raskid

  • Odgovora: 7

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže MAMITA

  • *
  • 12
  • 0
  • Pol: Žensko
raskid
« poslato: 12:41:15, 13.Maj.2010. »
Nedostaje mi neko sa kime bih mogla da podelim svoje brige, jer mi se cini da u zivotu nisam bas umela da izazovem u ljudima ljubav ili zelju za prijateljstvom, zato sto sam pomalo - ili mnogo rezervisana , nesigurna ili se krijem iza maski koje sama pravim. Kcerka mi je raskinula vezu dugu cetiri godine, a ja, kao mama koja se trudila da bude u toku i "gura nos gde mu nije mesto" to tesko prevazilazim, pogotovo sto je raskid bio prilicno ruzan, a ta osoba je , da bi povredila moju kcerku, nasla devojku u nasoj zgradi, pa ja to moram da gledam, mada me se to verovatno i ne tice... Ali i pored toga sto sam svesna da to nije moj zivot, besna sam, potiskujem ljutnju i cini mi se da cu eksplodirati, utoliko pre sto vidim da mi je i kcerka povredjena, a ponasa se mnogo zrelije od mene i kaze da zivot ide dalje i da nije spremna na novu vezu. Lupetam bez smisla, ali znam da me razumete - valjda zato sto nemam svoj zivot, uzivela sam se u kcerkin i pitam se kako da se ponasam? Kad razgovaram sa kcerkom, trudim se da tu temu obilazim u sirokom luku, ali mi bas ne uspeva, pa mi se dogodilo i da je nehotice, recima povredim... Kako da se izborim sa tim negativnim osecanjima?????


 


*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: raskid
« Odgovor #1 poslato: 21:54:21, 17.Maj.2010. »
Mamita, vi se zbilja nalazite u neprijatnoj situaciji i vidim da vam je mnogo tesko. Vi biste i da pomognete svojoj cerki ali i da ne nacinjete teske teme i otvarate sveze rane. Verujem da vas je cela prica jako pogodila, a kako i ne bi, vi ste roditelj a svaki roditelj koji brine o svom detetu sa razlogom moze tako da se oseca kada vidi svoje dete tuzno i povredjeno, to je prirodan instinkt (setite se samo koliko je kod zivotinja izrazen i kako su zenke agresivne ako osete da im je mladunce ugrozeno). Izbegavanjem teme nista se nece resiti, nekada je bolje istrpeti neprijatnost takvog razgovora koji ce mozda trajati sat-dva ili duze nego svaki dan ziveti u strahu da cete nekim gestom, komentarom ili idejom asocirati na raskid. Sigurnba sam da bi i vasoj cerki prijalo da o tome govorite, ako nista drugo da cujete kako se ona zaista oseca i sta misli o celoj situaciji. Vi ste tu da joj budete podrska, da joj udelite savet kao iskusna osoba, koja je sigurno prezivela neke teske momente poput raskida i koja je to prezivela i nastavila dalje, budite joj primer ako mozete.
I na kraju, ja na osnovu ovoga sto ste napisali tacno vidim da vi jako dobro razumete sta je to sto radite i sto osecate i sta je to sto biste mogli da promenite ukoliko zelite! Zbog toga sam sigurna da vi i znate nacin, samo dopustite to sebi i znajte da to nece znaciti da vi ne brinete o svojoj cerki. Taj bes i ljutnja cesto poticu od povredjenosti iza koje stoji najcesce neko uverenje o tome kako on nije smeo to da uradi, kako on ne sme tako da se ponasa....i td.... I to bi bilo lepo kada bi bilo tako ali kao sto i sami vidite neki ljudi to rade iz ko zna kojih razloga, ko zna sta stoji iza takvog ponasanja. Na nama je da ga prihvcatimo i da zivimo sa tim i da vidimo sta je ono sto u ovom momentu, sada mozemo da uradimo kako bismo nas zivot ucinili kvalitetnijim, ispunjeniojim i srecnijim. A vasa cerka je srecnica jer ima mamu koja se brine za nju i kojoj je stalo da joj pomogne, a to je zaista divno cuti i videti!!!
« Najnovija izmena:: 22:40:21, 17.Maj.2010. Nale 83 »
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: raskid
« Odgovor #2 poslato: 23:28:29, 17.Maj.2010. »
Mamita, od Blackgirl ste dobili strucan i nadasve veoma dobar savet . Mogu samo da se nadovezem pricom iz sopstvenog iskustva. Iza sebe imam jedno, takodje veoma ruzno iskustvo. Bilo je bolno jer je razocarenje bilo dvostruko. Par dana je ta tema u nasoj kuci bila zabranjena. Dobila sam 2-3-5 dana da se sama izborim ali posto je mama videla da situacija ne postaje bolja, zapocela je razgovor i nije me pustila da odem sve dok iz sebe nisam izbacila sve sto me je mucilo... Ono sto je veoma bitno, pomogla mi je da ne analiziram sta/zasto/kako...je mogao da uradi tako nesto vec da iz sebe "pustim" da izadju sve negativne emocije. Tako je kako je, kraj je i ko zna zasto je to dobro. Neverovatno je kako jedan kvalitetan razgovor moze da odnese polovinu bola :) vreme uradi sve ostalo.
Prema tome, sedite i razgovarajte. Pokusajte da situaciju sagledate realno, pricajte ali ne osudjujte jer ste sada povredjeni, sto je sasvim normalna reakcija. Sa odredjene vremenske distance, prica ce dobiti svetliju nijansu...ako nista drugo, bol ce izbledeti pa ce realnije moci da se sagleda sta je dobro proisteklo iz tog zla.
 

*

Van mreže MAMITA

  • *
  • 12
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: raskid
« Odgovor #3 poslato: 17:12:27, 18.Maj.2010. »
Hvala vam puuuuno! Bes je pomalo izbledeo, ali nije ruzan osecaj kada to gledam. Sva sreca, kcerka je na fakultetu i dolazi kuci jednom u dve nedelje, pa je bar postedjena susreta, prepricavanja drugarica o tome kako "on tebi prkosi, voli samo tebe" i slicnog repertoara dezurnih tracara. Prave i dobre drugarice, na srecu, misle pametno svojim lepim glavicama , brinu o njoj da uci, da se smeje, da izlazi, da zaboravi. Prosle nedelje smo razgovarale lepo, bas kako i i predlazete, jezik mi je bio , za divno cudo, sporiji od pameti, secala se lepih i manje lepih trenutaka, zapravo je srecna sto se iz cele te price iskobeljala. Kaze da ponovo moze da se okrene sebi, da slusa muziku, svrcka se po netu, kao da su joj se oci otvorile bez scena, bez pakosti i pravdanja. I ja sam sada srecnija... valjda do sledece prilike. Veliko je iskusenje biti mama, zar ne? Nikad nisi sasvim siguran da si dorastao zadatku, da cinis dovoljno i da je do sto radis, mislis i govoris dobro, da cuvas i ne gusis brigom dete, narocito kad predje sitne godine i postane prava zena od 22 godine, cvrstog karaktera, pametna, kao sto je sad moja kcerka. Pomozite mi jos sa jednom stvar, jer sam tu ja prava neznalica. Ona je veoma lepa ( to ne kazem samo ja  , gledajuci je majcinskim ocima:), ljudi je vole jer je drustvena, recita i vesela, ali je dosta sebicna, samoziva i ne pokazuje osecanja. Odnosno,  nije joj bas stalo da usreci druge, ni ljubavlju ni sitnom paznjom, a kad joj to neko prebaci, kaze da je ona takva"drvena" , da je razmazena i tako to. Kad joj kazem da je ljubav prvo davanje, pa tek onda sve drugo, smeje se i kaze da sam ja pateticna i idealista. Nedavno sam cula u nekom filmu, da ljubav nije osecanje, to je sposobnost!!! Bas je tako, ali se i sposobnosti sticu. kako da je naucim da ljudima koje voli to i pokaze i dokaze, cineci lepo i sebi i drugima? Da je naucim da ce lepota spasiti svet ako je budemo pruzali, a zauzvrat dobijamo puno srce?
 

*

Van mreže blackgirl

  • **
  • 185
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: raskid
« Odgovor #4 poslato: 21:27:52, 18.Maj.2010. »
Ovo sto ste opisali meni lici na ponasanje koje se srece kod osoba koje su zatvorene jer se negde u podsvesti plase otkrivanja i pokazivanja svojih emocija zbog potencijalne opasnosti od povredjenosti. Ukoliko je to u pitanju i kod vase cerke ovo je momenat kada na tome treba posebno raditi kako ona sebi ovom situacijom ne bi samo potvrdila to svoje nesvesno uverenje i "rekla" negde nesvesno sebi nesto poput ovoga - Eto, jel vidis da ne treba da pokazujes nekome osecanja, kad ih pokazes oni to ne znaju da cene, oni te onda ostave. Nesto ovako ili slicno ovome, koliko god zvucalo grubo ovako izreceno, cesto zna da se provlaci u podsvesti ljudi, koji se iz straha da ne budu odbaceni, napusteni, ostavljeni ponasaju tako drveno, ne otkrivaju svoja osecanja i odbijaju da budu prisniji sa drugima iz istog razloga. Kazem, ovo je cesta pojava i obicno je ovo sto sam izlozila u pozadini, mada ljudi to tesko iznose na svesnom nivou.
Zasto uvek istu pesmu sviras kad mozes da biras
 

*

Van mreže SnowLady

  • **
  • 339
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: raskid
« Odgovor #5 poslato: 23:31:33, 18.Maj.2010. »
MAMITA!

Evo i ja da napisem nesto iz svog ugla i aspekta. Prije svega vasa djevojcica je dokazala da zna izrasti i izboriti se iz takvih i slicnih situacija i sama, prvo svojom hladnokrvnoscu kako vi kazete ili svojom razboritoscu i hladnom glavom kako ja vidim stvari!

Nece joj to biti jedino iskustvo, nadajmo se da ce sledece biti povoljnije po nju, a nije ni ovo bilo beskorisno. Svako umiranje ljubavi pruza sledecu sansu, trebamo nauciti pustiti iz ruku i biti uvjek spremni na kraj a time i novi pocetak. Jer svaki kraj stvara nesto novo, mozda kvalitetnije i vrijednije nego ono u sta smo se ufurali, ususkali i ne vidimo nista oko sebe zbog zaslijepljenosti i zaljubljenosti u ljubav. Trebamo shvatiti, kako nasa djeca tako i stariji, da je zivot, davanje-uzimanje, a ljubav se daje i ona ostaje za sebe, ono sto nam niko ne moze oteti, uzeti, ona samo zna kako je dosla tako i nestati. Ostajemo kroz to bogatiji, plemenitiji i zreliji za jedno iskustvo! Takodje treba shvatiti da nista ne moze vjecno trajati, sve ima svoj pocetak i kraj, pa tako se i duze i jace ljubavi zapocinju i zavrsavaju i prije nego toga postanemo svjesni. Zato, nista ne treba drzati, zadrzavati, treba investirati osjecanja, vremena, paznje u ljubav, ljubavnu vezu, ali nikada se ne treba predavati ogoljeno i u potpunosti jer nikad se ne zna koliko vas osoba kojoj vjerujete, moze i spremna vas je razocarati. Zato se jedan dobar procenat povjerenja uvjek treba ljubomorno cuvati samo za sebe, ne poklanjati ga svakome i od nikoga i nicega ne ocekivati mnogo a nadati se najboljem! To je moj moto.
" Srecan je i veliki samo onaj koji ne mora ni vladati ni pokoravati se da bi mogao nesto biti"!
 Gete
 


*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: raskid
« Odgovor #6 poslato: 00:20:48, 19.Maj.2010. »
Svako umiranje ljubavi pruza sledecu sansu, trebamo nauciti pustiti iz ruku i biti uvjek spremni na kraj a time i novi pocetak. Jer svaki kraj stvara nesto novo, mozda kvalitetnije i vrijednije nego ono u sta smo se ufurali, ususkali i ne vidimo nista oko sebe zbog zaslijepljenosti i zaljubljenosti u ljubav. Ostajemo kroz to bogatiji, plemenitiji i zreliji za jedno iskustvo!
(e*e) potpuno se slazem.

Blackgirl je takodje u pravu - stavom: "nije me briga" ona se upravo brani od toga da ne bude povredjena. Treba da poradi na toj blokadi jer ma koliko njoj pateticno zvuci, ljubav jeste davanje pre svega...
Lose iskustvo koje imam iza sebe mi je pomoglo da prebrodim tu blokadu, da naucim da u svakom trenutku pokazem koliko mi je stalo do nekoga jer danas je tu, a sutra?
Naucila sam da se sve prevazidje, prebrodi ali da je divno pokazati osecanja pa makar efekat bio daleko od zeljenog... Bila sam povredjena. Pa sta? Savladala sam lekciju koji sam trebala i za njega vise nema mesta u mom zivotu. Otisao je da bi napravio mesto za nesto bolje, lepse, snaznije... To je ugao iz kojeg ja posmatram pricu :)
 

*

Van mreže MAMITA

  • *
  • 12
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: raskid
« Odgovor #7 poslato: 12:07:02, 19.Maj.2010. »
Koliko sam bogatija za vasa razmisljanja i lepe reci o sopstvenim iskustvima, koliko mi znace saveti i poruke koje ste poslali!!!! Bas tako , ljubav i osecanja su vazna i dragocena stvar, koja traje negde unutra. Jedna veza je gotova, pa sta, dolazi druga koja cini bogatijim i sadrzajnijim zivot. Znate, kada biste je upoznali, gledajuci njen osmeh, njeno pristojno ponasanje, njen veseli razgovor, iskre u ocima, nikad ne biste pogodili da je "drvena" kako ona kaze. To ona izgleda cuva samo za osobe koje su joj bliske - bas mi se cini da ste u pravu kada kazete da je to strah da ce biti povredjena ili da njena ljubav nece biti prihvacena ili uzvracena na pravi nacin. Mada, u ovom slucaju koji je mene izazvao da pobesnim i da ne licim na sebe, bilo je i rezerve u smislu - znam da nije bas za mene, ruzniji je , gluplji i prilicno prizeman ( joj, ne procenjujem ljude na los nacin, ali ovo je bilo bas tako) , iako ima nesto, neko iskru i zivahnost, ali necu da raskinem vezu, kaze ona, koja traje 3 godine, jer ne znam da li cu se navici na samocu... Lepo mi je sto citam reci ljudi koji osecaju slicno kao ja, lakse mi je da se nosim sa ovim iskustvom moje kcerke, koje sam prisvojila, ali , mi mame smo bas takce, zar ne?   Hvala vam!
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
32 Odgovora
7509 Pregleda
Najnovije: 20:46:08, 05.Jun.2012.
Ouroboros
10 Odgovora
3348 Pregleda
Najnovije: 23:32:25, 19.Dec.2013.
peka
1 Odgovora
972 Pregleda
Najnovije: 05:48:51, 13.Sep.2014.
Vesna psy