Prava religija!

• Odgovora: 14
Stranice: « 1 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Malecki

• *
  • 54
  • 2
  • Pol: Muško
Odg: Prava religija!
« Odgovor #10 poslato: 07:26:09, 16.Apr.2014. »
i ponovo "poslednji obračun koji će uskoro uslediti" pozdrav Malecki  (mah:mah)

Plutonac da li koristiš Bibliju i biblijski materijal u pisanju svog seminarskog rada?

P.S. Kasno je već i misli mi beže ali odgovoriću temeljitije na tvoj poslednji post! Čujemo se uskoro!

(mah:mah)
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • mizantrop 100%
« Odgovor #11 poslato: 13:39:17, 16.Apr.2014. »
Malo sam iznenađen tvojom suzdržanošću da razgovaramo o ovoj temi, s obzirom da se pričalo kako nemaš sagovornike, no dobro.. ne koristim direktno Bibliju, ali da, koristim bliske sadržaje. Šta mi možeš reći o ranim hrišćanskim mitovima? Kako se to tumači po vama? Šta odobravate, šta ne i slična pitanja?  (mah:mah)
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže Malecki

• *
  • 54
  • 2
« Odgovor #12 poslato: 23:00:11, 16.Apr.2014. »
Malo sam iznenađen tvojom suzdržanošću da razgovaramo o ovoj temi, s obzirom da se pričalo kako nemaš sagovornike, no dobro.. ne koristim direktno Bibliju, ali da, koristim bliske sadržaje. Šta mi možeš reći o ranim hrišćanskim mitovima? Kako se to tumači po vama? Šta odobravate, šta ne i slična pitanja?  (mah:mah)

Dobro si primetio da sam suzdržan. Mnogi postovi su mi obrisani jer nikako da savladam pravila na forumu religija. Ne vidim svrhu da pišem o principima Biblije i religije kojoj pripadam ako moderatori konstantno brišu moje postove.

Jehovini svedoci se u potpunosti oslanjaju na Bibliju kao na najviši autoritet i na osnovu Biblije bilo kakvi mitovi nisu u skladu sa biblijskom istinom. Kad bi bio malo specifičniji i dao mi neki primer mitova odgovorio bih ti na temelju Biblije.

P.S. Prethodni post koji sam napisao mi je obrisan, verovatno si primetio. Nemam blage veze zašto a nisam ni objašnjenje dobio.

:D

*

Van mreže plutonac

• 7 310
  • 77
  • mizantrop 100%
« Odgovor #13 poslato: 00:59:01, 17.Apr.2014. »
Čitam knjigu Rani hrišćanski mitovi, u njoj se navodi npr mit o uskrsnuću, tako ga barem autor naziva..čak ima i onih knjižica za decu pod nazivom Mitovi za decu i sl, Biblija je preuzimala razne priče i legende i prilagoćavala ih svojim potrebama... vi smatrate da Isus nije stradao na krstu, zanima me sporenje oko takvih stvari ako me razumeš  :)
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna

*

Van mreže Malecki

• *
  • 54
  • 2
« Odgovor #14 poslato: 15:34:55, 17.Apr.2014. »
Čitam knjigu Rani hrišćanski mitovi, u njoj se navodi npr mit o uskrsnuću, tako ga barem autor naziva..čak ima i onih knjižica za decu pod nazivom Mitovi za decu i sl, Biblija je preuzimala razne priče i legende i prilagoćavala ih svojim potrebama... vi smatrate da Isus nije stradao na krstu, zanima me sporenje oko takvih stvari ako me razumeš  :)

Biblija je apsolutna istina, knjiga neprocenjive vrednosti i svakako je treba temeljito ispitati! Čuda i mitovi su za sekularnu nauku sve ono što nauka nije u stanju da objasni! Složićeš se da čovek ne zna mnoge stvari, zakone i principe koji regulišu život kompletnog svemira-makrokosmosa a takođe i mikrokosmosa.

Biblija jasno navodi da je uskrsenje (govori se o 9 slučaja uskrsenja u Bibliji) Lazara, koje je jedno od najpoznatijih, videlo više od 600 osoba koje su tada bile na okupu. Uskrsenje je osnov biblijske istine i hrišćanske vere. Svakako da je svako od nas u obavezi da ispita i dođe do čvrstih dokaza da se uskrsenje zaista dogodilo.

Što se tiče činjenice kako je on umro, Biblija je jasna i po tom pitanju-Isus je umro pribijen na stubu. Svaka osoba koja proučava Bibliju može da pronađe validne dokaze o tome kako je Isus umro. Naravno da Jehovini svedoci veruju ono što Biblija tvrdi a ne ljudi!

Ako želiš dokaze o ovome što sam napisao, biće mi zadovoljstvo da ti ukažem na materijal koji govori o tome!

P.S. Poslaću ti ovaj materijal i na PP u slučaju da moderatori obrišu ovaj tekst!

:D

Stranice: « 1 2

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000