Sudbina ili slobodna volja?

  • Odgovora: 15
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže flame

  • ***
  • 651
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Sudbina ili slobodna volja?
« Odgovor #10 poslato: 13:42:02, 25.Jan.2010. »
Prije sudbina jer ako pokusavas neke stvari promijeniti i ne ide koliko god da se trudis sta drugo pomisliti!?
 


*

Van mreže Лав

  • ***
  • 1 825
  • 2
  • Pol: Muško
  • .-.
Odg: Sudbina ili slobodna volja?
« Odgovor #11 poslato: 10:21:57, 26.Jun.2011. »
slobodna volja jer u matrixu neo kaze da ne veruje u sudbinu jer bi to znacilo da je sve vec odredjeno i da nema svrhe sta on radi sada (*o*)
 

*

Van mreže angela

  • *
  • 27
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Sudbina ili slobodna volja?
« Odgovor #12 poslato: 20:33:16, 08.Dec.2012. »
Slobodna volja.
To mislim zato sto covjek prije svega svojim postupcima odredjuje buducnost.To za fakultete i za one sa osnovnom zavisi od tebe. Ako si idealista i ne mozes da predjes preko nekih principa sigurno neces proci kao onaj koji prihvata sve sto mu neko nudi.Takvi su oni POJEDINCI koji imaju samo osnovnu a imaju mnogo u odnosu na one koji su obrazovaniji...Zavisi od tvog stepena ambicije,jer oni koji nemaju nista a svjesni su toga prihvataju sve pa cak i najgore oblike ponuda potut kriminala ili neceg drugog.Ali ponavljam    * pojedinci * .Sve zavisi od licnosti.  Vjerujem i u sudbinu ali  u vecini slucajeva je sam covjek odredjuje. 8)  8)  8)  8)
buntovnik sa razlogom
 

*

Van mreže mila91

  • ***
  • 1 555
  • 11
Odg: Sudbina ili slobodna volja?
« Odgovor #13 poslato: 01:56:27, 09.Dec.2012. »
i slobodna volja i sudbina
slobodnu volju bih pre vezala za dnevna događanja, za ono što zavisi od naše organizacije, savesti, dodrog, odnosno lošeg raspoloženja.....
na neke stvari definitivno ne umemo ili ne možemo da utičemo  (*o*) pa neka se to u ovom kontekstu zove sudbina
 

*

Van mreže Black Dragon

  • *******
    Forum developer
  • 316
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 9
  • Pol: Muško
  • Black Dragon attacks silently...
Odg: Sudbina ili slobodna volja?
« Odgovor #14 poslato: 21:26:58, 30.Okt.2015. »
Sudbina je fraza...
Nista nije napisano unapred, sami sebi krcimo put, a sudbina za mene predstavlja samo alibi, izgovor nekih ljudi...
A pitao bih te kako krčiš put kada si tek rodjen, kada uglavnom roditelji donose odluke umesto tebe?
Zar u krčenju puta nema uloge vlasti, zakona, nadredjenih, porodice, partnera, okolnosti?
Svako želi biti "neko"; niko ne želi raditi na tome.     
Johann Wolfgang Goethe
 

*

Van mreže Presrećna

  • **
  • 100
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Sudbina ili slobodna volja?
« Odgovor #15 poslato: 12:17:59, 06.Dec.2015. »
Nase odluke upravljaju nasim zivotom ali postoje i srecne okolnosti ili kako neki kazu "sudbina" Ja ne mislim da je sudbina, vec jednostavno nekad imamo vise nekad manje srece. Nase odluke na prvom mestu odlucuju kakav ce biti nas zivot.
 



Stranice: « 1 2

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
90 Odgovora
24999 Pregleda
Najnovije: 17:34:28, 16.Dec.2015.
Malecki
14 Odgovora
4234 Pregleda
Najnovije: 15:09:27, 18.Jul.2012.
Ch
3 Odgovora
1521 Pregleda
Najnovije: 16:45:44, 18.Jan.2010.
Šmišonja