Lektira

• Odgovora: 42
Stranice: « 1 2 3 4 5 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
Odg: Lektira
« Odgovor #10 poslato: 10:44:27, 11.Apr.2009. »
I ja citam sve..ranije sam zabusavala..a onda sam shvatila da gresim..sada svaku citam naravno poneku ne stignem u roku (jer citam vise nego jezicki smer u mojoj skoli svaka druga nedelje po neka knjiga od 500 stranica >.<) ali kada sam skoro odgovarala profa mi rekla da ja nista ne radim, da ne citam, da ne ucestrujem..i tu mi pukne film..i seobe nisam htela da procitam iz inata..ali sam cula od drugih sta se sve otprilike desava.. pa i nisam bas nesto mnogo propustila :D
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #11 poslato: 20:38:20, 11.Apr.2009. »
Uf... Meni je mnogo bilo zao Cica Goria... Ne znam da li ste primetili, ali nijedna lektira koju chitamo nije bash "normalna". Romeo i Julija - Dete od 12 godina se ubija zbog ljubavi, Zlochin i kazna ( ja sam mozda jedina kojoj se to delo mnogo svidja) - glavni lik Raskoljnikov ubija babu samo da bi dosao do novca, Seobe - dok joj je muz u ratu, Dafina ga vara s njegovim rodjenim bratom, Antigona - Covek je svojoj majci napravio cetvoro dece... P.S ako vam treba preprichavanje ili pomoc u vezi neke lektire, slobodno se javite, posto sam skoro sve prochitala... A kako i ne bih kad nas nasha profesorka toliko zainteresuje, pa skoro svi chitamo... Nazalost nisu svi profesori takvi.

Da, slazem se... Cica Gorio je i na mene najvise ostavio utisak! I da, primetila sam i ja to... Ali cutim, nista ne pitam profesorku jer je dosta opasna... Cak ni predsednik opstine nije uspeo da je izbaci iz skole. Posto se svi zale na nju. Vukovci kod nje ponavljaju, itd. Ali za poslednji pismeni zadatak smo imali "Gradinar". I ona nam uvek kaze da pisemo samo iskreno, i to su najbolji radovi. Iako je moj rad uvek jedan od najboljih (tj. moj i od jedne streberke) i ovako kako sam dosad pisala.. Toliko sam bila isprovocirana ovom 41. pesmom u "Gradinaru" da sam resila da napisem iskreno, pa koju god ocenu dobila! I napisala sam kako je bio kukavica, plasio se, zbog svog kukavicluka, slabosti i straha je izgubio ljubav sa kojom je mozda i mogao biti veoma srecan. I bas, bas ga namazala! Ali sva sreca, ispostovala je dogovor, dala mi je 3 (inace najveca ocena :) ).. Tako da je dobro ispalo. :D
~Sunshine~

*

Van mreže Love_Hurts

• **
  • 480
  • 0
« Odgovor #12 poslato: 20:51:23, 11.Apr.2009. »
bravo... ja u utorak imam pismenu vezbu o likovima iz Seoba i Gospode Glembajevih... videcemo kako ce biti...
Teshko je biti niko i nishta onome ko tebi znachi sve...

*

Počasni član
  • 2 194
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #13 poslato: 00:00:45, 12.Apr.2009. »
E mi "Gospoda Glembajevi" tek trebamo da citamo.. I blago vama kad samo dve teme imate da spremite!!! Mi bez 10 nista... =(((((
~Sunshine~

*

Van mreže Love_Hurts

• **
  • 480
  • 0
« Odgovor #14 poslato: 10:55:01, 12.Apr.2009. »
uf...vama je izgleda bash stroga profesorka... nas nasha podstiche da kazemo svoje iskreno mishljenje o delu, pa makar mislili i da je ta knjiga neshto najgluplje sto smo u zivotu prochitali... Sledeca nam je knjiga Koreni...Ako mi je zanimljiv pochetak, chitam je sigurno...
Teshko je biti niko i nishta onome ko tebi znachi sve...

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 3
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
« Odgovor #15 poslato: 11:02:14, 12.Apr.2009. »
eh..zelim i ja vasu profesorku >.< ova moja slicna ko Dikicina..i rasista je i glupa i svakakva..ponekada se pitam kako je ona uspela da dodje do profesorskog mesta O.o
i naravno ako kazes svoje iskreno misljenje ne samo da joj udje na jedno a izadje na drugo uvo, vec cim spomenes ''Smatram...'' ili tako nesto ona te ignorise..ili te kao saslusa ali vrati sve na svoju pricu i uverenja..
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže *Baby*

• **
  • 380
  • 2
« Odgovor #16 poslato: 19:31:11, 21.Apr.2009. »
Ne volim da čitam lektire,jer su to uglavnom dosadna štiva.
Volim da čitam knjige po vlastitom izboru.

*

Počasni član
  • 2 194
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #17 poslato: 16:05:03, 24.Apr.2009. »
A kakve su knjige po tvom izboru? :)
~Sunshine~

*

Van mreže *Baby*

• **
  • 380
  • 2
« Odgovor #18 poslato: 16:40:48, 24.Apr.2009. »
Volim da čitam knjige tipa DA VINČIJEV KOD,ako si je pročitala,ljubavne,knjige  o porodičnom životu.:D

*

Počasni član
  • 2 194
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #19 poslato: 22:59:12, 26.Apr.2009. »
Eee "Da Vincijev kod" nisam procitala..... Ali planiram :)
~Sunshine~

Stranice: « 1 2 3 4 5 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000