
Beograd -- Policija je uhapsila osam ljudi povezanih sa organizovanjem nelegalne nabavke "brazilskog i argentinskog mesa" sa područja Kosova i Metohije. Policija je u blizini Užica zaplenila dve i po tone mesa poreklom iz Brazila, koje je bilo namenjeno domaćem tržištu.
Uhapšeno je osam osoba, među kojima su i vlasnici mesara iz Čajetine i Valjeva. Oni su činili organizovanu grupu koja je oputužena za šverc mesa.
Nekoliko meseci trajala je akcija policije i veterinarske inspekcije kojom je otkrivena grupa koja je čuvenu zlatiborsku pršutu pravila od mesa iz Brazila i Argentine. Tokom kontrole jednog šlepera na putu Požega – Užice, u speciјalno izrađenim bunkerima, pronađena јe tona i po svinjskog i tona goveđeg mesa.
Prema navodima policije, osumnjičeni su od aprila do novembra, na Kosovu nabavili ukupo 50 tona mesa.
To meso su nelegalno prevozili i distribuirali do mesarskih radnji, na područјu Zlatiborskog i Kolubarskog okruga, bez ikakve prateće dokumentaciјe i dokumentaciјe o poreklu i ispravnosti robe.
Zarada naših švercera je ogromna, jer, na primer, pileće belo meso kupuju za pola evra po kilogramu, a da ga nabavljaju legalno plaćali bi ga više od tri evra.
Izvor