Koje su razlike izmedju zaljubljenosti i ljubavi?

• Odgovora: 12
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže jelenacv

• 725
  • 0
  • Pol: Žensko
Koje su razlike izmedju zaljubljenosti i ljubavi?
« poslato: 15:19:16, 27.Jan.2009. »
Jos uvek smatram da tu nema mnogo razlike, ali kazu mi mnogi da ima. Po vama koje su to...?

*

Van mreže I need chemical X

• **
  • 176
  • 0
Odg: Koje su razlike izmedju zaljubljenosti i ljubavi?
« Odgovor #1 poslato: 18:05:20, 28.Jan.2009. »
Zaljubljenost je kad nekog volish a mozes da zivish bez njega, a ljubav je kad nekog volish i ne mozes da zivish bez njega.
:D

*

Van mreže Madafakin_Ja

• **
  • 271
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #2 poslato: 19:07:16, 28.Jan.2009. »
pa to je u principu jedno te isto, samo ima drugačiju primenu

ljubav je kada se dvoje zaljube jedno u drugo, a zaljubljenost je osećanje jedne osobe
Ne postoje najbolji, već samo favoriti.

*

Van mreže novosadjanka

• **
  • 136
  • 0
« Odgovor #3 poslato: 09:01:51, 11.Feb.2009. »
zaljubljenost prodje a ljubav ostaje
ljubav je u nama
za mene ti je ljubav zabranjeni grad
a mnogo sam ih brate ja srušila do sad ....

« Odgovor #4 poslato: 18:39:31, 12.Feb.2009. »
zaljubljenost je trenutna a ljubav trajna :)

*

Van mreže sunshine_Dijana

Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #5 poslato: 15:00:08, 27.Feb.2009. »
Nije isto!!! Veoma je razlicito.. Ljubav je MNOGO jace osecanje!
Zaljubljenost je kada osecas da ti je neko potreban, kako-tako poznajes tu osobu, zelis je uz sebe jako, cesto mislis na nju ... Itd.
A ljubav, ljubav je kada nekoga poznajes najbolje, kada znas kako dise, znas sve njegove vrline i mane, najvece i najmanje.. I pored toga ga volis VISE OD SEBE! On ti je na prvom mestu, pre svih i svega! Kada bi sve uradio za tu osobu, samo da njoj bude dobro.. Bez obzira koliko ce to tebi skoditi! Ali naravno, to ne znaci da se ponizavas zbog osobe koja to ne zasluzuje... Da odmah napomenem da ne mislim na to. Vec da si spreman da uradis SVE za tu osobu koju volis.. A, ja bar, da bih volela tu osobu, naravno da mora da zasluzuje! Mislim da nije ljubav ono kada kao nekoga volis, umires za njim, a on je los prema tebi. Jer uopste ne mogu voleti nekoga ko je los prema meni! Volim ga zbog toga kakva je osoba i zbog toga kako se ophodi prema meni... Ljubav je kada je dovoljan pogled i osmeh da znas sta hoce osoba da ti kaze u odredjenim trenucima. Kao npr. kada ti je tesko, a tu je jos ljudi... I odvija se radnja koja tebi tesko pada, spustis glavu.. Nije ti lako. A onda podignes glavu, pogledas u njega, a on te gleda sa onim sjajem u ocima, osmehne ti se i namigne! A ti ODLICNO znas sta to znaci i da ti snagu da izdrzis teske situacije! Ljubav je kada osecas, znas i SIGURAN SI da zivot bez te osobe ne bi imao smisla. Da nisi siguran da bi mogao nastaviti dalje bez te osobe. Ljubav je kada zbog te osobe precutis neke stvari, progutas, koliko god bolelo... Ako ga poznajes i znas da ce on to shvatiti.. Nije bitno sto je trenutno tako, nije bitno sto se sada nece izviniti, bitno je da uvidi svoju gresku i ispravi! A ako ne moze sam, da mozes ti da mu kazes... Da lepo popricate o tome i resite. A ne da se tera inat. Ljubav je kada mozete SVE jedno drugome da kazete. I probleme, i strahove, i radosti, i uzbudjenja... Bukvalno sve. Ljubav je kada kritikujete tu osobu i kada mozete prihvatiti kritiku te osobe. Jer to nije kritika da bi Vas on ponizio, spustio, dokazao da je on u pravu, itd... Vec da biste dopunjavali jedno drugome licnost... I usavrsavali se sve vise i vise, i tezili ka idealnom. Sto naravno nije moguce, ali bar da mu se bude blizu.. Sto je blize izvodljivo.

Eto to je ljubav, a definicija ljubavi ne postoji! Tj. kao postoji, ali nije to to. Ne moze se ljubav definisati! Evo ovo sto sam ja napisala govori sta je ljubav, ali i to je malo da bi se moglo precizno reci! Za ljubav nikada nije dovoljno reci...
inlove "Ljubav, mada nam je bliska kao zivot, ne mozemo nikad potpuno poznati. Njena je radost i bol bez granica, beskrajne su njene zelje i njeno bogatstvo. Ono sto ona kazuje ne moze se u reci prevesti. Njeno nastajanje, trajanje, nestajanje i ponovno javljanje se ne moze ispitati!"
« Najnovija izmena:: 15:24:15, 27.Feb.2009. sunshine_Dijana »
~Sunshine~

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 3
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
« Odgovor #6 poslato: 15:50:10, 27.Feb.2009. »
eto najbolje objasnjenje :) vidi se da veoma dobro znas kako sta gde :)

...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Počasni član
  • 2 194
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #7 poslato: 15:53:06, 27.Feb.2009. »
Hehehe, hvala *Mew - S.w.E.e.T*  :) :-*
~Sunshine~

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #8 poslato: 20:59:42, 12.Apr.2009. »
Ljubav i zaljubljenost

Često je verovanje da je zaljubljenost neka vrsta obaveznog "uvoda" u ljubav, to jest da ljubav mora početi zaljubljenošću. Ovaj kulturalni mit, kao i mnogi drugi mitovi o ljubavi i zaljubljenosti, s vremena na vreme razbija stvarnost u kojoj živimo. U okviru svakodnevice ima mnogo sitnica koje nas zbunjuju, koče, dovode do nedoumica i svađa s voljenom osobom, a često su baš one uzročnici raskida veza. Verovanje da ljubav počinje zaljubljenošću počiva na samoj pojavi zaljubljenosti i na znacima da je ljubav počela, jer ako nema zaljubljenosti, nema ni ljubavi.

Ljubavnom odnosu prvobitno mogu prethoditi prijateljstvo, sviđanje, ravnodušnost, pa čak i prezir i mržnja. Postoje mnogobrojni primeri parova koji žive u ljubavi, a čiji odnos nije počeo zaljubljenošću, već konfliktom ili apatijom. Zanimljivo je i to da je gotovo podjednako popularno i verovanje da dobri ljubavni odnosi retko počinju zaljubljivanjem. Taj zaključak ipak ne važi za sve ljubavi, već samo za one "prave". Kada su u pitanju odnosi u kojima partneri nisu zadovoljni jedno drugim, tada, po pravilu, otkrivamo da su takve ljubavi započele međusobnim zaljubljivanjem. Verujući da je na početku velike ljubavi, zaljubljena osoba donosi važne odluke - o zajedničkom životu, venčanju, porodici. Kada čar zaljubljenosti prođe, tada je za mnoge kasno, pa sećanje na nekadašnju zaljubljenost postaje mit koji služi samo kao opravdanje za ostajanje u lošem odnosu.

Zato se događa da psihološki zrele, odrasle i autentične ličnosti gube sposobnost zaljubljivanja. One imaju distancu prema fantazijama i ljubav zasnivaju na poznavanju stvarnosti, što znači da iz njihove vizure dve osobe mogu zaista početi da se vole samo ako su pre toga prošle kroz fazu upoznavanja. Dakle, neko tu fazu zove zaljubljenošću, a neki od nas se trude da sve racionalizuju, pa i taj proces koji nas vodi ka ljubavi.

Izvor: Krstarica

*

Počasni član
  • 2 194
  • 7
  • ~Sunshine~
« Odgovor #9 poslato: 00:49:56, 13.Apr.2009. »
Pa naravno da ne mora poceti od zaljubljivanja, ali svakako mora proci i kroz tu fazu, da bi doslo do ljubavi... A pre zaljubljivanja moze biti i prijateljstvo, i mrznja, sta god... I ne mora biti medjusobno. Na mom primeru, prvo smo bili prijatelji, pa se on samo zaljubio u mene, a kasnije kako sam i ja njega sve vise upoznavala, zaljubila sam se i ja u njega. Dok nismo presli na taj visi stupanj, pokusali... I zavoleli se nenormalno. xD srce
~Sunshine~

Stranice: 1 2 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000