Sa starim pasošem nećete moći nikud posle 1. oktobra

  • Odgovora: 4

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

  • ***
  • 1 113
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
Sa starim pasošem nećete moći nikud posle 1. oktobra
« poslato: 09:14:48, 07.Apr.2009. »
Sa starim pasošem nećete moći nikud posle 1. oktobra

Plavi pasoš formalno važi do kraja godine, ali u većinu država možete da uđete samo sa ispravom koja važi naredna tri meseca. Rok za Bugarsku je šest meseci...
Bez obzira na to što nas političari uveravaju da stari pasoši važe do 31. decembra, građanima Srbije oni će biti neupotrebljivi od 30. septembra ove godine. Naime, iz ambasada stranih zemalja za „24 sata“ kažu da posle tog roka neće izdavati vize, dok u Bugarsku sa starim pasošem nećemo moći već od 1. jula.

Većina zemalja članica EU prilikom izdavanja viza srpskim državljanima insistira da pasoš važi najmanje tri meseca od dana povratka u zemlju, dok je taj rok za putovanje u Bugarsku dvostruko duži, pa morate imati pasoš koji važi minimum šest meseci od dana isteka vize.
Zato, ako imate stari pasoš, a planirate da godišnji odmor provedete na letovanju u Bugarskoj, najbolje bi vam bilo da odmah izvadite novi biometrijski pasoš.

Turska - U turskoj ambasadi su za „24 sata” rekli da su oni upoznati sa problemima srpskih pasoša i da su spremni da izađu u susret našim građanima, pa da i rok od tri meseca pomere na manje.
- Problem s pasošima je problem koji imaju vaše nadležne službe i koje će to morati da reše. Upoznati smo sa situacijom, ali ako nam se neko obrati za putovanje tokom novembra, postoji mogućnost da mu odobrimo boravak do kada važi pasoš, odnosno neophodno je samo da važnost pasoša pokriva putovanje, što je u vašem slučaju 31. decembar. Ali, to je samo za Srbe - kaže za „24 sata” sekretar konzularnog predstavništva turske ambasade.

Španija - U španskoj ambasadi su za naš list potvrdili da u skladu sa španskim zakonodavstvom, ta ambasada insistira na tome da podnosioci zahteva za vizu prilože pasoš koji važi još najmanje tri meseca posle datuma završetka planiranog putovanja u Španiju.
- Ambasada Španije i dalje prihvata stare pasoše. Međutim, počev od oktobra, a u nekim slučajevima i ranije, stari pasoši neće ispunjavati taj uslov, zbog čega se neće prihvatati na viziranje - kažu u ambasadi.

Grčka - Svi vaši državljani koji planiraju tokom leta da putuju u Grčku na odmor, mogu to da čine sa starim pasošima, ali već od 30. septembra sa starim pasošem to neće moći - kažu u ambasadi te zemlje.

Bugarska - Mada očekujem da vam od sledeće godine i neće trebati viza za Bugarsku jer ćete biti na beloj šengen listi, naša pravila nalažu da vam pasoš mora važiti šest meseci po povratku u zemlju - kažu u bugarskoj ambasadi u Beogradu.

Novi pasoš (ne) odgovara standardima EU
Dušan Janjić, politički analitičar, kaže za „24 sata” da novi biometrijski pasoši ne odgovaraju međunarodnim standardima. „Tekst na koricama ne može da bude napisan ćirilicom. Uz to francuski jezik je izostavljen iz naziva dokumenta, što takođe nije u skladu sa propisima“, kaže Janjić. On napominje da će zbog toga građani Srbije biti suočeni sa situacijom da će za dve godine morati da vade potpuno nove pasoše. Ljubiša Vuletić, direktor Zavoda za izradu novčanica, kaže za naš list da je reč o potpunoj neistini i da je novi pasoš prošao sve neophodne kontrole i da ima sertifikate institucija koje su nadležne za njenu proveru. „Nikakve promene pasoša neće biti. Pasoši koji će se građanima Srbije izdavati od 28. juna, biće još savremeniji jer će čip sadržati i otisak prstiju. Građanima će pasoši važiti do kada u njima piše”, kaže Vuletić.

24sata


...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...
 


*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Sa starim pasošem nećete moći nikud posle 1. oktobra
« Odgovor #1 poslato: 00:16:46, 04.Maj.2009. »
Znaaam :)  Ali ja imam noviiii! :D :D :D
~Sunshine~
 

*

Van mreže *Mew - S.w.E.e.T*

  • ***
  • 1 113
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
  • ..samo u snu..ljubav postoji za nas..
Odg: Sa starim pasošem nećete moći nikud posle 1. oktobra
« Odgovor #2 poslato: 16:26:15, 07.Maj.2009. »
ja tek trebam da ga izvadim ...strasno a cujem da su guzve ogromne.. :-\
...Te busque debajo de las piedras y no te encontre
En la manana fria y en la noche te busquer Hasta enloquecer Pero tú llegaste a mi vida como una luz Sanando las heridas de mi corazon Haciéndome sentir vivo otra vez...
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Sa starim pasošem nećete moći nikud posle 1. oktobra
« Odgovor #3 poslato: 16:29:32, 07.Maj.2009. »
Da, jesu velike guzve oko njih.........
~Sunshine~
 

*

Van mreže very crazy

  • **
  • 116
  • 0
  • Pol: Muško
Odg: Sa starim pasošem nećete moći nikud posle 1. oktobra
« Odgovor #4 poslato: 19:08:33, 22.Maj.2009. »
zar nisu rekli do kraja godine vaze stari pasosi? ???
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1222 Pregleda
Najnovije: 20:22:26, 20.Okt.2009.
Maestro
1 Odgovora
1146 Pregleda
Najnovije: 23:17:24, 08.Feb.2014.
elena86
2 Odgovora
894 Pregleda
Najnovije: 11:34:05, 16.Okt.2015.
Miloš Mi.