Odreci se ljubavi zbog ili svih zbog ljubavi???

• Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Rospija

• *
  • 3
  • 0
  • Pol: Žensko
Odreci se ljubavi zbog ili svih zbog ljubavi???
« poslato: 23:33:37, 08.Jan.2010. »
Cetiri meseca sam bila u vezi sa deckom koji je Romske nacionalnosti,izuzetna osoba sa kojom se potpuno razumem u svakom pogledu,mnogo pametnih stvari sam naucila od njega,mogli smo satima pricati o svemu,bukvalno svemu,a onda je nastao problem moji su saznali i poceli me ucenjivati on ili oni.Raskinula sam SMS porukom pola sata nakon telefonskog razgovora. Zato sto je tog dana bio povucen u sebe i nije me zeleo opterecivati problemom koji ima,ja sam u svojoj glavi sklopila sliku kako se ja odricem svih zbog njega a on meni nece ni da kaze sta ga muci,eto ne voli on mene.S` obzirom da radimo zajedno ,svakodnevno se vidjamo,cak i kada se trudi da bude prijatan prema iz njega izvire ironija,bec,cinizam,stvorio je zid,verovatno i promenio misljenje o meni a ja bih dala sve da znam kako mu prici i objasniti da tek sada znam,sigurna sam da je vredno odreci se svih zbog njega.A vi,sta mislite o tome?!Da li je ispravno odreci se nekog samo da bi se izbegao stub srama ili je moj postupak,kao sto ja sada mislim, odraz i dokaz ljudske ogranicenosti???

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
Odg: Odreci se ljubavi zbog ili svih zbog ljubavi???
« Odgovor #1 poslato: 00:14:56, 09.Jan.2010. »
Onaj ko razume sta je ljubav shvatice, onaj ko ne razume nije vredan truda...Jeste da su ovde u pitanju roditelji-tebi jako bliske i bitne osobe ali pre ce biti da su oni tradicionalisti, rezervisani, ograniceni.Ti ih ne mozes promeniti, takvi su kakvi su, ipak je to nesto sto se tebe licno tice
Ne verujem da je to sto si ucinila kako si rekla odraz i dokaz ljudske ogranicenosti, nego pre problem i nemogucnost resenja problema na pravi nacin u datom trenutku(siguno si imala neke svoje razloge zasto si to uradila zbog roditelja).Takva je jednostavno situacija bila da si nesto morala da odaberes iako si sada(a i tada verovatno) svesna sta je trebalo da ucinis.Ako imas volju i zelju(a  s obzirom da ga volis imas je) sigurno ces vec naci nacin kako mu prici i objasniti sta je bilo  :)

*

Van mreže Feniks

• 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
« Odgovor #2 poslato: 01:08:03, 09.Jan.2010. »
Nije bitno kakve je neko nacionalnosti, ako postoji sloga i ljubav..Da li bi isto tako bilo da je crnac, kinez, indijac..? Ako sebe mozes zamisliti u buducnosti sa njim, takvim kakav je, i obrnuto..ne znam da li treba da ti kazem sta mislim? Nemam prava..u svakom slucaju ono sto je cinjenica ovo odricanje ne trpi Tvoja porodica, oni to i ne mogu da osete.. I ko pati? Niko drugi, sem Ti..!

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #3 poslato: 17:58:55, 09.Jan.2010. »
U ljubavi nema mesta predrasudama ali takodje ni mesanju sa strane. Zar neko ima pravo, pa makar to bili i sami roditelji, da se mesa u tvoj izbor? Ako si sigurna da vredi, bori se za tu ljubav... Verujem da ce i oni prihvatiti vasu vezu nakon nekog vremena. Sve ovo zvuci kao ustaljeni klise, ali tako je.
Pitas kako mu objasniti? Jedini pravi nacin je da se vas dvoje nadjete i otvoreno porazgovarate o svemu.

*

Van mreže Rospija

• *
  • 3
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 22:52:52, 09.Jan.2010. »
Beskrajno vam hvala.Definitivno je jedini pravi nacin slusati sebe i svoj osecaj! Iskreno se nadam da ce on uskoro srusiti zid,prestati da bude ogorcen,drzak i ironican,i dozvoliti mi da otvoreno porazgovaram sa njim....

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #5 poslato: 22:59:34, 09.Jan.2010. »
Verovatno se dečko,zbog svog porekla,ceo život susreće i bori protiv predrasuda koje su tako rasprostranjene,i sada je na neki način,doživeo i od tebe odbacivanje zato što je Rom.Nažalost,ljudi su jako tolerantni deklarativno,ali kada se radi o njima,retko ko bi vam iskreno rekao da bi prihvatio zeta Roma,ma koliko on dobar bio.Žalosno,ali istinito.
Ja mislim da treba da se boriš za ljubav čoveka koga si odabrala,ako ga zaista toliko voliš i vidiš budućnost sa njim.Koliko vidim,svi te podržavamo u tome.

*

Van mreže Rospija

• *
  • 3
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 20:21:05, 11.Jan.2010. »
Da,zaista ga jako volim,i potpuno je nevazno sve ostalo!Od kada nisam sa njim,cini mi se a padam u depresiju,nemam volje ni za sta,nemam podrusku,oslonac,nikog da me saslusa,posavetuje kada mi je tesko,a znam da je i njemu tako i to me i najvise boli,ja nisam tu kada mu trebam...Dakle sada mi treba vas savet i pomoc kako spasiti nasu vezu.Poslala sam jedan SMS-nista,posle tri dana jos jedan opet bez odgovora.Vidjamo se svakodnevno na poslu,ali nemamo normalnu komunikaciju,nervozan je u mom prisustvu,nervira ga sama moja pojava i govori mi stvari tipa kako ja nisam ni za sta i kako neznam nista da uradim kako treba,a onda se posle izvinjava,salio se,nije bas toliki kreten...Da li je moguce da je on potpuno promenio svoje misljenje o meni,da li je moguce da posle svega on meni nece pruziti sansu da se iskupim...Ljudi ocajna sam!!!

*

Van mreže elena86

• 4 387
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
« Odgovor #7 poslato: 01:32:07, 02.Sep.2013. »
ja sam na zalost imala prilike da dozivim to. Zbog neodobravanja od strane njegovih roditelja i prijatelja pukla nam je veza. Nije bila idealna kao sto nije nicija veza,ali je bila nasa i jako smo se voleli,ali zbog pritiska sa svih strana negde je moralo da pukne,a prelomilo se na zalost na nama. I sad posle godinu dana ume da zaboli kad se setim svega,ali mora da se ide dalje,to je zivot.
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže Vesna psy

• *
  • 72
  • 1
« Odgovor #8 poslato: 08:42:08, 28.Sep.2014. »
Slusaj srce draga! ;)

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000