Bracno savetovanje

  • Odgovora: 61
Stranice: « 1 ... 4 5 6 7 »

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #50 poslato: 08:55:44, 06.Maj.2014. »
Moras da zivis sa tim a to ti je pomoglo da progledas i promenis svoje stavove i pogled na svet oko sebe i u vasem domu. Sad pametnoi cesce se javljaj.
 


*

Van mreže la_luna

  • *
  • 3
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #51 poslato: 13:56:25, 23.Avg.2014. »
Postovani,
U braku sam nesto vise od godinu dana. Sa sadasnjim suprugom sam bila u vezi nekih 7god pre stupanja u brak.Medjutim, pojavili su se problemi. Pre nego sto smo stupili u brak dogovor je bio da vodimo samostalan zivot jer je dogovor bio da zivimo u njegovoj porodicnoj kuci. Prvo razocaranje je usledilo prvi dan bracnog zivota jer mi nije rekao da njegovi spremaju "durgi dan" vencanja, sa tim sam bila upoznata posto sam se probudila. Rekoh, ajd da ne zatezem situaciju ispostovacu sve.Malo mi je bilo neprijatno jer su tu bili samo njegovi prijatelji i rodjaci bez bilo kog mog. No dobro...Onda je pocelo da kada se vrati sa posla prvo svrati kod roditelja, kad krene na posao svrati kod njih, popodne mora da se pije kafa sa njima...Mislim njemu je to OK jer je ceo zivot sa njima ali ne i meni jer sam smatrala da treba da se udam za njega a ne za njegove.Ne kazem da ne treba da se ide kod njegovih, ali prva nam je godina braka i trebalo bi da radimo neke stvari zajedno, da uzivamo jedno u drugom.Nazalost nije tako. Onda mu je se razboleo otac. Pruzila sam svu pomoc koju sam mogla u smislu da ga pregladju lekari sa kojima radim, da dobije sto bolju negu.Onda je se razboleo i moj otac i umro je mesec dana nakon sto smo saznali za bolest.To sam sve prosla sama, od sahrane, odrzavanja kuce(sada mi je prazna kuca u selu a od supruga ne dobijam nikakvu pomoc;sama krecim, kosim,...).Kada je njegov utac preminuo, odlucila sam da se ponesem kao sto je se i on poneo. Mislila sam da ce uvedi svoju gresku. Nazalost ne.Na sahrani se ponasao kao da ne postojim,ja mu pridjem ne bi li me pozvao da stanem kraj njega da i meni izjavljuju saucesce, on se samo okrene i ode.I ja sama medju onolikim narodom uzas.Posle krene njegova majka kako nisu znali sta rade, bili pod stresom(a bas i nisu odavali stres) i da su pogresili(a to nije trebalo da mi ona kaze nego suprug),a me ona gleda kao njeno dete-mislim kako je to moguce....Dodje prva subota,meni njegova majka kaze da sam u planu da idem na groblje,a on kod moga oca nije ni bio.Bas mi je bilo bez veze,ispade da mi je preci svekar od oca.I onda prodje sve kroz glavu sta on nije uradio a sta se podrazumeva da ja uradim.Kada mi je bio rodjendan ja sam mnogo plakala jer je bio par dana posle smrti mog oca,on je spavao u tom trenutku.Za prvu NASU godisnjicu,kaze da pozovemo tvoje na rucak a njegovi se podrazumevaju.Mislim to je NASA godisnjica, treba da se posvetimo NAMA ali ne, nisam cak ni poklon dobila.Posle je moja svekrva pocela da smara da se ide kod nje na ruckove, doruckove i vecere, pa nisam debil da ne znam sama da spremim i zelim sa svojim suprugom to da uradim,zelim sa njim da jedem a ne cim sam ovde da se podrazumeva da sa njegovima mora da se pije kafa,da se jede.Kada ne spremim nista on otrci kod majke ili sestre da jede bez obzira sto sam ja izvadila nesto da spremim jer one imaju spremljeno.I meni moji nedostaju i majka i sestra i sestrici.I ja zelim sa njima svaki dan da budem ali nismo blizu pa to nije moguce.Ah, da cak nije nijednom hteo da noci kod mojih, kao ne moze da menja krevet a i u istom smo gradu, pa jedno vreme nije ni hteo da svraca kod mojih a niko se nisakim nije svadjao.I sta sad on ne ceni moje a ja njegove treba da cenim.Mislim da to u mom univerzumu ne funkcionise tako.Ne mogu neke stvari da mu kazem otvoreno jer koliko god da kazem sto pribliznije on izvrne stvari i to nije ono sto mislim.Isto, ako krenemo da se prepiremo i on se naljuti ili nece vise da prica sa mnom po tom pitanju izadje kod njegovih, a ja ostanem da sedim sama.Pa kad on smatra da treba da se vrati on se vrati.Uzas.Njegov komsiluk mi ne prija da se druzim,jer su velike abronose i vole da zezaju na niskom nivou.Tako da nemam sa kim da pricam.Ako njemu nesto kazem, on to sve prenese njegovima iako kaze da to ne radi ali po nekim komentarima vidim da je rekao.Npr. sretne me kum njegove sestre na ulici i pita me sav u frci da l sam primila resenje za stalno na poslu i da li cu imati dete.Obzirom da radim na Fakultetu,kod nas se resenja ne dobijaju tek tako za stalno, neophodno je naucno napredovanje,a dete ne zelim jer treba da doktoriram sledece godine.Opet to su neka privatna pitanja koja ne zelim da mi postavljaju i zasto me ogovaraju?Njegova majka kaze, treba to, on stavlja, treba to on stvalja, a ja zelim da se mi dogovorimo sta nam treba bez suflera.Rekao je da je deo gde zivimo nase, zasto onda njegovi upadaju u spavacu sobu kada spavamo i goli smo?UZAS!Mi nigde ne izlazimo, sad kao hoce da izlazi jer sam mu pomenula bracnog savetnika...ne radimo nista zajedno...bas bez veze, a volim ga.
Ne zelim da ga odaljim od njegovih, ali mislim da treba i ja da postojim kod njega u zivotu.Ipak sve navike sam promenila, promenila sam kucu, otac mi je umro i kuca u selu mi je prazna (tuga), niko mi ne pomaze da je odrzavam, majka i sestra sa decom su ovde u gradu ali ne mogu stalno da ih vidim, svi moji prijatelji su daleko, nemam sa kim da povedem konstruktivan razgovor.SAMA SAM A U BRAKU SAM.Volela bih da prvo dodje kod mene kada se vrati sa posla, da jedemo zajedno, popricamo pa da ide gde god hoce.Sad ne znam ni kako bismo dete gajili.Mnogo se plasim da ostanem trudna jer ce mi svi vaspitavati dete, svi ce biti pametni....STRASNO!
Molim Vas, pomozite mi kako ovo da izvedem na pravi put.
 

*

Van mreže Strahinja

  • ***
  • 652
  • 26
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #52 poslato: 17:30:03, 23.Avg.2014. »
Mislim da ne bi trebala da planiraš dete dok se ovaj problem sa njegovim roditeljima ne reši.
Po ovome što si ti napisala njemu su roditelji važniji od tebe.
« Najnovija izmena:: 17:33:51, 23.Avg.2014. Strahinja »
 

*

Van mreže la_luna

  • *
  • 3
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #53 poslato: 18:00:20, 23.Avg.2014. »
Strahinja, hvala na odgovru...

Jasno, samo me interesuje kako da resim....Ne zelim da budem ona "zla zena" koja stalno zvoca jer zaista nisam u tom fazonu...
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #54 poslato: 19:07:38, 23.Avg.2014. »
Ne znam odakle da pocnem,upravu si za sve napisano,e sad ako vec zelis da ostanes sa njim u braku najbolje ti je da obavis jedan ozbiljan razgovor sa njim,ali se trudi da problemi o kojima hoces da pricas sa njim ne zvuce kao napad i osuda jer je velika verovatnoca da ce te iskulirati ili napadati.Neka ti razgovor pocne sa : "Ja bih zelela...",pa onda navedi to sto te muci
Nekim parovima je cak i godinu dana malo da se priviknu na novonastalu situaciju,mozda njemu treba vise vremena da vas dvoje lepo uklopi u zajednicki zivot i ukapira sta to znaci.
A neki se opet nikad ne opamete i ne trgnu,sve dok ne ostanu bez partneta. Nadam se da tvoj muz nije jedan od tih.
Kolko imate godina?
I ja ti jos uvek ne bih savetovala dete,dok ne vidis na cemu si,jer ako se desi da on ne zeli da se trgne,sa detetom ce ti biti samo jos gore i teze
Pisi nam  :flowers:
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže la_luna

  • *
  • 3
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #55 poslato: 21:21:55, 23.Avg.2014. »
Draga elena86,
Ja imam 30god, a on ima 33god.Inace, radim na fakultetu i treba da doktoriram sledece godine, a on radi u proizvodnji...Znaci nismo mladi i trebalo bi da znamo sta zelimo a sta ne u zivotu.Znam da je problem sto se zivi i u njegovoj porodicnoj kuci, ali mislim da je kod normalnih ljudi to nebitno.Treba svako da vodi svoj zivot...Mada koliko mi se cini zemlja Srbija je zemlja Srbija.Meni su cak rekli da to nije problem, ali j mislim da jeste jer ako ja ne idem u moj i suprugov dom sa zeljom i elanom znajuci da me ceka predivno vreme provedeno sanjim onda je to problem.Nisam glupa i lako mi je da posavetujem druge, ali mi je tesko da posavetujem sebe....zato sam zatrazila pomoc na ovaj nacin...Da kazem da nas dvoje se svadjamo ili nesto slicno, to ne.Imali smo mozda jednu ili dve prepirke...problem je sto nemamo nasu porodicu a ja to zelim.
Dete ne mogu jos uvek da imam jer kao sto sam napomenula, treba sledece godine da doktoriram a to bi me omelo u poslu i prolongiralo bi moj cilj.
 


*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #56 poslato: 15:48:25, 24.Avg.2014. »
Najbolje je za sve tko moze da se odvoji od bilo koga i tko je neovisan od drugog ali svi mi ovisimo od nekog drugog i to je mnogo zamrseno. Sve ovo sto si rekla nama kazi njemu
kpa ce vas razgovor odvesti dalje.
Mi cemo se potruditi da ti pomognemo ali vas dvoje to treba da resite zajedno. Znam mucan razgovor za izbegavanje ali je tako. Svakako se javi da znamo kako napredujes. Jel veliki grad u pitanju ili manji.
 

*

Van mreže freeway

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #57 poslato: 11:05:08, 26.Avg.2014. »
Hallo, iskreno ne znam kako da pocnem, ovo mi je prvi put da ucestvujem u bilo kakvom forumu  i ne znam odakle da pocnem..ali ocajna sam i moram da Kazem jer gusim se i ne znam sta da radim.  Udata sam, 2 godine , Imam 26 godina, dvoje male djece jedno od 15 mjeseci a drugo ima 4 mjeseca,  :)  dvoje male djece!!  Muz mi je dosta stariji od mene, nije bio ozenjen, samnom je dobio prvo djete u 45 godini svog Zivota..  U ulozi oca je Divan, brine se za njih cak sve svoje slobodno vrijeme provodi sa njima,  kao prijatelj  je isto covjek na mjestu, sve obaveze on ispunjava, organizovana je osoba, pedantna, drustvena, na svim poljima nema mane ali nema nas.  Kada ga gledam kako se sa djecom igra  uvjek sebe krivim, zasto nisam zadovoljna samo sa tim, malo ko ima tu srecu da ima covjeka koji joj pomaze sa djecom, koji u kuhinji pomaze, koji sve popravke rijesava odmah bez cekanja.  Znam da cu sad ispast ne zadovoljna ludaca..Sve Imam, ali covjeka nemam.  Prevario me nije, koliko znam. Ali da trazi drugu to vidim..cesto me znao upitati " Sta fali ako mi neka druga rodi jos jedno?" cesto me pita za moje kolegice, ili bilo koju da djevojku ja spomenem on uziva da me ispitiva o njoj...kada setamo, ili sjedimo negdje u basti on gleda druge, i daje mi doznanja, nekrije to da mu se svidja druga...dok smo u parku sa djecom on bulji u cure sto sjede na drugoj klupi, mene bude sramota njegovog pokazivanja koliko  ja njemu vrijedim, sa drugim zenama se dopisiva na internetu i dogovara se da se nadju  i niz drugih stvari ali uvjek je bitna neka druga...dacu samo jedan primjer nase svadje :  usla sam na njegov Profil i vidjela poruku sto je druga napisala mu kako je dosla u nase rodno mjesto a njega nema, prvi put sam ja odgovorila u njegovo ima " nisam tu vratio sam se sa godisnjeg"  zatim sam izbrisala to, jer sam se vec pokajala sto sam joj ja odgovorla, bilo me strah njega...ja po obicaju ne znam sutjet, i prebacila sam mu to nakon par dana moje griznje savjesti...samo mi je rekao kako ne znam postovat to sto mi je rekao lozinku, tu su bile i razne uvrede nije mi dao vremena da mu objasnim da nisam nista lose napisala njoj, nije ni pitao samo je sjeo i izvinjavao se njoj na internetu sto sam ja odgovorila...to je samo jedna scena...kada sam plakala zagrlio bi me i rekao bi mi da sam luda, da me voli i da negledam na to...ali to je bilo dok sam bila trudna, sad kad placem vise me i necuje, svakako spavamo u razlicitim sobama po njegovom  " da spava na miru jer se beba budi tokom noci a on mora raditi"  sad mi beba spava cjelu noc, nemam problema sa tim ali on jos neprelazi u spavacu...ja znam da je Problem izmedju nas to sto on mene ne voli, ali kako da sa tim zivim...osjecam se iskoristeno, on hoce jos jedno djete, kao da ga nije briga to sto jedva se snalazim sa dvoje malih, rekla sam da ne zelim dok oni malo neodrastu, svakako nemamo nikakav odnos,nema sexa, a rekao mi je da cemo se odmoriti pa kad za par mjeseci spavati samo da ja zatrudnim, direktno tako mi je rekao...a zna reci da me voli  :)   Divan mi je zivot sa njim...Problem je sto ne mogu podnijeti vise njegovu hladnocu i odbijanje to ponasanje prema meni kao zeni,kad ga podjem poljubiti njegova je glava okrenuta od mene, i kad sam mu to sve iznjela na sto, on suti i kaze ja nigdje negrijesim ti to sve umisljas...pa kaze da  dolazi pjan kuci ili da me udari onda bi mi valjao  onda se ja ne bi bunila nista..Nije me nikad udario.tako zavrsi nasa svadja, izgalami se, za sve mene krivi sto sam nezadovoljna, ja se spakujem jer vidim da nemam sta traziti sa tim covjekom a on sakrije Dokumente i ja ne mogu nigdje...sama sam u stranom gradu bez prijatelja i familije,sa dvoje male djece i covjeka koji ne vidi da umirem za njegovom lijepom rijecju, za toplim zagrljajem, pa cak i za njeznjoscu, nema ljubavi,ne znam koliko cu izdrzati, ali polako ludim...uvjek su druge bitne, mene i ne vidi...odustala sam od Toga da pokusavam lijep dan  napraviti za nas cetvero,, odustala sam pricat jer vidim da me necuje, ne znam kako da doprem do njega...eto i svoju sramotu sam iznjela, i mislim da je lakse strancu reci, nego nekom svom, mozda se bojim smjeha...sutimo danima i ja onda pocnem ispocetka, ponovo neku lijepu idilu da stvorim, ali on mjenja svoje raspoloenje kad ja sam ljuta on se smjeska, kad sam vesela on trazi nacin da mi pokvari raspolozenje ,  koda me testira..
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #58 poslato: 16:31:23, 26.Avg.2014. »
On je na izdisaju, kakve druge zene. Da je pametan drzao bih te na dlanu a na se ponasao tako. Netreba da se vadi na decu zbog budjenja nocu da bih izbegaovao bracnu obavezu vec da pije tablete ako treba. Izgubio je on osecaj za ljubav i strast, ostalo mu je samo da se dopisuje i to je sve. Prosto neozbiljan za svoje godine. Sve ovo njemu kazi i ako se ne promeni pokupi se i dovidjenja. Mlada si i nemojnda gubis vremr. Bila si mlada nisi znala, nisi slusala i to je to. Mozda gresim i nadam se da ce netko jos da se javi pa od nas vise ti uzmi za sebe najbolji savet od svih nas. U tvojim godinama tebi sad treba najvise paznje posle porodjajanintolikih obaveza i naravno sex pa kad ces ako neces sad neces kad budes u njegovim godinama sigurno. Dobro razmisli pa se javi.
 

*

Van mreže mirjanadjur

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Bracno savetovanje
« Odgovor #59 poslato: 11:07:25, 28.Feb.2015. »
Da, ja se javljam zato sto mi je potrebna pomoc. U braku sam 16 godina i imam dva decaka (15 i 13 godina). Do sada je u mom braku funkcionisalo sve manje vise dobro. Bilo je nesuglasica oko toga sto suprug nece da mi pomogne oko kucnih poslova, ali ja sam to sve gurala sama. Nikada nisam proveravala njegov telefon i pisma i imala sampoverenje u njega. Tek pre tri dana sin slucajno u njegovom telefonu otkrije telefon neke zenske osobe i tu ga ja uhvatim da se on vidja sa tom zenskom osobom. Tu nastaju moji problemi. On se naravno pravi kao da je sve u savrsenom redu a ja hocu da poludim. Cinjenica da nemam pojma sa kime sam zivela 16 godina me dovodi do ludila. Ja mu kazem da moze slobodno da ode ali on kaze da nece. Stalo mi je do porodice i dece, ali sam i svesna da nikoga ne mete na silu zadrzati. Sa druge strane kako ja sa time da se izborim, kako da se pravim da zivimo normalno, kad situacija nije normalna. Postala sam opsednuta time gde je, sa kime je, koga vidja. Znam da je to bezveze ali ne znam kako da povratim naruseno poverenje. Zao mi je dece zato sto ni njima ne mogu da pruzim sve sto treba. Ja sama treba da se suocim sa cinjenicom da moj brak nije ono sto sam ja mislila ali kako. Zato sam ovo i napisala, znam da mi je potrebna pomoc ali ne znam odakle da pocnem.
 


Stranice: « 1 ... 4 5 6 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
6 Odgovora
4944 Pregleda
Najnovije: 13:57:47, 13.Dec.2009.
mara90