Anketa

Da li volite kada vam neko persira?

Volim
(44.4%)
Mrzim
(11.1%)
Svejedno mi je
(44.4%)

Persirati

  • Odgovora: 16
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Sendy

  • **
  • 122
  • 2
Odg: Persirati
« Odgovor #10 poslato: 18:53:30, 27.Feb.2012. »
Persiranje je odlika lepo vaspitane dece :D

Persiram starijim,nepoznatim i onima kojim zelim dati do znanja da nisu sfera mog interesovanja.
Veoma brzo prelazim na PER TU s osobom koja je na istoj talasnoj duzini sa mnom.
Meni persiraju mladji( deca i omladina :)  ) i ne smeta mi :)
Nauci da rane zapisujes na pesku,a srecu da urezujes u kamenu.
 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Persirati
« Odgovor #11 poslato: 15:15:29, 02.Apr.2012. »
Ja volim da mi persiraju. Ne osecam se starije, a ni ne povezujem persiranje sa tim. Jednostavno mislim da se neko postovanje izgubilo dosta u danasnjem svetu. Naravno, nisam ni za ono kao sto je bilo pre, persiranje ocu i bliskim osobama. Tu delim misljenje sa Nale_83  :srce: , jer to zaista i meni daje utisak manjka bliskosti. Ali mislim da persiranje nepoznatim, pogotovo starijim osobama predstavlja ipak opstu kulturu i uvazavanje licnosti. Imala bih jos toga da kazem na ovu temu, ali definitivno bi se ovaj post dosta oduzio i otvorila bih jos mnoga pitanja...
~Sunshine~
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Persirati
« Odgovor #12 poslato: 23:20:05, 26.Jun.2013. »
Persiram nepoznatim osobama i one mogu da persiraju meni, ne smeta mi. A što se tiče onog ranijeg vaspitanja i ponašanja -da žena persira mužu ili deca roditeljima, deluje u današnje vreme neobično i smešno. Svakako to persiranje oduzima bliskost.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Persirati
« Odgovor #13 poslato: 02:07:30, 27.Apr.2014. »
Ne volim kada meni neko persira jer se nekako cudno osecam tad,da ne kazem matoro  .
 A inace persiram starijima od sebe
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Persirati
« Odgovor #14 poslato: 04:16:53, 27.Apr.2014. »
persiram svima, dok mi ne ukažu da treba da prestanem, čak mi je i tad teško da prestanem s persiranjem, volim tu distancu koje persiranjem postžem s ljudima
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Persirati
« Odgovor #15 poslato: 18:24:44, 20.Jul.2014. »
Uvek otkad znam za sebe ja persiram osobama. Toliko da čak i ako mi neka osoba kaže da ne moram, ja i dalje nastavljam da joj persiram još neko vreme pa evo i dan danas kao što je slučaj sa jednim mojim drugom koji je tražio da ne persiram njegovim roditeljima ali ja nisam mogao...
 


*

Van mreže Ninoška

  • *
  • 95
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Persirati
« Odgovor #16 poslato: 20:03:39, 24.Feb.2015. »
Nemam odgovor na pitanje da li volim da mi se persira.
Ima više tačaka gledišta...
Persiram nepoznatima, starijima, pretpostavljenima...desilo mi se da u jednoj banci bih  na šalteru radi jedna moja školska drugarica koja mi persira i ni jednim pokretom ili ponašanjem nisam osetila to jedino zajedničko u našem životu...ali to nije pravilo službe, to je umišljenost, kompleks...
Često osobama za koje smatram da ne treba da mi persiraju to i kažem...
Radim u službi gde su pretpostavljeni tj. starešine muškarci i to sada već relativno mladi...Naravno ,,vi,, je obavezno ali samo kod njih u kancelariji.
Ni kod mene to nema veze sa godinama i udaranje u moj ego ali zaista bih kao i Plutonac  ponekad poželela da sa ,,vi,, držim pojedince na distanci.
Dobila sam nedavno mejl od školskog druga koga nisam videla pa eto od završetka osnovne škole, kaže video me medju prijateljima osobe sa kojima je i on.  Raspisala sam se ali moram. Oduševila sam se, ,,pismo" je bilo pisano  sa tolikom bliskošću kao da smo se juče videli.  Svako obraćanje , ako nije bilo ime, bilo je ,,Ti,, u kome sam osetila i bliskost i poštovanje.
E tako , od situacije do situacije se koriste vi ili ti...ali to važi samo za osobe koje nisu sujetne a ipak drže do sebe.
Nisi uspeo sakriti oka drhtaj.
Nebo u njemu ostalo je vedro. Za mene!!!
 


Stranice: « 1 2

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000