Anketa

Da li biste želeli online tumačenje dnevne tarot karte?

da
(82.4%)
ne
(7.4%)
neko drugo bacanje karata
(10.3%)

Tarot

  • Odgovora: 87
Stranice: « 1 2 3 4 5 6 ... 9 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže jupiter u raku

  • **
  • 285
  • 1
  • Pol: Žensko
  • volim Paris
Odg: Tarot
« Odgovor #30 poslato: 23:45:54, 03.Jul.2009. »
 MALE ARKANE

 su obeležene arapskim brojevima, imaju mesto na Drvetu života, element, kvalitet i stepen Zodijaka na koji deluju. Tri čista elementa: vatra (sumpor), voda (živa), vazduh (so), stvaraju četvrti element - materiju, zemlju, a vatra stvara peti element - duh. Došli smo do Tetragramatona, koji znaci četvorostruko ime i sastoji se od 4 hebrejska slova JOD, HE, VAU, HE (JHVH). Ova slova su ključ magijskog učenja.

Male arkane su podeljene u tom kontekstu na štapove (vatra), pehare (voda), mačeve (vazduh) i diskove (zemlja). Po kvalitetu sve dvojke, trojke, četvorke štapova, mačeva, pehara i diskova pripadaju kardinalnim astrološkim znacima (Ovan, Rak, Vaga, Jarac); petice, šestice, sedmice fiksnim (Bik, Lav, Škorpija, Vodolija); osmice, devetke, desetke - promenljivim znacima (Blizanci, Devica, Strelac,Ribe).

Primer: Dvojka štapova se zove VLAST i predstavlja Marsa u Ovnu, odnosno kardinalnu vatru, koja deluje na prvih 10 stepeni Ovna (dvojka - kardinalna, štapovi vatra) ili dvojka pehara, LJUBAV predstavlja Veneru u Raku (pehari - voda, dvojka kardinalna). Jedinice nemaju astrološke karakteristike. One pripadaju prvom sefirotui imaju isključivo značenje elemenata u začetku. Tumače se kao PROMENE STANJA. U zavisnosti od toga da li su pehari, štapovi, mačevi ili diskovi, promene su vezane za emocije, kreativnost, komunikaciju, novac.

DVORSKE KARTE - ima ih 16, svrstane su tako da VITEZOVI pripadaju drugom sefirotu. Oni označavaju osobe rođene u promenljivim znacima. KRALJICE pripadaju trećem sefirotu i odnose se na osobe rođene u kardinalnim znacima. KRALJEVI pripadaju šestom sefirotu i odnose se na osobe rođene u fiksnim znacima. PAŽEVI kao i JEDINICE nemaju astroloških karakteristika, već su vezane za elemente. Dok jedinice pokazuju POČETAK nekog procesa ili stanja, paževi predstavljaju KRAJ istog.

nikad ne reci nikad
 


*

Van mreže mia

  • **
  • 456
  • 0
  • Pol: Žensko
  • ko sebe izgubi,nije dostojan spasenja
Odg: Tarot
« Odgovor #31 poslato: 02:20:05, 17.Okt.2009. »
imam link za online tarot..ne znam smem li ga postaviti?
 

*

Van mreže antonia1974

  • *
  • 87
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Tarot
« Odgovor #32 poslato: 18:02:17, 19.Nov.2009. »
Postoji navodno neka knjiga od Knora o tarotu.Da li je neko cuo za tu knjigu?

*

Van mreže flame

  • ***
  • 651
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Tarot
« Odgovor #33 poslato: 22:24:32, 24.Jan.2010. »
Moze li se tarotom predvidjeti buducnost i to npr. preko telefona a ne u izravnom kontaktu?
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Tarot
« Odgovor #34 poslato: 00:38:55, 25.Jan.2010. »
Moze li se tarotom predvidjeti buducnost i to npr. preko telefona a ne u izravnom kontaktu?
Ja sam jednom poslala, bzv.videla sam rekalmu u autobusu..poslala sam pitanje Da li me voli? I stigao je odgovor "Ova osoba Vam je pokrivena Tockom srece, tako da imate sudbinskih veza"..sta god to znacilo, mislim da su sablonske poruke.. Ponekad sebi otvaram ove obicne, naucila sam kao klinka neko cigansko bacanje..i nedavno otvaram posto one idu u 3reda: proslost, sadasnjost, buducnost..i desilo se da u sadasnjosti stoji stabilnost osecaja, trudnoca..dan nakon toga moj drugar sa kojim sam bila bliskija je dosao da mi kaze da mu je devojka trudna. Mada opet, ako verujes u to..
 

Odg: Tarot
« Odgovor #35 poslato: 13:54:27, 02.Feb.2010. »
Meni je jednom jedna zena gledala u karte, navodno je bila dobra u tome, ali meni i nije nesto pogodila. Onda sam ja smislila izgovor da "posto mi je gledala io otkrila buducnost, to se sad vise ne vazi jer jer sve to otkriveno i od tada ide neka nova buducnost koju ce otkriti sledeci put ako bude gledala" 8)
 


*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Tarot
« Odgovor #36 poslato: 22:01:36, 02.Feb.2010. »
A da li neko sa foruma ima da se ozbiljnije bavi i ako je vec pitanje da li bi ste radili online, jer postoji mogunost da se otvori u okviru teme/podtema gde bi se zabavili, prosirili znanje i vidike i naucili nesto i na ovaj nacin? Unapred Hvala   (mah:mah)
 

*

Van mreže flame

  • ***
  • 651
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Tarot
« Odgovor #37 poslato: 10:50:42, 03.Feb.2010. »
Ja sam negdje cula da se buducnost moze predvidjeti samo ciganskim kartama.

Ima onaj Milan tarot, covjek prica gluposti, ali je napravio biznis od toga. Ljudi zovu li zovu...  (*o*)
 

*

Van mreže barby

  • *
  • 3
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Tarot
« Odgovor #38 poslato: 06:39:06, 04.Mar.2010. »
POZDRAV svima...mOze li neko da meni otvori tarot,ciganske karte...sta god? Plizz??!!
Hvala unapred! :)
be happy
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Tarot
« Odgovor #39 poslato: 14:12:53, 04.Mar.2010. »
Ja sam negdje cula da se buducnost moze predvidjeti samo ciganskim kartama.

Ima onaj Milan tarot, covjek prica gluposti, ali je napravio biznis od toga. Ljudi zovu li zovu...  (*o*)
E znas sta, on je biznis napravio mislim zbog toga sto je uzeo da ono sto zna da radi i ipak mislim da iskreno gleda i govori, a na nacin na koji se zeza..odnosno vidlivo da se razlikuje od svih, narocito od onih koji prezentuju da su popili svu pamet i preuvelicavaju svoje znanje aludirajuci na tudje neznanje, i izigravajuci Bogove!  8)
Pa ako neko ko zna zapravo i razume se u tarot i znacenje onih karata koje se otvaraju slobodno moze svojim znanjem proveriti i uporediti sta covek prica, a ne odmah osuditi na osnovu njegove sale, zezancije i sorry na terminu sprdnje.  ;)
 


Stranice: « 1 2 3 4 5 6 ... 9 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
20 Odgovora
28416 Pregleda
Najnovije: 23:15:02, 17.Mar.2011.
mmarinela883