Šta kriju podočnjaci?

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Šta kriju podočnjaci?
« poslato: 20:30:19, 02.Nov.2015. »
Anemija

Ova bolest je jedan od najčešćih uzroka tamnih vrećica ispod očiju. Podočnjaci sami po sebi ne moraju biti signal za anemiju, ali ako postoje još neki simptomi, poput glavobolje, umora, nedostatka daha, sivkaste kože, bilo bi poželjno da se proveri krvna slika. Anemija najčešće pogađa žene zbog menstruacionog ciklusa, ali i zbog nepravilne ishrane i dijeta. Najpoželjnije je povećati unos crvenog mesa, zelenog povrća, cvekle, suncokreta, susama, mlečnih proizvoda i voća.

Bolesna jetra

Podočnjaci mogu da signalizuju i loš rad jetre, organa koji filtrira toksine.

Alergija ili infekcija bubrega

Ukoliko se "vrećice" ispod očiju naglo pojave, to može biti posledica alergijske reakcije ili infekcije bubrega. Ako se pojavi povišena temperatura, osip i otežano disanje, poseta lekaru je neophodna. Alergiju mogu prouzrokovati i kozmetički proizvodi, maskara ili krema. Osobe koje imaju alergije često pate od nedostatka vitamina B6 i B12 ili folne kiseline, što se na kraju ogleda na licu.

Nepravilan rad bubrega ili štitnjače

Kod ove bolesti dolazi do zadržavanja i zastoja tečnosti, zbog čega nastaju natečeni podočnjaci.

Rodermitis

Tanka koža ispod koje prosijavaju mišići koji daju plavičastu boju česta je pojava i kod neurodermatitisa. Oboleli tu tamnu pigmentaciju još više pojačavaju trljanjem nadraženih očiju.

Hormoni

Žene koje imaju natečene oči poželjno je da provere da li to ima veze sa menstruacionim ciklusom. Ako se natečenost pojavljuje nekoliko dana pre ciklusa, to bi mogao biti jedan znakova PMS-a. Preporučljivo je da se pije zeleni čaj, kao i da se iz ishrane izbaci većina ugljenohidrata.

Nedostatak proteina

Natečene oči u kombinaciji sa slabošću i bolovima u mišićima, nesanicom, pokazuju da telu nedostaju proteini, esecnijalne masnoće, B-vitamin i folne kiseline. Ova situacija zahteva promenu ishrane, više mesa, ribe i mlečnih proizvoda.

Dehidracija

Voda je sastavni deo našeg tela, a prvi pokazatelji njenog nedostatka pokazuju se upravo na koži. Voda oslobađa telo od toksina i pomaže koži da se obnovi, a isto tako ublažava i podočnjake.

Godine

Koža ispod očiju je tanka i osetljiva, a upravo iz tih razloga se na njoj stvaraju i najlakše uočavaju bore. Kako starimo, koža se dodatno smanjuje, zbog čega su podočnjaci primetniji. Metabolizam se usporava, hranljive materije teže dolaze, a štetne teže odlaze, što podstiče degenerativne promene.

Geni

Podočnjaci se mogu naslediti. U tom slučaju nema puno načina koji se problem može ublažiti. Ono što preostaje jeste pokrivanje podočnjaka korektorom.

021


Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže dvostruka djevica

  • ***
  • 848
  • 44
  • Pol: Žensko
  • I reč je dodir.. ako znaš..
Odg: Šta kriju podočnjaci?
« Odgovor #1 poslato: 20:47:42, 05.Dec.2015. »
Jao ja ih imam oduvijek... . ko zna od čega bolujem a ne znam  ::)  ;D
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Šta kriju podočnjaci?
« Odgovor #2 poslato: 02:42:55, 07.Dec.2015. »
Nije navedena neispavanost :)
Strah me čini jačim i boljim.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
8 Odgovora
13064 Pregleda
Najnovije: 23:23:36, 08.Nov.2009.
miss80