Planeta na kraju kuce/znaka

  • Odgovora: 17
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže my sun

  • *
  • 67
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Planeta na kraju kuce/znaka
« poslato: 01:46:09, 04.Mar.2009. »

kako utice i kakav je uticaj planete na kraju znaka ili kuce, nesto mi to nije bas jasno?


 


*

Van mreže Rachica

  • *
  • 97
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #1 poslato: 13:07:45, 04.Mar.2009. »
Slozila bih se sa tobom...Ono sto ti ja mogu reci na sto sam nailazila dok sam iscitavala literaturu jeste da kada se bilo koja planeta nadje na kraju nekoga znaka (ili kuce) ona utjece i na znak koji slijedi (ili kucu)
dakle recimo da imas Sunce na 29° Vage...svakako tada imas karatkeristike Vage ali se ne moze zanemartii utjecaj Skorpiona.Isto je i kada se planeta nadje na kraju kuce (orbis 2-3 stepena). Mada neki astrolozi tumace tu planetu kao takvu tu gdje jeste...jer ta postavljena crta je sa razlogom,narocito ako bi se planeta nasla pri kraju fixnog znaka jer su oni skloni zadržavanju postojeceg stanja i opiru se promjeni.
Meni je mars na 29° Riba,ali ga ja ne osjecam kao mars na pocetku Ovna ...Charobnjak,ti si na redu :D

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #2 poslato: 15:57:59, 05.Mar.2009. »
Negdje pise da se cak i orbis od 5-6 stepeni moze uzeti u obzir i posmatrati kao da je ta planeta u sljedecoj kuci.
 

*

Van mreže Belladonna

  • *
  • 79
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #3 poslato: 03:57:03, 08.Mar.2009. »
Sto se tice planeta na kraju kuce-mnogo vise deluju na onu kucu koja je ispred, nego na onu u kojoj su.
Medjutim, postoji delovanje i na kucu u kojoj se nalaze.(odnos je 95% prema 5%)
Kada su u na kraju neke kuce govore o necemu sto ce se kasnije desiti ili o necemu sto je na kraju nekog vremenskog perioda ili na kraju u nekom prostoru( na kraju sobe, na kraju kuce, stana itd...)

sto se tice sunca na 29 vage, ja se ne bih slozila da poprima uticaje iz skorpiona, sto je u vagi-u vagi je, a ne u skorpionu.
http://www.imagebam.com/image/53ae4d33728980
"Predana je bila toliko bludi, te ozakoni strast koja je svlada, da je zbog toga niko ne osudi"...Dante Aligijeri-Pakao
 

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #4 poslato: 16:47:42, 08.Mar.2009. »
Ako je neko rodjen 18.4. Sunce je negdje 27 stepen Ovna ali taj bi vec imao podjednako upliv Ovna i Bika.Vec 19.4. ima prevagu Bik...Npr,ASC-ako je na istoku izlazio 25.stepen Bika upliv ce osjetno trajati do 5.stepena Blizanaca i covjek ce nositi pecat ova oba znaka podjednako...itd.itd.itd.    Mile Dupor              I meni se pokazala potpuno tacna njegova teorija tako da se ne bi slozila sa Belladonnom,Sunce na 29 st.Vage ima vise od Skorpiona.
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #5 poslato: 20:13:39, 08.Mar.2009. »
Ono sto ti ja mogu reci na sto sam nailazila dok sam iscitavala literaturu jeste da kada se bilo koja planeta nadje na kraju nekoga znaka (ili kuce) ona utjece i na znak koji slijedi (ili kucu)
dakle recimo da imas Sunce na 29° Vage...svakako tada imas karatkeristike Vage ali se ne moze zanemartii utjecaj Skorpiona.Isto je i kada se planeta nadje na kraju kuce (orbis 2-3 stepena).

Slazem se.

Mada neki astrolozi tumace tu planetu kao takvu tu gdje jeste...jer ta postavljena crta je sa razlogom,narocito ako bi se planeta nasla pri kraju fixnog znaka jer su oni skloni zadržavanju postojeceg stanja i opiru se promjeni.

Sa razlogom je tu postavljeno jer je ostalo nesto nedovrseno iz prethodne inkarnacije. Sto pre se to dovrsi pre ce nastupiti uticaj narednog znaka, kuce...

Meni je mars na 29° Riba,ali ga ja ne osjecam kao mars na pocetku Ovna ...Charobnjak,ti si na redu :D

Nisi odradila to sto zahteva Mars u Ribama ;)

Negdje pise da se cak i orbis od 5-6 stepeni moze uzeti u obzir i posmatrati kao da je ta planeta u sljedecoj kuci.

Zavisi od razvoja same licnosti kada ce ta planeta poceti da deluje na sledecu kucu...  mozda nikad.

Sto se tice planeta na kraju kuce-mnogo vise deluju na onu kucu koja je ispred, nego na onu u kojoj su.

Slazem se.

Medjutim, postoji delovanje i na kucu u kojoj se nalaze.(odnos je 95% prema 5%)

A taj odnos delovanja si dobila uz pomoc koje formule? Da bi znali i mi kako da izracunamo...

Kada su u na kraju neke kuce govore o necemu sto ce se kasnije desiti ili o necemu sto je na kraju nekog vremenskog perioda ili na kraju u nekom prostoru( na kraju sobe, na kraju kuce, stana itd...)

Samo bih dodao:" u vezi sa kucom i tim znakom u kojem su."

sto se tice sunca na 29 vage, ja se ne bih slozila da poprima uticaje iz skorpiona, sto je u vagi-u vagi je, a ne u skorpionu.

Ako je u Vagi u Vagi je ali koji ce znak vise uticati zavisi od aspekata. Ako se radi o sve samim kvadratima manje su sanse da ce naredni znak uopste uticati. (ovo govorim jer sam imao neke karte koje sam pratio)   (mah:mah)








 


*

Van mreže Belladonna

  • *
  • 79
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #6 poslato: 03:57:10, 09.Mar.2009. »
Sto se tice znakova-apsolutno netacno!
sto je u jednom znaku, crpi snagu iz tog znaka, a ne iz sledeceg

Sto se tice odnosa 95-5 tu nema formule,to je iskustvo, ne samo moje, vec generalno svih astrologa.
Isto je kao da si me pitao-po kojoj formuli je mesec na egzaltaciji marsa ljut mesec! ;)
http://www.imagebam.com/image/53ae4d33728980
"Predana je bila toliko bludi, te ozakoni strast koja je svlada, da je zbog toga niko ne osudi"...Dante Aligijeri-Pakao
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #7 poslato: 15:54:44, 09.Mar.2009. »
Sto se tice znakova-apsolutno netacno!
sto je u jednom znaku, crpi snagu iz tog znaka, a ne iz sledeceg

Nema problema ako imas svoj stav i svoje misljenje i to je u "neku ruku dobro", ali ne mozes me ubediti u nesto bez empirije. Daj mi primer nekih horoskopa ili mi bar reci razlog zasto tako mislis a nemoj samo "ja tvrdim da je netacno i tacka." Ako samo tvrdis onda si rekla sta si imala i tu je prica zavrsena a ako zelis i nas da ubedis i ukazes nam na istinu u tvom stavu moras cinjenicama to da uradis. Obrazlazem zasto tako mislim:

Svako zasto u natalnoj karti obicno ima zato. Uglavnom o tome govori karmicka astrologija. Preporucujem ti knjige iz karmicke astrologije, knjige vezane za psiholoski razvoj licnosti i cikluse napredovanja covekove svesti...
To sto je njoj Mars na kraju znaka ukazuje da u prosloj inkarnaciji nije uspela najbolje da usmeri taj energetski potencijal i da odradi do kraja to sto je Mars u Ribama ocekivao. Pogotovu jer se ovde radi o T-kvadratima gde je Mars zatvorio akciju koju je ona u prosloj inkarnaciji zapocela. Obicno uticaj ove planete ostavlja utisak kod osobe svega poznatog sto Mars oznacava u Ribama jer je ona to u prosloj inkarnaciji vec pocela da zivi iako ce do resenja negativnih aspekata malo teze doci.
E sad da li ce taj Mars uspeti da ovlada i totalno je blokira ili ce ona svojim akcijama totalno da rasplamsa zapoceto ostaje da se vidi...

Sto se tice odnosa 95-5 tu nema formule,to je iskustvo, ne samo moje, vec generalno svih astrologa.

Kad je bio taj skup profi astrologa kada su se donosili takvi uopsteni zakljuchci?
Jednog lepog dana skupe se tako jaki astrolozi i onako uz kaficu procaskaju malo o tom 29. stepenu i izglasaju vecinom da je odnos 95:5? :D

Mogla bi da nabrojis astrologe koji tako misle i da ostavis informacije, clanke i primere kako bi ti poverovali. Ja se pozivam na sebe.
E vidis ja sam bas imao drugacija iskustva i zbog toga ne mogu da kazem kakav moze biti taj odnos. Mogu samo da kazem: ako je napredovanje same licnosti jako sporo prica ce se zavrsiti u tom znaku a ako veoma brzo napreduje postoji veliki stepen verovatnoce da ce planeta poceti sa delovanjem iz narednog znaka (sto u principu jeste manja mogucnost ali jos nisam toliko proucio o kom odnosu se radi).

Isto je kao da si me pitao-po kojoj formuli je mesec na egzaltaciji marsa ljut mesec! ;)

A neeee.
Izvini, ti si ovde ostavila ove procente sa kojima se jos nismo sreli i dok nam ne ostavis literaturu, izvore, informacije sa ovim procentima mi te necemo uzimati za ozbiljno.
 

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #8 poslato: 19:46:48, 09.Mar.2009. »
Ja se zaista volim "drzati" Duporovih savjeta bar po pitanju tih stvari i zato sam njega i navela.Sto se tice nase drage Rachice garantujem da ce ona "dozivjeti" tog Marsa i u Ovnu.Bez obzira na izazovne aspekte,poznaje ona dovoljno da bi to odradila kako treba....I zaista volim ovaj forum jer svi kazemo sto mislimo a sad...ko sta uvazava,to je vec njegova stvar.A naravno da me moze uvjeriti samo "dokazana" prica.
 

*

Van mreže Belladonna

  • *
  • 79
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Planeta na kraju kuce/znaka
« Odgovor #9 poslato: 03:17:06, 10.Mar.2009. »
izglasaju vecinom da je odnos 95:5? smesak

Mozes ti da racunas i 90-10, praksa je kriterijum istine. :D

Gde su stvari jasne rasprave nema ;)
http://www.imagebam.com/image/53ae4d33728980
"Predana je bila toliko bludi, te ozakoni strast koja je svlada, da je zbog toga niko ne osudi"...Dante Aligijeri-Pakao
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
4 Odgovora
3077 Pregleda
Najnovije: 10:39:12, 05.Apr.2012.
Sendy
19 Odgovora
18450 Pregleda
Najnovije: 20:14:36, 22.Apr.2020.
pg crna gora
5 Odgovora
1917 Pregleda
Najnovije: 15:52:14, 01.Dec.2013.
plutonac