Anketa

Da li gosti treba da se izuvaju?

Da
(75%)
Ne
(25%)

Izuvanje

• Odgovora: 58
Stranice: « 1 2 3 4 5 6 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Izuvanje
« Odgovor #20 poslato: 13:17:25, 22.Mar.2013. »
Fifi, bas mi se slatko nasmejala  :D
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #21 poslato: 18:24:55, 28.Mar.2013. »
Fifi, bas mi se slatko nasmejala  :D
Mislis slatko te je nasmejala?  :)  ;)

*

Van mreže Alicia

• 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • mizantrop 1%
« Odgovor #22 poslato: 19:01:34, 28.Mar.2013. »
Ako nema namjeru da se izuje, ne mora mi ni dolaziti. Sreca pa se ja samo druzim sa kulturnim narodom, gdje se sve to podrazumjeva, te nemam problema.

To hoce li se ljutiti, ili nesto slicno.. stvarno me ne zanima.  ;D
Be Weird, at least you will have a unique Personality.

*

Van mreže Avantura

• **
  • 396
  • 3
  • SuperLady
« Odgovor #23 poslato: 18:54:44, 02.Apr.2013. »
Kod nas se ukući nikad nije izuvalo. Za taj ‚‚običaj" saznala sam tek sa 20 god. ili tako nešto, kad sam upoznala neke nove ljude preko faksa, pa smo počeli da se posećujemo na sedeljkama, slavama itd. Mislim da svako ima prava u svojoj kući da utvrđuje pravila i da je na gostima da ih poštuju, shodno tome se izujem ako domaćini to od mene zahtevaju. Samoinicijativno -- ne.  ;D

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
    • Facebook
« Odgovor #24 poslato: 00:09:14, 23.Apr.2013. »
Mislis slatko te je nasmejala?  :)  ;)
To sam htela da kazem  :D
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
« Odgovor #25 poslato: 15:43:56, 10.Jul.2013. »
U mojoj kući se niko ne izuva. Izuzetak je tetka npr jer dođe na duže, pa hoće da odmori noge. Isto tako se mi kod tetke i teče izuvamo, ali nam daju papuče, da ne šetamo po sobi bosi.

Inače, samo to izuvanje mi deluje..ne znam da nađem prave reči. Pomislim kako bi se osećao neko da ima rupicu na čarapi, a mora da se izuje. Isto bih se i ja osećala kod nekog drugog.
Obično dobro očistim cipele pre ulaska u nečiji stan, i odlazim kod prijatelja i većine rodbine koja ne traži to izuvanje.

Ne znam odakle i kako je nastao taj običaj, možda je ostao još iz turskih vremena, ko zna...
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže Fifi

• **
  • 359
  • 6
« Odgovor #26 poslato: 17:54:21, 10.Jul.2013. »
Uh to za rupice ...mrzelo da me da posle baletanki skidam najlonke i da oblačim čarape pa sam najlonke nosila na patike ,a patike kod kod pete s unutrašnje strane  su nešto razvaljene ....i kako sam hodala polako su se kiiidale najlonke  iza su mi bile skroz  uništene ali opet sam skinula patike kad sam došla do odredišta kog sam trebala da dodjem i uspešno sam  prikrivala taj ogromni kapitalski ''krompir'' (misli su mi bili foksirani svo vreme na taj krompičić)  (rzm)  :olala: :olala: :olala:

*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
« Odgovor #27 poslato: 17:47:57, 12.Jul.2013. »
Fifi, o tome sam i pisala. Izuvanje nekome može da bude neprijatno, o tome moraju da razmisle i oni koji su za izuvanje. Polazim od sebe-koliko bi mi bilo neprijatno da imam rupicu na čarapi, a MORAM da se izujem. Onda pomislim da to može da se desi i nekom mom gostu..i zato se kod mene ne izuva.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže Fifi

• **
  • 359
  • 6
« Odgovor #28 poslato: 18:25:20, 12.Jul.2013. »
Pa znaš kako donekle je to tako ali zašto ako ideš kod nekog u gosto prvo ne proveriš čarape da li kojim slučajem imaju krompirčić i ako imaju obučeš neke čitave  :olala: po mom nekom mišljenju je to nepoštovanje mislim to za ulaženje u obući ...ako ne poštuje moju kuću zar bi takva osoba mogla da poštuje mene  :157:

Recimo bratovi drugari ,od njih sam od nervoze dobila osip po čitavom telu ...pentraju se po stepenicama ,zjaču u obući po bratovoj sobi ipak neko to čisti ne čiste sigurno njihove mame ...kod svoje mame poštuju njen uloženi trud u spremanju,pranju,ribanju ,a ovde će da nadohnade to što se u njihovoj kući zabranjuje i što im se umanjuje NE!  (trt milojka)
« Najnovija izmena:: 12:08:05, 13.Jul.2013. Maestro »

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Pol: Muško
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #29 poslato: 12:09:55, 13.Jul.2013. »
Fifi, o tome sam i pisala. Izuvanje nekome može da bude neprijatno, o tome moraju da razmisle i oni koji su za izuvanje. Polazim od sebe-koliko bi mi bilo neprijatno da imam rupicu na čarapi, a MORAM da se izujem. Onda pomislim da to može da se desi i nekom mom gostu..i zato se kod mene ne izuva.
Znojave carape, rupica na carapama, hladne noge i ostalo ne mogu da se opravdaju da se ne izujete, mozda je to i neka vrsta postovanja prema ukucanima  ;)

Stranice: « 1 2 3 4 5 6 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000