Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju

  • Odgovora: 30
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« poslato: 08:46:53, 27.Apr.2009. »
SUNCE U DESETOJ KUĆI - KARIJERA, STATUS
Neka od vaših najvažnijih životnih iskustava doći će kroz prijatelje i grupu ljudi. U tom smislu, društveni život će vam biti jako važan. Na tom planu ste izuzetno lojalni i topli prema prijateljima. Ali, ta velika potreba za aktivnim društvenim životom, malo će vas odvući od harmonije u vezi i intimnom životu. Vaš partner će se osećati odbačenim na tom planu, neće vas razumeti, umesto da bude mudar i da vas potstiče na društveni plan. Imate očaravajući talenat za rad na društvenom planu, i velike koristi za rad sa ljudima na internacionalnoj osnovi. Imate jako mišljenje o sebi i svojim vrednostima i smatrate da vam određeno mesto u društvu pripada. Takav stav potiče od vašeg oca koji vas je tako i vaspitavao – da zauzmete mesto u društvu. Dostignuti ciljevi, potom, biće vam jak motivacioni faktor u vašem životu. Problem je što takve ciljeve potom postavljate u svim sferama svog života. Možda bi bilo bolje da se naučite malo da se odmarate i uživate umesto da stalno radite. Ta identifikacija i potrebe vašeg ega za pozicijom u društvu, doprinosi da niste dovoljno spontani i odražava se na intimnom i emocionalnom planu. Tražićete od partnera da vas jako poštuje, ali nisu svi tako ozbiljno shvatili svoj zadatak kao vi.
Imate kapacitet da preuzmete razne uloge u životu i to će se očekivati od vas u profesionalnom životu – da se snadjete u raznim aktuelnim situacijama. Veliki deo života provešćete u potrazi ili za definisanjem vašeg identiteta – traženja odgovora na pitanje: ko sam ja? Kao dete ste se verovatno osećali izolovanim od sveta, a u odnosu na oca verovatno niste imali pravi kontakt ili je bio na neki način udaljen. Takva situacija će se ponoviti kasnije u životu i na planu partnerstva, ali sada će se javiti razočarenje i osecaj gubljenja smisla. To unutrašnje nezadovoljstvo motivisaće vas na “unutrašnje putovanje” s ciljem razumevanja svoje prirode. Jedan od načina za uspeh u karijeri je vaše neslaganje sa potčinjenima. Drugi od puteva je put kojim su prošli drugi poznati lideri. «Pa, ako je mogao on, mogu i ja». Zato i najlakše dobijate poslove «u subordinaciji» i kod kojih se zahteva jako visoka stručnost i integritet.
Generalno, ovo Sunce govori o visokom položaju i usponu u društvu, a u poslu osoba mora da se na neki način istakne - to joj je zadatak. Ova pozicija donosi neku vrstu socijalne moci boljeg statusa, teško ju je skinuti sa položaja. Ovo je osoba koja ima prirodni autoritet. Ambićiozna je, zeljna slave i moci. Dobija pomoć autoriteta. Ali neka pazi da ne pretera jer će imati problema sa nadredjenim kroz posao pa će se tu stalno voditi borba, sa mogućim padom na kraju.
-ZADATAK osobe je da se na neki način istakne u karijeri, da postane samostalna i da se sama izbori za svoje mesto u svetu, da svoj maksimum i da zablista.
-Jak, castan, došta je uticao na osobu ciji je ovo horoskop.
-Neharmonični aspekti ukazuju na probleme i jako velike borbe za dostizanje statusa sa nadredjenima, ali i pored njih na neki način će se ipak primeti. Skorojevic, previse autoritativna.

preuzeto sa neta ;)


 


*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #1 poslato: 08:50:19, 27.Apr.2009. »
sto se tice oca nema istine a za ostalo jos ne znam kako ce da bude, volela bih da bude istina, samo sto je sunce u raku pa sam negde cula da ako se nadje u raku gubi svoje osobine.......
istina je da mi je stalo do obrazovanja pa se nadam da uz to ide i uspeh na poslu
« Najnovija izmena:: 08:52:51, 27.Apr.2009. elenica »
 

*

Van mreže SelmaPlu

  • *
  • 23
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #2 poslato: 16:26:33, 15.Maj.2009. »
Najbolji polozaj za Sunce, definitivno. Jos ako se i Jupiter nadje u blizini....
 

*

Van mreže emilly2

  • *
  • 41
  • 0
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #3 poslato: 15:30:24, 16.Maj.2009. »
Jeste dobar polozaj,ali ne mora nuzno dati visok polozaj u karijeri,i zena koja je citav zivot cistacica ima SO u 10... ;)

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #4 poslato: 19:14:11, 17.Avg.2009. »
Ovako polozeno Sunce omogucuje samostalnost, zivotni uspeh, jaku motivaciju za uspeh, odgovornost, sjaj ali daje i bizarnost, preterivanje u iskazivanju svog ega i autoritativnost. Ove osobe nesvesno zele da budu na nekoj visini (profesionalno, moralno, statusom ili na neki drugi nacin). Ljudi koji ga imaju u desetoj kuci vole da komanduju, budu vodje i dokazuju svoj uspeh.

Pozitivni aspekti i Sunce blize MC-u dace pozitivnije karakteristike dok Sunce daleko od MC-a sa losim aspektima nikad nece zasijati punim sjajem...
« Najnovija izmena:: 19:25:24, 17.Avg.2009. * Charobnjak * »
 

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #5 poslato: 23:42:48, 17.Avg.2009. »
Ovim si mi ulepsao dan...stalno se pitam cemu ovo moje sunce osim urodjene autoritativnosti kako prema sebi,tako i prema drugima :)


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #6 poslato: 23:36:01, 18.Avg.2009. »

Ovim si mi ulepsao dan...stalno se pitam cemu ovo moje sunce osim urodjene autoritativnosti kako prema sebi,tako i prema drugima :)

Merkur i Neptun ga malo ometaju da sija punim sjajem...
 

*

Van mreže gemini-leo

  • **
  • 230
  • 0
  • Pol: Žensko
  • HAKUNA MATATA!
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #7 poslato: 21:46:03, 20.Avg.2009. »
Tacno je za oca, ja imam malo dalji odnos sa njim. Tacno je i da vole da budu vodje, da mrze kad im neko naredjuje, ambiciozni su. Al ne razumem sto im je zadatak da "uspeju" u zivotu? Eto ta cistacica ima sunce u 10-toj, pa je zena ipak cistacica...  (*o*)

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #8 poslato: 21:57:14, 20.Avg.2009. »

Tacno je za oca, ja imam malo dalji odnos sa njim. Tacno je i da vole da budu vodje, da mrze kad im neko naredjuje, ambiciozni su. Al ne razumem sto im je zadatak da "uspeju" u zivotu? Eto ta cistacica ima sunce u 10-toj, pa je zena ipak cistacica...  (*o*)

Tvrdoglavost, cvrsti i kruti stavovi su ucinili svoje. U vasem odnosu nema strpljenja i fleksibilnosti...  
Samo da znas kako vreme prolazi nasledices neke tatine osobine...

Ko zna u cemu je uspela ta cistacica, drugo ko zna kakve izazovne aspekte ima sa Suncem.
 

*

Van mreže gemini-leo

  • **
  • 230
  • 0
  • Pol: Žensko
  • HAKUNA MATATA!
Odg: Sunce u X.(desetoj) kući - 10.polju
« Odgovor #9 poslato: 22:04:26, 20.Avg.2009. »


Tacno je za oca, ja imam malo dalji odnos sa njim. Tacno je i da vole da budu vodje, da mrze kad im neko naredjuje, ambiciozni su. Al ne razumem sto im je zadatak da "uspeju" u zivotu? Eto ta cistacica ima sunce u 10-toj, pa je zena ipak cistacica...  (*o*)

Tvrdoglavost, cvrsti i kruti stavovi su ucinili svoje. U vasem odnosu nema strpljenja i fleksibilnosti...  
Samo da znas kako vreme prolazi nasledices neke tatine osobine.

Ko zna u cemu je uspela ta cistacica, drugo ko zna kakve izazovne aspekte ima sa Suncem.


Ja bas i ne bih da ih nasledim, on je bas "tezak" covek...


Stranice: 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
9 Odgovora
20709 Pregleda
Najnovije: 16:50:48, 18.Nov.2010.
kasper
0 Odgovora
2036 Pregleda
Najnovije: 10:22:13, 03.Okt.2009.
Ch
1 Odgovora
3248 Pregleda
Najnovije: 17:36:45, 03.Apr.2013.
macuka