Lasersko skidanje dioptrije

• Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Lasersko skidanje dioptrije
« poslato: 20:42:18, 05.Sep.2010. »
Refraktivna hirurgija, u koju spada i smanjenje dioptrije laserom, ima   za cilj da omogući pacijentu da vidi dobro, a da ne mora da nosi naočare   ili kontaktna sočiva. Kod smanjenja dioptrije laserom normalna vidna   oštrina, a to znači da ne postoji potreba za nošenjem korekcije posle   operacije, postiže se kod 90-95% operisanih.

Kod pacijentata kod kojih   nakon operacije zaostane dioptrija, može se u nekim slučajevima posle   nekoliko nedelja ili meseci ponovo uraditi laserska operacija radi   korigovanja te zaostale dioptrije. Takođe pacijent može nositi naočare   ili kontaktna sočiva kako bi korigovao zaostalu dioptriju.Tokom trudnoće   i dojenja bebe ne radi se refraktivna hirurgija. Primećeno je da se   tokom trudnoće može povećati kratkovidost, ali se nakon porođaja   dioptrija vrati na onu vrednost koja je postojala pre trudnoće.
Za intervenciju, koja se radi sa kapljičnom anestezijom potrebno je oko   deset minuta, a primenjuje se samo kod pacijenata starijih od 21 godine.

Izvor
« Najnovija izmena:: 20:47:29, 05.Sep.2010. miss80 »

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 384
  • 34
Odg: Lasersko skidanje dioptrije
« Odgovor #1 poslato: 22:06:05, 05.Sep.2010. »
Odlicna tema. Ja nosim naočare. Za sada nemam potrebu za takvom interv.ali sam upoznata da na klinikama u Srbiji uspjesno rade zahvate. Bas Poznajem djevojku koja je korigovala vid na taj nacin i zadovoljna je. Mislim da je cijena 2000 za oba oka (ako se u medjuvr.nesto nije promijenilo)sto u poredjenju sa poboljsanim vidom nije nista. Kazu da je uspjesno i kod starijih ljudi. Ako neko mozda ima iskustvo nek podijeli sa nama.
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #2 poslato: 00:56:13, 06.Sep.2010. »
Meni prijateljica radi u jednoj oftalmološkoj klinici.Kaže da je više,manje,ta procedura rutinska.Mora se prvo obaviti detaljan pregled,on košta 200 evra da bi se ustanovilo stanje oka i to da li je neko uopšte kandidat za operaciju,jer se dešava da nešto i ne može da se operiše.Posle toga,cena operacje je 1000evra po oku i ta cena,je čini mi se,ista svuda u regionu.Pacijent  se vrlo brzo vraća svakodnevnim aktivnostima.

*

Van mreže Carla

• **
  • 148
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 01:04:30, 06.Sep.2010. »
moja rođakinja je bila zainteresirana za to lasersko uklanjanje dioptrije.predomislila se dočim sam joj javila cjene i ostala je vjerna svojim naočalama   

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #4 poslato: 01:05:41, 06.Sep.2010. »
Pa realno,i nije skupo kad pomisliš da je operacija za ceo život i da se rešava veliki problem.

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 384
  • 34
« Odgovor #5 poslato: 00:14:52, 07.Sep.2010. »
Naravno pogotovu kad ukapiras (kad se presaberes) na sta ' bacis' taj novac ovako uradis pravu stwar. Ja volim da nosim naoc. Ali jednog dana ako nedaj boze ustreba uradila bi to. Da cula sam i da ljudi s kataraktom i dr.bolestima oka ne mogu da rade operac. Ova cura mi je pominjala i da postoperat.period  zahtijeva malo opreza kod izlaganja suncu i jakoj svjetlosti, naprezanja ociju kod citanja-sto nebi bio nikakav problem ;-) vjerov. Ima jos nesto sigurno. . . ali brzo se posle oko adaptira.   

*

Van mreže Carla

• **
  • 148
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 00:30:26, 07.Sep.2010. »
Pa realno,i nije skupo kad pomisliš da je operacija za ceo život i da se rešava veliki problem.

realno ,ako jedostavno nemaš tih para onda je najrealnije  napraviti kako je napravila ona ,nabiti natrag cvkere i sa njima naprijed kroz život   (*o*)

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 384
  • 34
« Odgovor #7 poslato: 00:34:38, 07.Sep.2010. »
Da, u pravu si. Neko na zalost nema te pare kad mu trebaju ali nije da se ne mogu skupiti...

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #8 poslato: 01:20:33, 07.Sep.2010. »
Sve zavisi od dipotrije.Lako je kad je dioptrija manja,ali ljudi koji imaju dioptriju po -20 su praktično slepi bez naočara tako da je to problem,Finansijski momenat jeste bitan,jer je operacija skupa za naše plate ali nije nedostižna.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000