Kako se naterati na vežbanje

• Odgovora: 37
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Se-Osiris

• **
  • 340
  • 1
  • Pol: Muško
  • Mens sana in corpore sano
Kako se naterati na vežbanje
« poslato: 01:29:12, 13.Jan.2009. »

Iako svi znamo da je vežbanje korisno malo je onih koji se redovno bave fizičkom aktivnošću!
   S dolaskom toplijih dana ipak mnogi razmišljaju o svojoj figuri i žele doći u formu. No prihvatiti zdrave navike i naterati se na vežbanje može biti jako teško. Donosimo vam nekoliko korisnih saveta koji bi vam mogli pomoći pri motivaciji.

Nema odlaganja
   Učinite to odmah - danas. Ljudi su pravi znalci kada treba izmisliti razloge zašto ne mogu odmah početi vežbati. No zašto ne biste sada napravili 20 trbušnjaka, prošetali od posla do kuće, pojeli zdravi doručak ili preskočili vino koje pijete uz večeru. Bitno je započeti s nečim. Ali sad i odmah, ne sutra.

Prepoznajte koji tip vežbe je za vas
   Ako želite vežbati u privatnosti svog doma, kupite DVD s vežbama. Ako volite biti okruženi ljudima, upišite se u teretanu. Ako volite dinamičnije vežbe i skakanje, upišite se na aerobik. Imate li više novca, uzmite osobnog trenera. Bitno se upisati na ono što vam najviše odgovara.

Nemojte se stalno vagati

Izbegavajte često vaganje jer vas može demotivisati. Radije se fokusirajte na odeću koja vam sigurno nakon vežbanja sve bolje pristaje, na dobar osećaj posle treninga ili na sve bolji izgled kože.

Kombinujte razne načine vežbanja
   Kako im treninzi ne bi bili monotoni, mnoge zvezde kombinuju nekoliko vrsta vežbanja. Zašto ne biste i vi probali? Ljudsko tijelo se prilagodi na određeni program vežbanja i onda su rezultati manji. Probajte s jogom, hip-hopom, kickboxingom, pilatesom. Kombinujte, pa će i rezultati biti bolji, a i vama će biti zanimljivije.

Zavarajte se pravilom od deset minuta
   Hladno i kišovito vreme nije baš podsticajno. Teško da ćete se nagovoriti na bilo što, a kamoli na vežbanje. Stoga recite sami sebi da ćete recimo izaći van i trčati samo deset minuta. Ova mentalna igra pomoći će vam da izađete iz kuće. Kada jednom krenete s vežbom telo će se zagrejati i bit ćete spremni za još 30 minuta vežbe.

Prava motivacija

Ako se trčanjem kažnjavate jer ste pojeli pizzu za večeru, teško da ćete ozbiljno početi s vežbanjem. Umesto toga neka vam motivacija bude ljubav. Cilj vežbanja neka vam bude više od toga da izgledate lepo na godišnjici mature ili da stanete u nove farmerice. Zašto ne biste vežbali kako biste izbacili negativnosti iz sebe i postali strpljivija majka? Zašto ne biste vežbali kako biste podstaknuli hormone sreće i postali samopouzdaniji?

Dok vežbate činite pravu stvar za svoje telo
   Vežba je kao jelo puno povrća, a ne loših masnoća. Budite svesni da ste napravili zdrav izbor kako biste negovali i slavili svoje telo. Svaki dan bit ćete bar malo zdraviji, jači i mršaviji.

Kupite novu odeću za vežbanje
   Ugodna trenerka koja vam odlično stoji mogla bi biti podsticaj za vežbanje. Stara muževa trenirka i ofucana majica nisu baš najbolja motivacija, bez obzira vežbali kod kuće ili trčali po kvartu. Kupite kvalitetne trenerke i patike i noge će vam biti zahvalne.
   Izvor

Odg: Kako se naterati na vežbanje
« Odgovor #1 poslato: 15:07:04, 14.Jan.2009. »
sve je to lepo smishljeno...new trenetica+patike..ali pitanje je kako naterati sebe...!!!!
Ja vala ne mogu...pogotovo ne zimi...a nije da nisam probala.. :)

*

Van mreže vegetarijanka

• *
  • 32
  • 0
  • Pol: Žensko
  • Ljubav je samo rec
« Odgovor #2 poslato: 15:39:07, 17.Jan.2009. »
ako zelis da budes zdrava potrebno je sebe da disciplinujes :)

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 3
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
« Odgovor #3 poslato: 01:00:31, 04.Feb.2009. »
gledaj manekenke svaki dan i na kraju ce da ti presedne sve i nateraces sebe da krenes s vezbanjima :D

ja sam pokusala i islo je..ali sam se razbolela pa ispala iz kondicije..ali evo polako se vracam :/

p.s. ja nisam gledala manekenke..vec trbusne plesacice :) ali pomaze ;)
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže okica

• **
  • 124
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 01:10:11, 04.Feb.2009. »
Nadji ono sto volis da radis...tj da se aktiviras...Bilo sta,ako ne volis tegove,sigurno ces naci neku vezbicu,igraj uz omiljenu muziku....Trbusni ples dosta pomaze i oblikuje ti telo a bices i zenstvenija i seksipilnija muskom polu ako naucis nesto ;).Samo radi ono sto volis...a i kad dosadi ili nemas volju jednostavno ces sebi reci da je to ono ce te oraspoloziti,a imaces i cime da budes zadovoljna sobom...

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

• 1 113
  • 3
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
« Odgovor #5 poslato: 01:17:19, 04.Feb.2009. »
haha znam ja sve to :) samo ja ne treniram trbusni ples to je vise podsticajna uloga u mom zivotu iako ga puno volim..

ali treniram tae bo..i cesto se desi da nemam volje da skacem ko luda na treninzima..ali jedno je zagarantovano: osecaj olaksanja posle treninga nista nece da vam zameni na svetu :)
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...

*

Van mreže tikica

Počasni član
  • 1 743
  • 12
    • Facebook
« Odgovor #6 poslato: 12:03:37, 05.Feb.2009. »
ja kuci radim vezbice, pustim muziku koju volim i vezbam :)
Zaljubljenaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :-)

*

Van mreže Ch

• 12 179
  • Zahvaljeno: 23 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
« Odgovor #7 poslato: 09:58:52, 04.Apr.2009. »
Početi sasvim malim

Svako od nas je mnogo puta "čvrsto rešio" da će redovno da vežba, hrani se zdravije, više se druži s ljudima uživo, a manje putem telefona i interneta, da neće više brinuti zbog sitnica... I tih odluka se uglavnom ne pridržavamo. Neki ljudi su otkrili da im pomaže ako počnu sa sasvim malim.

Primer jedne dame: rešila je da želi da se dovede u formu. Delovalo je kao da će teško naći vremena za to, jer je radila, bila mama dvoje dece i uz to vanredno studirala, a smatrala je da, ako nema kompletan trening tri puta nedeljno, ništa ne postiže. Ipak, pokušala je sa sasvim malim. Ujutru je, još uvek u pidžami, zastala između spavaće sobe i kupatila i uradila nekoliko sklekova. Samo to. Zatim je nastavila s uobičajenom rutinom. Sledećeg dana, uradila je malo više sklekova nego prethodnog dana. Dan kasnije, još malo više.

U početku, toliko je bila van forme da su je ruke prilično bolele čak i od nekoliko sklekova. Međutim, to je sve stvarno išlo nekako usput, nije joj oduzimalo mnogo vremena, nije joj remetilo uobičajeno rutinu, pa je istrajala. I prilično brzo je ruke nakon rađenja sklekova više nisu bolele. Posle dve nedelje je primetila da mnogo lakše nosi terete (naravno, ne govorimo o nošenju džakova cementa). Nakon mesec dana, njen suprug je primetio da joj se mišićni tonus poboljšao. Do tada je već radila solidan broj sklekova svakog dana, podeljeno u tri kraće vremenske deonice, tako da joj dnevna rutina i dalje nije bila poremećena. Rezultati - to kako se osećala, koliko joj je lakše bilo da radi neke stvari, koliko se manje zamarala, kao i lepši, bolje definisan izgled ruku - toliko su joj se dopali da joj nije padalo nimalo teško da nastavi kako je krenula, a počela je da razmišlja i o vežbama za druge delove tela i kako da i to uklopi u uobičajeni raspored.

A počelo je sa svega nekoliko sklekova ujutru. Nešto što praktično svako može, pa vas ohrabri što vam je to uspelo, i podstakne vas da nastavite. Ne kažemo da bi ovakav pristup garantovano uspeo svakom, ali ako imate problema s pridržavanjem svih onih razumnih odluka koje s vremena na vreme donesete, možda bi vam pomoglo da pokušate s nečim ove vrste. Nemate šta da izgubite, a dobitak bi mogao da vam se jako dopadne.

Izvor: Krstarica

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #8 poslato: 17:24:53, 19.Apr.2009. »
ja sam pre nekog vremena bila disciplinovana :) i godinu dana radila vezbe uz muzikicu i super mi je bilo onda sam imala povredu ledja pa sam trebala da mirujem i evo me sad sam opet pocela ali u fitnes centru......nadam se da cu poceti uskoro i kuci ozbiljnije

*

Van mreže Nataly

• *
  • 25
  • 0
« Odgovor #9 poslato: 14:55:30, 24.Apr.2009. »
Ako nesto volis ono cete vuci da ides da vezbas, nece biti ni tesko, ni daleko, ni nezgodno. Ja sam godinama pesacila tri kilometra po kisi, snegu i lepom vremenu, samo u jednom pravcu kako bi dosla do sportske hale. Naravno i kuci jos jednom tri kilometra hehe, imala sam dupli trening.  ;D

Zivim sa prirodom, a ne protiv nje.

Stranice: 1 2 3 4 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000