata "ni iz čega" stvorio je šanse napadačima loptama u prostor.

Još kad bi podesio levicu onako kako to radi kad igra za Zvezdu, protivnik svakako ne bi rušio naše igrače u blizini svog gola.

"Ne znam kako bih opisao utiske, koje nosim iz Konstance. Ali, pre svega želeo bih da istaknem veliku podršku navijača. Bodrili su nas od prvog do poslednjeg trenutka istim žarom i zaista nam dali veliki stimulans da dođemo pobede", rekao je Milijaš.

Selektor je bio zadovoljan, naravno. Imao je i zbog čega. Njegov tim se pita u grupi sa Francuzima, Rumunima, Austrijancima, Litvancima i Faranima. Smatrali su nas trećim favoritima, a gle...

"Zajedno ćemo uživati u onome što sledi, hvala na podršci", poručio je Antić.

Srbija jedva čeka jun i nastavak kvalifikacija!

(N. J. - MONDO)

*

Van mreže maradonce

• **
  • 150
  • 0
« Odgovor #27 poslato: 22:31:21, 29.Mar.2009. »

napred nasi orlovi !!!  (e*e)
Ako se bojiš usamljenosti, ne ženi se.

*

Van mreže mikan

• 732
  • 20
« Odgovor #28 poslato: 19:39:15, 30.Mar.2009. »

SRBIJA - ŠVEDSKA 1. APRILA

Najbolje reprezentacije Srbije i Švedske odigraće prijateljsku utakmicu 1. aprila ove godine u Beogradu, saopštio je danas Fudbalski savez Srbije (FSS). Prvi dan aprila je termin za odigravanje kvalifikacionih utakmica za Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi, ali reprezentacije Srbije i Švedske su slobodne, pa su fudbalski savezi dve zemlje potpisali ugovor o odigravanju prijateljskog meča. Posle razgovora sa selektorom Radomirom Antićem, Fudbalski savez Srbije (FSS) je uputio poziv Šveđanima, koji su ga odmah i prihvatili, a Skandinavci su najjači mogući protivnik u tom terminu, saopšteno je iz saveza.

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • 167
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #29 poslato: 23:05:34, 31.Mar.2009. »
Antić: Delimo istu filozofiju sa Špancima
Utorak, 31. mart 2009. 14:17    

Fudbalska reprezentacija Srbije nalazi se na dobrom putu da izbori plasman na Mundijal 2010. godine u Južnoj Africi, ali selektor Radomir Antić smatra da "orlovi" još mogu da napreduju u svim segmentima igre.

Srpski kormilar je u intervjuu španskom "Asu" istakao da bi voleo da njegovi izabranici igraju poput aktuelnih evropskih prvaka - Španaca, s kojima, prema njegovom mišljenju, ionako dele zajedničku filozofiju fudbala.

"Voleo bi da igramo kao ‘crvena furija’, ali s nekim drugačijim karakteristikama. Moj stil fudbala je gotovo identičan sa španskim napadačkim sistemom", izjavio je Antić, koji je jedini trener u istoriji, koji je s klupe vodio tri najveća španska kluba - Atletiko Madrid, Real Madrid i Barselonu.

Prema njegovim rečima, u celokupnoj trenerskoj karijeri isključivo je gajio napadački stil, sa dosta držanja lopte u nogama i osvajanja prostora.

"Španci su demonstrirali sjajan fudbal što potvrđuje više od 30 utakmica bez poraza. Za to postoji razlog, drže loptu u nogama i imaju autoritet kod protivnika".

"Mi smo protiv Rumunije ostvarili 430 uspešnih dodavanja, to je bilo odlično, ali znatno manje od španskog tima, koji je imao 530 protiv Turske. Ipak, sebe ne doživljam kao trenera kome je najvažnija taktika. Ne robujem sistemu, više volim drugačije koncepte. Važnije je da vidim ponašanje igrače u odbrani, ili kako igraju kad osvoje loptu, od bilo koje taktike".

Antić je dodao da Srbija gotovo uvek igra u napadačkoj formaciji 4-2-4 jer želi da kontroliše svaku utakmicu, bila ona takmičarska ili prijateljska.

"Svojim igračima uvek kažem da moramo da poboljšamo igru, a ne samo da želimo da izborimo plasman na SP u Južnoj Africi, već i da odemo mnogo dalje od toga. Zato ne padamo u euforiju kad pobeđujemo, niti u depresiju kad gubimo… Nakon poraza od Francuza, nikog nisam kritikovao jer sam video da su momci ginuli na terenu. To je važnije od bilo koje pobede", rekao je Antić.

Antić: Delimo istu filozofiju sa Špancima

Subotić kao Fernando Jero

Šezdesetogodišnji stručnjak potom se osvrnuo na neka imena u nacionalnom timu.

"Imamo sjajan tim sastavljen od fantastičnih pojedinaca, iskusnih i mladih fudbalera… Vidić, Stanković, Dragutinović čine okosnicu, imamo mladog Subotića, koji igra poput Fernanda Jera od pre 20 godina, tu je Kačar iz Herte, koji je bio povređen, ali će se ponovo priključiti ekipi. Osim njih, odlični su Ivan Obradović iz Partizana, pa Marko Pantelić, Miloš Krasić… Sve u svemu, dobro izbalansitran tim, koji igra za navijače. Oni su najvažniji, merilo svega", zaključio je srpski selektor.

(MONDO)

Stranice: « 1 2 3 4 5 ... 26 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000