Slojevito sisanje

• Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže kaubojka

• *
  • 34
  • 0
  • Pol: Žensko
Slojevito sisanje
« poslato: 16:55:50, 27.Sep.2009. »
Htela sam da promenim frizerku i otisla sam za savet i frizerka mi je sve objasnila, ali mi je spominjala neko slojevito sisanje? Meni bilo glupo da je pitam  ;D
Zna mozda neko nesto o tome?  ::)
« Najnovija izmena:: 00:11:35, 01.Okt.2009. lilka »

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
Odg: Slojevito sisanje
« Odgovor #1 poslato: 16:27:31, 28.Sep.2009. »
Nikad nisam cula za slojevito sisanje niti znam kako to izgleda, ali logikom stvari u slojevima se sisaju Paž-evi ili Bubi frizure...sto bi znacilo, da :Donji sloj bude najkraci i svaki sledec u razmaku od 1cm bude za par ml duzi...Zasto? Time dobijamo efekat isfenirane kose, krajevi se uvijaju ka unutra.
Kakvu frizuru si ti trazila od svoje frizerke?
« Najnovija izmena:: 22:12:17, 06.Okt.2009. lilka »

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Slojevito šišanje...
« Odgovor #2 poslato: 17:28:13, 28.Sep.2009. »
Kad vas frčkava kosa izludi!
Imam kovrčavu kosu koja ja u zadnje vrijeme skroz beživotna inače je dosta suha, gubi na volumenu moram je prati svaka dva dana, iako znam da to nije dobro. Možete li mi preporučiti neke šampone i regeneratore za kovrčavu kosu, i što mislite da li pjene za kosu dodatno isušuju?

Uz pravilnu njegu  još je važnije dobro šišanje. Kosa vam gubi na volumenu i savjetujem vam  slojevito šišanje u samom  gornjem dijelu kose, olakšat će težinu i dati vam veći volumen. Kako je u pravilu kovrčava kosa uvijek i suha kosa, trebate liniju proizvoda namijenjenu isključivo kovrčavoj kosi. Šampon, regenerator, maska, a što se styling proizvoda tiče, uzmite aktivator kovrči koji je u kompletu iz iste linije proizvoda. Aktivatori su obično u spreju ili kremi a njihova zadaća je dati vlažnost, elastičnost, sjaj i definiciju pojedinoj kovrči ne čineći je teškom. Pjene koje sadrže alkohol isušuju kosu.

Ja imam kosu negdje između kovrčave i valovite, ali više kovrčava nego valovita. Je li moguće ošišati kosu tako da ona cijela bude valovita, npr. da ju ne šišam stepenasto nego ravno?

Ravno položno šišanje tj. sve na istu dužinu može kosu činiti težom i manje kovrčavom ali isto tako dati i kontra efekt tj. da vam se kosa na vrhovima raširi i dobije A-oblik. Na vašem mjestu ipak bi ostala na blago slojevitom šišanju.

Lidija Štokić, Urban saloni

Izvor
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Slojevito šišanje...
« Odgovor #3 poslato: 17:31:05, 28.Sep.2009. »
ŠIŠANJE - trendovi

1. Seamless deconstruction
2. Deconstructed cut / sliced edges
3. Deconstructed diffusion
4. Shattered edge
5. Soft edges
6. Sharp edges
7. Strenght & movement
8. Distressed texture 1 & 2
9. "Seamless deconstruction"

Efektan stil za današnji modni trend. Koristi se tehnika podjele kose od tjemena prema ušima u dva pravca (okomito u cikcak tehnici i vodoravno) pri čemu se šišanjem zašiljavaju pramenovi.
Krajnji efekt su kratki i zašiljeni pramenovi sa strane, dok se duži i teži pramenovi ostavljaju na prednjem dijelu.

"Deconstructed cut/Sliced edges"

Vrlo odvažan stil koji zaokružuje lice ističući duže pramenove.
Kosa se dijeli na potiljku (u sredini pa dijagonalno prema ušima). Šišanje započinje na zatiljku, nastavlja se na pramenove sa strane (u »V« obliku) i završava oblikovanjem prednjeg dijela stupnjevanom tehnikom prateči oblik lica.

"Deconstructed diffusion"

Stupnjevan i teksturiran stil po ugledu na frizure s modnih pista. Kosa se dijeli dijagonalno od centra zatiljka prema ušima s tim da šišanje započinje u središnjem okomitom dijelu te se nastavlja prema ušima. Koristi se stupnjevana tehnika šišanja s dubokim rezovima pramenova. Time se kreiraju kratki pramenovi unutar dužih, čime se postiže ležerna tekstura i pokretljivost frizure.

"Shattered edge"

Moderan stil interesantne teksture postignute korištenjem britve. Kosa se dijeli na vrhu tjemena (pomalo u stranu) u obliku dijamanta. Potom se podjela vrši dijagonalno (odjeljak od iznad lijevog oka do nivoa uha). Kod češljanja se prati prirodan pad kose, a šišanje se vrši slojevito i pomoču britve. Na prednjem dijelu glave, kao vodilja za šišanje gornjih slojeva kose, koriste se donji, več ošišani dijelovi.

"Soft edges"

Stupnjevana frizura za kosu srednje dužine do dužine ramena. Kosa se dijeli na tjemenu u trokutastom obliku (straga prema naprijed). Šišanje započinje na stražnjem dijelu (u okomitim dijelovima) s tim da
se pramenovi povlače prema gore i šišaju slojevito i zašiljeno. Prednji pramenovi se dijele dijagonalno te se, pri šišanju, povlače prema zadnjem dijelu glave.

"Sharp edges"

Baziran na "V" obliku i šišanju "kanala". Kosa se dijeli poprečno, od sredine zatiljka prema ušima, a potom od sredine zatiljka okomito prema vratu u dvije linije (»kanal«). Svaki odjeljak na potiljku šiša se u »V« oblik od sredine prema stranama glave. Potom se prekrije ostatkom kose i šiša se prema »V« vodilji.
I na kraju se spušta i dio kose s tjemena i šiša se slojevito i zašiljeno.

"Strenght & Movement"

Interesantan i moderan stil za dugu kosu. Kombinacija lepršave teksture i strogo naglašenih šiški. Prednji dio je dijagonalnim linijama odijeljen od stražnjeg dijela koji je cik-cak tehnikom podijeljen u dva dijela. Šiške su strogo definirane dužine, a onda se izvlačenjem kose prema naprijed i prema gore, stupnjevano definira dužina kose sa strane lica. Kosa na zatiljku se šiša slojevito do zacrtane dužine.

"Distressed texture 1"

Kreira opušten i moderan stil. Kosa se dijeli poprečno od uha do uha preko najisturenijeg dijela glave te se šišanje vrši slojevito odozgo prema dolje. Odatle se šišanje nastavlja dijagonalno prema ušima u zašiljavanje pramenova s time da se završni dijelovi (oko ušiju) ostavljaju pomalo dužim od ostalih. Središnji dio se potom nanosi na prednji dio glave vodeči se ošišanim dijelovima na zatiljku, čime se postiže efekt krače kose na vrhu i duže kose na prednjem dijelu glave.

"Distressed texture 2"

"Ulični" stil za kratku kosu. I ovdje se koristi slojevito šišanje sa zašiljenim vrhovima. Kosa se dijeli na necentrirani trokut od zatiljka prema naprijed (na lijevoj strani), a šišanje se obavlja okomito s time da
nagib šišanja prati oblik glave. Vodilja šišanja je na tjemenu, te se ona prati pri šišanju dijelova
sa strane (do područja ušiju). Na kraju se prelazi na zašiljeno šišanje frontalnog dijela.

Izvor
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže kaubojka

• *
  • 34
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 00:25:43, 07.Okt.2009. »

Nikad nisam cula za slojevito sisanje niti znam kako to izgleda, ali logikom stvari u slojevima se sisaju Paž-evi ili Bubi frizure...sto bi znacilo, da :Donji sloj bude najkraci i svaki sledec u razmaku od 1cm bude za par ml duzi...Zasto? Time dobijamo efekat isfenirane kose, krajevi se uvijaju ka unutra.
Kakvu frizuru si ti trazila od svoje frizerke?

kod stare frizerke sam imala jednu frizuru a kod nove se nisam do sada sisala
znaci samo sam je pitala za savet i ona mi je to rekla
hvala za odgovore,kad budem otisla ponovo pitacu detaljnije  :)

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
« Odgovor #5 poslato: 12:16:04, 07.Okt.2009. »
Kad budes pitala detaljnije,obavezno i nama prenesi  (mah:mah)

*

Van mreže kaubojka

• *
  • 34
  • 0
« Odgovor #6 poslato: 22:47:42, 29.Okt.2009. »
da prenesem utiske
svidja mi se kako me je nova frizerka osisala :D
koliko sam zakljucila iz onoga sto mi je pricala je da se slojevito sisanje primenjuje kod kose koja je slepljena
e sad da bi se kosa napravila bujnijom sisa se svaki sloj posebno..

*

Van mreže crnosmeda

• *
  • 1
  • 0
« Odgovor #7 poslato: 21:55:48, 09.Maj.2010. »
bok! imam dugu crno smedu kosu,duga je do polovine mojih leda cak malo duza...bila sisana kratko skroz,pa pustena,pa na dva djela gdje vam je prvi dio jako kratak a drugi dosta duzi sa sisakam sastrane,pa na repove i sada zadnje je stepenasto s siskama preko cela ne onak skroz ravne vise nepravilne siske i tako vec 2 god....dosadilo i odlucila se za slojevito sisanje i dobila savjet od sestricne da je to najbolje sto mogu napravit naravno ona je frizerka..i tako sisam se krajem mjeseca s tim da mi duzina ostane...javim kako je ispalo.pozzzz

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
« Odgovor #8 poslato: 22:06:12, 09.Maj.2010. »
Super crnosmeda, drago nam je da ćeš svoje utiske podeliti sa nama!! Dobro nam dosla!
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000