Psiholog online

  • Odgovora: 616
Stranice: « 1 ... 59 60 61 62 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Milena_

  • *
  • 10
  • 2
  • Pol: Žensko
  • Sve opraštam ali dobro pamtim.
Odg: Psiholog online
« Odgovor #600 poslato: 23:58:46, 28.Dec.2016. »
Hvala ti  :daisy:
 


*

Van mreže Barbara

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Psiholog online
« Odgovor #601 poslato: 18:47:46, 06.Apr.2017. »
Imam problem.za vas.mislim.imam48god.suprug ima51.u braku smo 30god.nema velikih problema.ljubav je obostrana.imamo troje dece.nisam se nikada osecala nepozeljnom ili slicno.uvek i sad mi govori koliko me voli.mada ja sam ta koja malo koci u sexu.nemam neku zelju bas uvek.jedan period sam to nekako traljavo radila.eto tek da se ne ljuti.i pre mesec dana osetim da tel stalno nosi uz sebe.na fb je u nekoj grupi igraju karte sto je ok.ali tamo je zapoceo flert sa jednom zenom.procit sam poruke .i culi su se telefonom.rekla sam mu.po pola sata su pricali.obrisao je broj.ali bio je i drugi kojem je promenio ime.i to sam saznala i rekla mu.rekao je da je pogresio i da su se culi tj ona njega zvala i on joj rekao da ga vise ne zove.ona i dalje salje poruke.sve mi je pokazao.preko drugarice iz grupe sr raspituje.on je napisao da ga ne interesuje .i to mi je pokazao.kad sednu da igraju ona uvek ceka gde on sedne da i ona bude tu.ali nista ne komentarise u grupi.on se kune da se ne cuju vise.jako sam razocarana.fizicki me boli u grudima.verovala sam mu.da li da my oprostim?ali ako oprostim njemu kako cu sebi?da li je to prevara.i odjednom se probudila strast.mi svaki dan vodimo ljubav.on je jako zafovoljan time.a i ja.opet imam zelju za sexsom.sex je takav kao kad smo  se uzeli.kako da mu opet verujem da me ne laze?necu da kopam po telefonu i istrazujem.bojim se fa cu se nanovo razocarati...da li preterujem?izvinite ako sam opsirna.barbara
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Psiholog online
« Odgovor #602 poslato: 18:44:30, 08.Maj.2017. »
Zdravo,
Najbolje bih bilo da vas dvoje razgovarate o vama i vasem odnosu. Da vidite gde je problem. Naravno da sex nije vise kao na pocetku i da pored toga imate razne obaveze oko kuce i dece a da ne spominjem i stres zbog posla i ostalog. Logicno je da se parovi udalje vremenom i naravno mladi nemaju briga kao mi jer sam malo mladji od vas. Zato preporucujem samo razgovor. Nece brak zbog toga da propadne jer i da nadje nekog za povremene sustrete i ta osoba ima pregrst svojih problema kao i vi tako da se nece upustati u to da razbije brak. Zato samo napred i hrabro pa javi kako je proslo.
 

*

Van mreže Dorinaaaaa

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Psiholog online
« Odgovor #603 poslato: 21:45:23, 11.Jun.2017. »
Pozdrav, pišem zbog jednog problemčića koji mi se javio i traje već evo godinu dana.
Naime, događa mi se da izmislim neku situaciju koja se nikada nije dogodila i vrtim ju u glavi, te na kraju POVJERUJEM da se to dogodilo. To mi se najčešće događa u situacijama kada ne mogu nikoga pitati ajmo reći nemam svjedoka da li je to stvarno bilo ili nije. . i u situacijama kada sam konzumirala alkohol . . da ne mislite da pišem bezveze, bila je situacija u kojoj je bio prisutan i alkohol i svjedok i izmislila sam neku situaciju, pitala sam druge osobe jel to bilo tako, i naravno rekli su da ne. . ali opet mi se to događalo, i opet i opet, naučim to kontrolirat i onda opet u krug. :/ jel itko čuo za ovo barem ili bilo šta? Inače sam društvena osoba, spremna pomoći svakome, surađivati, volim djecu i ljude, puno stvari me zanima i dosta sam strastvena u svemu što radim. Ne želim raditi dramu gdje je nema i postavljati si neke dijagnoze ali ovo stvarno već preeedugo traje. :(
Voljela bi kada se ovo ne bi objavilo.
Hvala!
 

*

Van mreže Ivanabra

  • *
  • 1
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Psiholog online
« Odgovor #604 poslato: 11:11:17, 09.Sep.2017. »
Moj problem je depresija.Ne stalno,ali povremeno nemam volju,samo negativne misli.Nekako samu sebe podsticem da izdrzim,da ima i dobrih i losih dana.Onda potpuno padnem.Posao odradim,ali kad dodjem kuci,uzasno se osecam.Nemam ni snage,ni volje.Nekad spavam.Volim da citam,ali nemam koncentraciju,ne izlazim iz stana.I kad idem do prodavnice,mi je problem.
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Psiholog online
« Odgovor #605 poslato: 14:50:04, 09.Sep.2017. »
Pitanje je koliko imas godina, za pocetak. Ima tu dosta socijalnih i zivotnih faktora koji uticu na to. Sredina u kojoj zivis. Nije lako jednako kategorisati svaki slucaj. Svako je prica za sebe. Zivimo u teskim vremenima, nije kao 90- tih ali jesu depresivne. Moze da se prezivi, zavisno od toga sta ocekujemo od nas samih i sa cim smo zadovoljni. Nije isto npr ako je neko postanar i jedno radi a imaju cetvero dece i nisu isli na more 10 godina ili ako imas 20 godina pa ti se decko nije javio pa kriziras.
Imam jedan svez primer. Kolega bio u Grckoj 10 dana sa porodicom i na pitanje kako mu je bilo, odgovara Dosadno. Za primer bih njega trebalo vratiti unazad 20 god jer je zaboravio kako je tada ziveo. Bio podstanar, radio kod svoje familije od jutra do mraka i skupljao palete za ogrev.
Sa godinama je OK ako ocekujes vise a dobijas manje a vidis da si nemocan jer tako je kako je pa.polako tones u depresiju. Jedini lek za pocetak je da svako od nas bude zadovoljan onim sto ima.
Najvazniji je krov nad glavom, posao i zdravlje a ostalo graditi i stvarati polako. Mozda mislimo da smo nesposobni. Tu smo gde smo. Veruj mi da smi svi mi u dubini nezadovoljni ali radimo na tome da makar sebe ubedimo da je OK. Lako je nekoga obeshrabriti, pogotovo gde zivimo. Znaci koliko si zadovoljna samom sobom, sta je to sto bih tebe ucinilo zadovoljnim. Zatim sledece, svi moramo da radimo na sebi, citanjem, vezbanjem, verovanjem i polako raste samopuzdanje. Ako se osecas iscrpljeno zbog nekog udalji se od njega. Mnogo faktora utice na raspolozenje i da napomenem korene vucemo iz detinjstva ali sve moze da se resi samo ako odlucimo da promenimo sebe. Nije lako i svaki pocetak je tezak. Treba se oslobiditi starih navika. Sada zivis u zoni komfora. Dodjes u svoju sobu ili stan, imas mir i tisinu. Odradis mesec dana, plata legne i dobro. Obrni situaciju da nemas mir i slobodu i primanja. Deluje strasno. Kad izadjes iz te zone tada vidis koliko si jak. Na kraju za pocetak izlaganja dok ae mi tako borimo sa nasim duhovima tj vetrenjacama prolaze godine i kad vidis gde si tek ondah nastupa panika i depresija. Da nebih dosli do toga moras da zivis u skladu sa godinama. Ziveti ispravno. Sta je ispravno. Trenutno ono sto kaze vecina. Sad je red na tebe da das malo informacija.
 


*

Van mreže Mi mala

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Psiholog online
« Odgovor #606 poslato: 23:29:26, 16.Nov.2017. »
Zdravo pa da pocnem :D Imam 23 godine ii jako malo samopouzdanja i samopostovanja, nisam bas nesto drustvena i ne volim da izlazim tipa vikendom u gradu i slicno takodje nemam uopste prijatelja msm imam ali to su sve oni "prijatelji" ako me razumete sta hocu da kazem... Sad u poslednje vreme imam problem i ne volim to kod sebe sto izgledam kao da imam 15 godina a imam kao sto sam rekla 23 nervira me to jako.. Sad ne znam da li mi mozete pomoci da mi kazete sta da radim kako bih podigla samopouzdanje? Kako da postanem nekako drustvena, kako da zavoli prvo sebe pa onda sve ostale ljude?
 

*

Van mreže Saki2191

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Psiholog online
« Odgovor #607 poslato: 15:13:45, 16.Dec.2017. »
Postovani, ja imam problema u braku, Zivim sa muzem 15god. starijim od sebe, imam 26god. Imamo dvoje dece. U vezi smo bili prilicno zaljubljeni  i srecni, dok nisam presla da zivim kod njega, od tad se skroz odaljio od mene, nije spavao sa mnom u krevetu, slabo komunicirao, nikad se sa posla nije jvio da vidi sta radimo, dodje kuci, uzme telefon i komunkcira sa kolegama. Znam da me ne vara, ali sam ja usled nedostatka paznje postala previse ljubomora. Proveravam mu fb profil, poruke, pozive. Flertuje sa koleginicama i cesto se cuju ali vise od toga. Ne napadam ga tim svojim sumnjama, ne pravim ljubomorne scene ali sam ja previse sa njim opterecena, kad smo u ok odnosima ja se lepo osecam, kad nismo, samo razmisljam sta radi, gde ide, sa kojom se cuje. I previse sebe ubijam sa tim, ni sa decom ne mogu posteno da se poigram. Skoro sam razgovarala sa njim o nasem problemu i skrenula mu paznju da mi smeta to flertovanje i da nam fali komunikacije, lepih trenutaka, on je prebacio loptu na mene, da je razocaran sto se u svojoj kuci oseca kao podstanar, sto mu sve kontrolisem, napominjem da mu dosta stvari i ne kazem sto vidim, ne branim mu nista. I nastavio po svom. Verujem da me on vise ne voli jer bi drugacije reagovao na to sto zelim da ispravimo nas odnos. Dok ja strpljivo cekam neki vid paznje on se brine o koleginicama, dal im je bolje, dal su stigle kuci i tako te stvari a sa mnom nema nikakvu komunikaciju. Ja znam da ne mogu da nateram nekog da me voli ali zelim da mi ne bude toliko bitno sta on radi i da se posvetim sebi i deci a ne mogu. O razvodu ne razmisljam, deca su i meni i njemu najbitnija na svetu, i to bi uticalo direktno na njih. Pomozite mi da rasudim sta je u redu a sta nije.
 

*

Van mreže Paradoks

  • *
  • 5
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Psiholog online
« Odgovor #608 poslato: 00:00:38, 27.Dec.2017. »
Svaka boles, fobija, poremećaj za koji čujem pričitam ili mislim o njemu, ubrzo se razbolim, uhvati me, obuzme me.. Ako izvršim neke analize sve bude u redu.
Znam da ništa ne znam!!!!
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Psiholog online
« Odgovor #609 poslato: 08:34:49, 30.Dec.2017. »
Koliko si imala godina kad ste se upoznali i kolika su vam deca za pocetak.
Ukoliko se neko ukljuci u diskusiju da imamo odakle da pocnemo.
Sledece pitanje je koliko ste dugo u braku posto vidim da imas 26 godina i dvoje dece.
Da li zivite na selu ili gradu.
Da li ste sami ili u zajednici.
Da li je posvecen dovoljno porodici i tebi.
Malo vise o sebi pa.posle o njemu pa.da vidimo gde je nastao prekid komunikacije.
 


Stranice: « 1 ... 59 60 61 62 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
66 Odgovora
21896 Pregleda
Najnovije: 15:22:33, 11.Jul.2016.
elena86
0 Odgovora
1347 Pregleda
Najnovije: 09:05:12, 24.Maj.2009.
Šmišonja
91 Odgovora
100959 Pregleda
Najnovije: 18:17:05, 08.Sep.2013.
elena86