Gde je Venera

• Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Feniks

• 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Gde je Venera
« poslato: 01:50:31, 07.Nov.2009. »
Ako je moja Venera na 20,34s.Strelca, a vrh njegovog 8-mog polja na 21,16 Strelca, zar to ne znaci da je moja Ve u njegovom 7-mom polju? Uradila sam na jos nekom programu, i stoji moja Ve u njegovom 7-mom polju! Negde gresim, jel da?

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
Odg: Gde je Venera
« Odgovor #1 poslato: 14:06:44, 07.Nov.2009. »
Citajuci Charobnjakov odgovor Feniksu, primjetila sam da, znaci nedostatak nekog pozitivnog aspekta izmenju Venere i Marsa moze donekle nadomjestiti pozitivan aspekt Venere i Plutona (npr.Ve sekstil PL kao u njenom slucaju )...

Mene zanima kako vi tumacite aspekat Venera konjukcija Pluton.Ono sto sam ja uspijela da saznam, jeste da je u tom slucaju onaj ciji je Pl fatalan po vlasnika Ve...i da se uopste u ovom slucaju radi o nekim fatalnim vezama sa mnogo strasti, emocija ali koje se najcesce lose zavrse!

S obzirom da se ova rijec 'fatalano' vezuje cesto za ovaj aspekt, mene zanima kako da shvatim tu rijec...da li to nuzno znaci fatalno=tragicno=kobno ( u smislu dvoje se vole..sve je lijepo , fino, a onda se desi nessto tragicno, neki nesrecni slucaj i sl. i to ih razdvoji ) ili se 'fatalno' moze shvatiti i kao nesto sto je sudbonosno, za sva vremena....i ne mora nuzno da bude nesrecno po to dvoje?

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #2 poslato: 14:19:54, 07.Nov.2009. »
Citajuci Charobnjakov odgovor Feniksu, primjetila sam da, znaci nedostatak nekog pozitivnog aspekta izmenju Venere i Marsa moze donekle nadomjestiti pozitivan aspekt Venere i Plutona (npr.Ve sekstil PL kao u njenom slucaju )...

Mene zanima kako vi tumacite aspekat Venera konjukcija Pluton.Ono sto sam ja uspijela da saznam, jeste da je u tom slucaju onaj ciji je Pl fatalan po vlasnika Ve...i da se uopste u ovom slucaju radi o nekim fatalnim vezama sa mnogo strasti, emocija ali koje se najcesce lose zavrse!

S obzirom da se ova rijec 'fatalano' vezuje cesto za ovaj aspekt, mene zanima kako da shvatim tu rijec...da li to nuzno znaci fatalno=tragicno=kobno ( u smislu dvoje se vole..sve je lijepo , fino, a onda se desi nessto tragicno, neki nesrecni slucaj i sl. i to ih razdvoji ) ili se 'fatalno' moze shvatiti i kao nesto sto je sudbonosno, za sva vremena....i ne mora nuzno da bude nesrecno po to dvoje?
Fatalno=nezaboravno(ako se ikad ista i desi)..to opravdava ovo sto si ti rekla.
Medjutim i ja sam do sad samo nailazila na pojmove koje si i ti dala u opisu..

A i ovde je jasno da je On(Pl) fatalan po moju Ve..
« Najnovija izmena:: 14:22:24, 07.Nov.2009. Feniks »

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #3 poslato: 19:02:58, 07.Nov.2009. »
Tvoja Venera se nalazi kod njega na samom prelazu iz VII u VIII kucu, tako da vise utice na VIII.
U zavisnosti od sistema kuca koji se koristi za izradu karte Venera nece bas uvek doci na isto mesto. Inace Placidus je sistem koji se najvise koristi.  ;)

Fatalno ne mora uvek biti nesrecno ali je sigurno nezaboravno, sudbonosno, neminovno, mocno...
« Najnovija izmena:: 19:12:53, 07.Nov.2009. * Charobnjak * »

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #4 poslato: 19:57:53, 07.Nov.2009. »
Tvoja Venera se nalazi kod njega na samom prelazu iz VII u VIII kucu, tako da vise utice na VIII.
U zavisnosti od sistema kuca koji se koristi za izradu karte Venera nece bas uvek doci na isto mesto. Inace Placidus je sistem koji se najvise koristi.  ;)

Eto, sad znam pored Placidus sistema, da postoje i Koch..i jos..934534723 njih! Super, imam sta da radim..
 :smehotres:

*

Van mreže Feniks

• 983
  • 1
« Odgovor #5 poslato: 00:46:05, 09.Nov.2009. »

Onda opet treba da se vratis kakve aspekte u tvom natalu pravi Ve s Pl. pa ako su pozitivni...  (*o*)
Venera i Pluton
Ovo je aspekt ogromne strasti. Ljubav ovde ponekad traži da se rodi u najopasnijim situacijama, kao što su rat ili neke druge katastrofe. U svakom slučaju, osoba koja nosi u sebi određenu opasnost je ona u koju se natus zaljubljuje, pa to mogu biti i kriminalci, ljudi koji su došli iz rata ili magovi nekakvi. Magnetičnost je snažno naglašena, pa natus predstavlja snažan magnet za suprotni pol. Mora postojati bar jedna ljubav koja će trajati do smrti, nezavisno od toga da li će im druge okolnosti dozvoliti da budu zajedno.

a ako imas konjukciju u natalu...

U nepovoljnim aspektima, dolazi do krajnje fatalnih veza, koje se završavaju u mržnji, a zbog Plutonove magnetične prirode – nije ih lako ni završiti. Naime, natus ulazi u vezu sa opsesivnom osobom od koje se ne može osloboditi ni kad bude želeo. Mimo toga, u ženskom horoskopu moguća su silovanja, a abortusi i ginekološke intervencije su praktično redovna pojava. Fatalnost i strasti ovde ubijaju ljubav.

Izvinjavam se ako sam se nadovezala samo, a pogresila temu!  (mah:mah)
« Najnovija izmena:: 00:50:38, 09.Nov.2009. Feniks »

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #6 poslato: 13:18:10, 09.Nov.2009. »

*

Van mreže mila91

• 1 555
  • 11
« Odgovor #7 poslato: 00:31:56, 25.Jan.2012. »
A kada su moja Venera i njegov Saturn nekako bas blizu i nalaze se u Ovnu, to nesto ne valja, tako?

*

Van mreže Astro Rajka

• *
  • 3
  • 0
« Odgovor #8 poslato: 14:29:17, 25.Jan.2012. »
logično da će ako mars i venera u usporednim natalima nemaju aspekte ( pa čak i ako imaju) proraditi tkzv. više oktave planeta, naime pluton je viša oktava marsa ili narodnim jezikom, ako je mars nož, pluton je sjekira.e sada ovisi u kojem je znaku konjukcija, šta je tebi tvoja venera, šta je njemu pluton i kakve aspekte rade s čijim planetama.evo ti primjer. vladar 7e je jupiter u 4oj u lavu.on ima plutona u lavu na ascedentu pa dolazi u njezin dom.pritišće je i odvaja od njenog jupitera tjcijele 7e kuće. jup.-pl čine kvadrat s njenom venerom u škorpiji, on troši njezin novac na svoje užitke, brutalan je psih i fizički, na kraju joj otima sve, pokušava je i ubiti.a aspekt venera saturn je jako težak, osoba voli ali je nevoljena bilo od majke bilo od oca, pa kako joj je ta nevoljenost prišivena u mozak privlači suštinski iste osobe kao što su otac ili i majka s kojima oživljava drame hladnoće.osobe je iscrpljuju, pa na kraju i osoba sa saturn venera konjukcija s vremenom(a saturn je kronos-vrijeme)prema nekom postaje hladna.to daje i puno odgovornosti, vjernost osobe i ispunjavanje obveza prema drugima ali zbog toba biva malo ili nikako nagrađena.težina ovisi od znaka gdje je konjukcija,kao i od toga prima li ista koji dobar aspekt ili koji loš. u svakom slučaju sve je dosta  teško osoba je starmala, lijepa a ružna, sve dok ne prekorači prag, tj dok ne otvori vrata-saturn, upotrijebi urana-sada,ovdje,most,i zakorači u slobodu.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000