Anketa

Da li se partner menja sa ulaskom u brak?

Da, postaje jos bolji
Da, postaje gori
Ne, ostaje kakav je i bio / bila

Drugacije u braku

• Odgovora: 20
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže talentovana

• **
  • 310
  • 1
  • Pol: Žensko
  • Love_is_in_the_air
Drugacije u braku
« poslato: 13:11:11, 21.Jul.2009. »
Sve će to biti drugačije kada se venčate

U nekim vezama se desi da je dama spremna mnogo toga da trpi, jer samo čeka venčanje, i smatra da će se nakon toga sve promeniti, da će se on "uozbiljiti" i smesta postati uzoran suprug koji radi onako kako ona kaže. A onda dođe kao prilično iznenađenje to što se on i posle venčanja ponaša isto kao i pre njega.

Da li to znači da je on neosetljiv na njene potrebe i želje? Nipošto. Ali, ako mu ona ni na koji način ne stavi do znanja da joj nešto smeta, i samo čeka da se on sam od sebe promeni, lako se može desiti da on jednostavno ne zna ni da njoj nešto smeta niti da uopšte želi nekakvu promenu. I dođe mu kao šok kada ga ona optuži za neozbiljnost, za to da se ponaša kao razmaženi dečak, a ne kao suprug, da ona sve mora sama, pa ne može on više tako sad kad su u braku...

Treba li, onda, ona samo da ćuti i trpi i ono što joj smeta, da bude srećna već samo zato što joj je uspelo da se uda, i da se pomiri s tim da se on nimalo neće promeniti? Naravno da ne. Ne treba ni da dopusti da stvari dotle dođu - kada postoji neki veći problem, ne treba to potiskivati niti gutati u sebi, treba reći o čemu se radi. Različiti ljudi različito vide stvari, to što jedno od njih dvoje (on ili ona, svejedno) podrazumeva da nešto treba da izgleda ovako ili onako ne znači da i ono drugo tako misli, a ako niko ništa ne govori niti bilo šta na bilo koji način pokazuje, kako nešto znati? Ne treba se svađati za svaku sitnicu, ali nije dobro ni samo ćutati i gutati, a onda samo odjednom dreknuti da ne može to više tako.

Poenta? Nemojte računati na to da će brak sam po sebi sve da promeni. Neće. Ako je problem u komunikaciji postojao pre braka, postojaće i nakon venčanja. Ukoliko je postojalo nezadovoljstvo osobinama voljene osobe, ono će ostati, i to neretko ne zbog nezrelosti, neozbiljnosti i neodgovornosti, već zato što voljena osoba nije ni svesna da vam nešto smeta.

Ceo tekst: Krstarica

Ljudi kažu da postoji mudrost glave i mudrost srca.     
Charles Dikens

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
Odg: Drugacije u braku
« Odgovor #1 poslato: 11:48:41, 21.Feb.2010. »
Zapravo zanimljiva tema..
Nekoliko drugarica koje su se udale rekle su mi "Videces, sve je drugacije u braku.."  u smislu razocarenja.. Ne smatram da je tako. Jednostavno i one su jedne onih koje se uklapaju u prethodnu pricu.. Neka ga skita sa drugarima svako vece, ja cu da ostanem kuci; ne mogu da dodjem na kafu, on me je hitno zvao;pa sta i ako popije malo cesce i ostali izgovori.. Ne, nece se to promeniti kad se vencate, moze biti samo jos gore..
Zato se ljudi i toliko puno razvode..

Treba li, onda, ona samo da ćuti i trpi i ono što joj smeta, da bude srećna već samo zato što joj je uspelo da se uda, i da se pomiri s tim da se on nimalo neće promeniti?

Sta vi mislite??
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
« Odgovor #2 poslato: 16:07:52, 21.Feb.2010. »
Citat
U nekim vezama se desi da je dama spremna mnogo toga da trpi, jer samo čeka venčanje, i smatra da će se nakon toga sve promeniti, da će se on "uozbiljiti" i smesta postati uzoran suprug koji radi onako kako ona kaže. A onda dođe kao prilično iznenađenje to što se on i posle venčanja ponaša isto kao i pre njega.
U celoj prici problem nije gospodin, nego doticna dama kojoj je jedino bitno da se uda po svaku cenu ;D  :D .
Veza, a kamoli brak, se nece razviti i izgraditi sami od sebe. Razgovor je osnova svega. Treba skrenuti paznju na ono sto nama smeta ali takodje treba saslusati i partnerove primedbe, a zatim ih resiti i unaprediti odnos. To je zdrav odnos koji predstavlja preduslov za zdrav brak sutra. Niko se nece u braku promeniti za 180*, niti to treba da bude cilj braka - menjati nekoga.
E sad, smatram da je tacno da se dosta toga menja stupanjem u brak, ali ne po pitanju odnosa vec po pitanju podele obaveza i preuzimanja odgovornosti...

*

Van mreže talentovana

• **
  • 310
  • 1
  • Love_is_in_the_air
« Odgovor #3 poslato: 19:03:15, 20.Mar.2010. »
Zato treba partnera dobro upoznati jos u vezi da bismo videli kako se snalazi sa svakodnevnim obavezama
Uglavnom se obrati paznja ko se kako obukao,na koja mesta izlazi,da li ima novac a ono sto treba ih obicno ne interesuje  (*o*)
Charles Dikens

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
« Odgovor #4 poslato: 14:26:19, 06.Apr.2010. »
Zato treba partnera dobro upoznati jos u vezi da bismo videli kako se snalazi sa svakodnevnim obavezama
Upravo tako, ali opet ne treba ni preterivati.. Ne moze biti savrsen u svakom pogledu, tolerancija je neophodna..

U celoj prici problem nije gospodin, nego doticna dama kojoj je jedino bitno da se uda po svaku cenu ;D  :D .

Ovo mi je poznato.. Posle dve nedelje veze, izjavila je "Volim ga, mogla bih ceo zivot da provedem sa njim", posle dva meseca veze su se verili.. A posle dve godine braka razveli... Cemu zurba..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #5 poslato: 14:37:12, 06.Apr.2010. »
Upravo sam pogledala kako su ljudi glasali  ;D
Uglavnom biraju opciju da se partner menja po ulasku u brak i to na losije. Ne slazem se. Ne menja se! Najcesce je (opet kazem) elementarni problem nedovoljno poznavanje partnera i njegovih reakcija, postupaka... Polazim od pretpostavke da smo zrele i izgradjene licnosti, da se ne mozemo menjati vec samo prilagodjavati, a to sto mnogi misle da je partner postao gori nego sto je bio u toku veze pripisujem posledici opustanja  ;D , sad je u braku pa moze da se pokaze i u najgorem svetlu ;) (ovde mislim i na muski i na zenski rod, moram da naglasim kako bi izbegli nesporazume).

*

Van mreže olishka

• 705
  • 1
« Odgovor #6 poslato: 17:23:10, 06.Apr.2010. »
Ako su se ljudi dobro poznavali pre braka, brak, u tom slucaju, ne menja nista. Nastavlja se sve kako je i bilo.  Dolaskom dece menjaju se mnoge stvari, ali ne na gore, vec su obaveze druge i nema se vremena mnogo za sebe i partnera.  Sto je i normalno. Posvecuje se vreme deci, ali i partneri uvek moraju da nadju vremena i za sebe i svoja neka zadovoljstva. Porodica je nesto lepo i braka se ne treba plasiti i izbegavati ga. 

*

Van mreže Nale 83

Počasni član
  • 8 252
  • 15
« Odgovor #7 poslato: 18:53:03, 06.Apr.2010. »
Porodica je nesto lepo i braka se ne treba plasiti i izbegavati ga.  
Ovo je zaista zasluzilo (e*e) !

*

Van mreže talentovana

• **
  • 310
  • 1
  • Love_is_in_the_air
« Odgovor #8 poslato: 12:52:23, 07.Apr.2010. »
Upravo tako, ali opet ne treba ni preterivati.. Ne moze biti savrsen u svakom pogledu, tolerancija je neophodna..
U pravu si .Ja sam mislila na one stvari koje se zapostavljaju dok se sa nekim zabavljamo iz ne znam kog razloga a posle su te iste stvari izvor problema  (*o*)
Charles Dikens

*

Van mreže sladjica

• 949
  • 1
« Odgovor #9 poslato: 17:40:27, 07.Sep.2010. »
Brak želim ali ne pod svaku cenu jer ni ja sama nisam sigurna da li je to sad za mene...
Ali jedno sigurno znam- da sam se dosad udala za nekog od 3 bivših (toliko o ozbiljnim vezama) , omašila bi svoj život skroz ili bi se već razvela....

Svako se menja u životu, prilagođava nema to veze sa brakom već sa željom da se bude u braku...a rečenice tipa-videćeš kad se udaš- su rečenice žena koje ne žele da se menjaju a sve traže od drugih!!! Jer ljubav nije samo biti voljen već i voleti...

Stranice: 1 2 3 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000