Online sanovnik

  • Odgovora: 91
Stranice: « 1 2 3 4 5 6 ... 10 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže jupiter u raku

  • **
  • 285
  • 1
  • Pol: Žensko
  • volim Paris
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #30 poslato: 23:16:20, 08.Jun.2009. »
Slovo Ž

ŽABA - videti je u bari: prevara - ubiti žabu: pretrpećeš štetu,ljubomora - čuti kreketanje: dobre vesti - više žaba u bari: sreća u poslovima,novac,radost - mala žaba: sreća - velika: tuga,žalost
ŽALOSNA VRBA - žalost u kući
ŽALOSTAN BITI - radovaćeš se na javi
ŽAR - ŽERAVICA - ljubav će ti ohladneti
ŽBUNJE - nevolje, neko će te prevariti
ŽDRALOVI DA LETE - prijatelji će te napustiti
ŽDREBE - dobra ženidba, udadba, poslovni uspeh
ŽEĐ OSEĆATI U SNU - nade su ti uzaludne
ŽELEZNICA - videti: požuri se sa započetim poslom, briga, neprijatna poseta - voziti se: neočekivani glas, putovanje
ŽELEZNIČAR - vesela budućnost
ŽELEZNIČKA PRUGA - iznenadni susret, daleki put, prijatna poseta, čuvaj se ljubomore
ŽELETI NEŠTO - preko prepreke ideš ka uspehu
ŽENA - stara: nesreća, ogovaranje - mlada: sreća, čuvaj se gluposti - gola: šteta od laži, snaći će te napast - razvratna: bićeš obeščašćen - otmena: čast, uspeh u radu - mnogo žena: ljutnja, brige - ljubiti ženu: dobitak - udvarati se ženi: poltroni će te prevariti - tući ženu: draga ti je neverna
ŽENU SVOJU - videti: ispunjenje mnogih želja - tući: nevolja ti je na pragu - sanjati da je umrla: svađa u kući
ŽENITI SE - poznatom osobom: očekuje te srećan život u braku, ispunjenje intimnih želja - sa nepoznatom osobom: bolest, briga, siromaštvo
ŽENSKO ODELO NA MUŠKARCU - šteta, stid
ŽETVA - dobićeš nepovoljnu službu ili posao
ŽIVINA DOMAĆA – blagostanje
ŽIVOTNA (pogibeljna) OPASNOST - doći u nju: poslušaj savete prijatelja - izbeći: pravda je spora ali dostižna
ŽIR - dobitak, blagostanje, sreća
ŽITO - puno klasje: blagostanje - prazno klasje: gubitak, bolest, tuga - sejati žito: nade ti nisu uzaludne - vršiti žito: započeti posao srećno ćeš okončati, radost u kući - žnjeti-kositi: sreća, dobitak u kući - zrelo: neprijatan događaj - zeleno žito: radostan događaj
ŽUDNJA - zadovoljena: steći ćeš nove prijatelje - nezadovoljena: snaći će te brige i teškoće
ŽULJ - imati: svađa u kući, bolest - seći ga: mali predah u poslu
ŽURITI SE U SNU - savest ti je nemirna
ŽUTA BOJA - ljutnja, ljubomora, neprijatnosti

Sanovnik tim
nikad ne reci nikad
 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #31 poslato: 22:33:07, 06.Avg.2009. »
Ali koliko ja znam, tumacenje stvari iz snova zavisi od horoskopskog znaka...
~Sunshine~
 

*

Van mreže jupiter u raku

  • **
  • 285
  • 1
  • Pol: Žensko
  • volim Paris
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #32 poslato: 22:00:35, 24.Avg.2009. »

Ali koliko ja znam, tumacenje stvari iz snova zavisi od horoskopskog znaka...


 kako zavisi od horoskopskog znaka....kako se to radi??

nikad ne reci nikad
 

*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #33 poslato: 20:52:31, 17.Sep.2009. »
ja sam prije neki dan sanjala casnu sestru, sto li to znaci  (*o*)

inace,uglavnom svasta sanjam...mislim da kad bih Frojdu ispricala svoje snove, batalio bi psihoanalizu! i uzeo bi da uzgaja povrce !!!!!!!!

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #34 poslato: 08:27:21, 18.Sep.2009. »
Šta znači ovaj san?

San se desio 18.09 izemdju 06h i 08h ujutru:

Sanjala sam da sam u starom stanu [u kojem sam stanovala od svog rodjenja pa do pre nego što sam se doselila Jula prošle godine u ovaj drugi nov stan] sa Dudom i pokojnom mamom.
U stanu je bila poplava.

Mama je držala Dudu i hranila je i delovala je vrlo ozbiljno pa čak i malo zabrinuto, dok sam ja sakupljala stvari i jedva hodala kroz vodu jer je nivo bio do mog struka.
Jedino Duda je bila suva.

San me ne bi toliko uplašio da inače kad god sanjam vodu, bilo kakva da je, bistra, mutna, ja se razbolim, makar je dodirnula malim prstom leve noge, a ovde sam bila do struka u njoj.
Uvek koliko vode ima u snu, toliko ozbiljno se razbolim ~ a ovde je bila poplava [ i dodatno, retko kad sanjam pokojnu mamu i kad god je sanjam ona me uvek upozori na nešto što mi "ide u susret"]

Hvala unapred
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 

*

Van mreže Šmišonja

  • *****
    Počasni član
  • 2 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #35 poslato: 08:46:57, 21.Sep.2009. »
Brojevi u snovima imaju isto značenje kao i objašnjenja koja se koriste u numerologiji. Broj u snu takođe ukazuje na neku posebno značajnu godinu u zivotu onoga koji sanja. Naprimjer, san u kome se tri žene svađaju može ukazati na to da je onaj koji je to sanjao (sanjala) bio/bila svjedok svađa i nesporazuma njene majke, kada je ta osoba imala tri godine.

Sledeće analize mogu poslužiti kao polazna osnova za tumačenje brojeva.

*1*
Broj 1 je "muški broj" i simbolizuje muški princip. On pokazuje zahtjev za razvijanje individualnosti i kreativnosti, ili ukazuje na sebičnost onog koji sanja u odnosu na predmet sna.

*2*
"Ženski broj" -- ukazuje na ravnotežu, dijeljenje, davanje i uzimanje, dvostrana komunikacija. Broj dva je bitan, važan. On je na neki način simbolički, predskazateljski. Ukazuje na neku zajednicu, npr. broj dva se odnosi i na vjenčanje, blizance, par nečega i sl. Sanjanje ovog broja nije dovoljno da onaj koji sanja samog sebe smatra "medijumom", ali je veoma dobar pokazatelj, predznak.

*3*
Ovaj broj uvijek ima veze sa nekim davanjem, predavanjem, zaklinjanjem, nekom obavezom i kao takav može se svrstati u kategoriju: "Ja trebam". On se odnosi na um, tijelo i duh, i zahtijeva se da se osoba koja sanja obaveže umom, tijelom i duhom da usavrši sebe u pravcu koji je iniciran u snu.
Broj 3 se obično javlja u snovima ili kod osoba koje su zatvorile svoje srce prema drugim ljudima; obično ukazuje na nedostatak predavanja, davanja. Trougao ili priramida takođe simbolizuju predavanje i podređivanje.

*4*
Ovaj broj ukazuje -- simbolizuje ograničenje. Naprimjer, sustizanje autobusa sa brojem 4 u snu može značiti da onaj koji sanja ograničava svoj životni put kroz svoje akcije i misli. Kutija ili kvadrat takođe znače ograničenost, neku zatvorenost, krutost.

*5*
Još jedan "muški" broj. Simbolizuje senzualnost i seksualnost, 5 čula, Karma (literarno značenje usvojenih lekcija na osnovu 5 čula).

*6*
Još jedan "ženski" znak. On simbolizuje "Dharma", vjeru, "Christ Consciousness" (svjesnost o Hristu), ponos, ljubav, praštanje, saosjećanje i sl. u okviru samoga sebe.

*7*
Ovaj broj uvijek ukazuje na Duhovno Prosvjetljenje. Naš duhovni centar je naša sedma Chakra. Naprimjer, san u kome Vi sustižete autobus sa brojem 37 do Crkve je zahtjev da se podredite (broj 3) i predate razvijanju Vaše Duhovne strane (broj 7 i crkva).
Plaćajuci npr. 47 Eura neku cenu, ukazuje da onaj koji sanja ograničava svoju Duhovnost, prirodu, svoj duh (br.7) ne ulažući dovoljno energije (plaćanje nečega) u razvijanje ili ostvarivanje toga cilja.

*8*
Ovaj broj je simbol perfektne ravnoteže (zamislimo ga u vodoravnoj poziciji -- znak beskonačnosti) i on simbolizuje razvoj, ekspanziju kroz ravnotežu (simbol beskonačnosti = ravnoteža). Takođe, on se u snovima pojavljuje i kao kružni sistem (osmica se sastoji od dva kruga).

*9*
Ovaj broj nije uobičajen u snovima i ukazuje da je onaj koji sanja duhovno izuzetno razvijen ili natprosječno bogat duhom. Sanjanje ovog broja znači da onaj koji sanja prati svoj životni put ili da pravilno sledi duhovni put, kao i da ima spoznaju o vrednosti života, tako da će na kraju svog života biti svjestan svih važnih lekcija.
Osobe kojima broj 9 predstavlja lični (ključan) broj ili koji sanjaju ovaj broj, smatraće potpuno prirodnim da sami neprekidno uče i proučavaju Duhovne stvari.

*0*
Ovo je savršen simbol, bez početka i kraja. On simbolizuje Boga i ideale. Naprimjer, broj 70 može da simbolizuje Duhovne ideale.

*10*
Simbolizuje završavanje, zaokružavanje, zbir, konačnost, zajednicu.


*izvor*
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?
 


*

Van mreže revelation09

  • ***
  • 905
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #36 poslato: 11:08:50, 06.Okt.2009. »
Ja sam primjetila da se u nekih 70% mojih snova pojavljuju kolaci, torte..slatkisi uopste....Najcesce ih ja jedem ili ih posmatram....

E sad, u stvarnosti uopste sebe ne lisavam tog uzitka! Jedem slatkise kad mi se jedu...jedino kontrolisem kolicinu koju pojedem, ali ni to nije nista drasticno....Tako da ne bih mogla njihovo cesto pojavljivanje u mojim snovima protumaciti kao neku ceznju za istim ili neku snazu potrebu za kolacima....Sigurno je nesto drugo u pitanju.....

*

Van mreže flame

  • ***
  • 651
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #37 poslato: 18:35:32, 18.Jan.2010. »
Ja sam sanjala sefa da skida sav nakit sa sebe i daje meni. Zna li neko sta to znaci?
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #38 poslato: 02:48:56, 19.Jan.2010. »
A sta se nocas stavlja pod jastuk kad je Bogojavljenje? Cesalj, ogledalce i vodica..? I ako sanjas neku odredjenu osobu..kako bese ide, da li neko zna? Pa nek javi ujutru..hmnadam se da cu sanjati samo ono sto zelim..to mi se desavalo kada sam bila mala, da nastavim sad tamo gde sam pocela?!
A vama?
Zadnje sto sam sanjala je da vozim biciklu, valjda zato sto nisam dugo..pa od letos, a i toliko sa m je vozila da mi se smucila..
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Online sanovnik
« Odgovor #39 poslato: 12:12:18, 19.Jan.2010. »
A sta se nocas stavlja pod jastuk kad je Bogojavljenje? Cesalj, ogledalce i vodica..? I ako sanjas neku odredjenu osobu..kako bese ide, da li neko zna? Pa nek javi ujutru[color]

Ja sam mislila da je to obicaj pred Vidovdan i da se radi samo jednom ;)

Prosle noci sam sanjala bivseg decka,moju veliku ljubav iz proslosti,i puno sam plakala...
 


Stranice: « 1 2 3 4 5 6 ... 10 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
616 Odgovora
129536 Pregleda
Najnovije: 17:26:54, 16.Maj.2020.
Tageryxq
6 Odgovora
4653 Pregleda
Najnovije: 19:44:28, 11.Okt.2009.
Petar
13 Odgovora
30508 Pregleda
Najnovije: 02:12:12, 17.Avg.2012.
PantaRei92