Stelijum

  • Odgovora: 14
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže my sun

  • *
  • 67
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Stelijum
« poslato: 01:23:15, 04.Mar.2009. »

Stelijum cine tri planete vezane konjukcijom u jednom znaku ili kuci.
Da li jos neko nesto zna o stelijumu?


 


*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Stelijum
« Odgovor #1 poslato: 15:25:11, 05.Mar.2009. »
Skup od vise planeta u jednoj kuci,a da li moraju biti u konjukciji...Ne bih rekla.Polje u kojem se "odigrava" puno toga tj.dosta zbivanja kroz odredjenu oblast zivota.Najvise akcije...
 

*

Van mreže Belladonna

  • *
  • 79
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Stelijum
« Odgovor #2 poslato: 03:05:43, 11.Mar.2009. »
Ima razlicitih stavova.
Prvi stav je da su sve planete u jednom znaku u stelijumu-jer su u istom znaku i samim tim imaju istog dispozitora.(3 i vise)
Drugi je da su to samo planete u konjunkciji(npr jedna na 1 ovna, druga na 5 ovna, treca na 10 ovna i cetvrta na 15 ovna)
i treci da stelijum postoji samo ako je orbis konjunkcije tih planeta do 8 stepeni.

Pa ko kako voli...

To je mesto u karti koje je puno dinamike, sto je i logicno jer te planete u konjunkciji intenzivno deluju jedna na drugu, "boje" jedna drugu svojim uticajem(jer svaka planeta koja je u konjunkciji sa nekom drugom tako najjace prima njene osobine)
http://www.imagebam.com/image/53ae4d33728980
"Predana je bila toliko bludi, te ozakoni strast koja je svlada, da je zbog toga niko ne osudi"...Dante Aligijeri-Pakao
 

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Stelijum
« Odgovor #3 poslato: 13:30:13, 11.Mar.2009. »
Ja jos nisam "naletila" na literaturu gdje tako pise.Sve sto sam do sada citala je sa objasnjenjem da je stelijum skup vise planeta u jednoj kuci,a ne jednom znaku.I oni koje ja poznajem upravo to i koriste pri tumacenju.
 

*

Van mreže Belladonna

  • *
  • 79
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Stelijum
« Odgovor #4 poslato: 14:07:44, 11.Mar.2009. »
moze biti stelijum i u znaku i u kuci.
Ali je markantniji onaj u znaku.

Sve u svemu rec stelijum oznacava vise planeta na jednom mestu.

Sve u svemu ako imas stelijum u jednoj kuci koja npr pocinje i zavrsava se u istom znaku, kako to onda nije stelijum u znaku?
npr imas 5 planeta u ovnu u 12?
pa sta je to ako nije stelijum u ovnu u 12, i po kuci  i po znaku...
http://www.imagebam.com/image/53ae4d33728980
"Predana je bila toliko bludi, te ozakoni strast koja je svlada, da je zbog toga niko ne osudi"...Dante Aligijeri-Pakao
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Stelijum
« Odgovor #5 poslato: 23:15:36, 10.Okt.2011. »
U onom polju u kome postoji stelijum osoba ce se bolje realizovati nego u polje bez astroloskih tela.
Polje u kome se nalaze astroloska tela se razvija na ustrb polja nasuprot njega (opozicija) i manje onih polja koje grade 90 stepeni sa tim poljem.
Ako je rec o beneficima, slede nagrade, iznenadni uspeh, neocekivana sreca, protekcija, laksi put do cilja, a ako su u pitanju malefici rec je o nekoj prepreci, problemu ili teskoci koja ce se ispreciti.

Obicno masa astroloskih tela i aspekata usmereno na jedno polje nisu dobri jer ne postoji ravnoteza. Astroloska tela smetaju jedna drugom, potire se njihova energija, blizu su i nijedna ne moze doci do izrazaja.
 


*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Stelijum
« Odgovor #6 poslato: 16:01:46, 23.Maj.2012. »
Stelijum ukazuje i na polje oko cije se tematike osoba navise angazuje,najvise u to ulaze energije tokom zivota.Znak koji je zahvacen stelijumom ce reci o nacinu na koji to osoba radi,planete u aspektima ce tu biti mirodjije koje ce da ti vise detalja o nacinu,kao i o efektu ulaganja energije.
Evo ga,moj u trecoj kuci,u Jarcu i to uklijesten  ;D Kako se samo prevare u zakljucku oni kojima kazem da sam Vodolija/Vaga haha. Totalno pogresna procjena :D
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 

*

Van mreže Alicia

  • *****
  • 5 822
  • Zahvaljeno: 3 puta
  • 64
  • Pol: Žensko
  • mizantrop 1%
Odg: Stelijum
« Odgovor #7 poslato: 16:05:08, 23.Maj.2012. »
Sta mislite o stelijumu u 5. kuci skorpije, merkur/sunce/pluton? :)
Be Weird, at least you will have a unique Personality.
 

*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Stelijum
« Odgovor #8 poslato: 09:08:55, 04.Jun.2012. »
Ja imam isto stelijum u petoj kući, s tim da je meni tu pored Plutona, Sunca i Merkura smješten i Saturn i sve četiri planeta su umetnute, tako da predpostavljam da će svu svoju snagu ovaj stelijum ispoljiti poslije 30. godine. Ljubav i djeca su nam jako važni, a i kreativni potencijal je veliki sa naglašenom petom kućom, samo ga treba iskoristiti. Treba ostvariti sebe i svoje ambicije, da se neostvarene ambicije ne bi prenosile na djecu.
 

*

Van mreže Ouroboros

  • ***
  • 1 481
  • 30
  • Pol: Žensko
Odg: Stelijum
« Odgovor #9 poslato: 23:07:54, 13.Jun.2012. »
Sad gledam natal njbolje drugarice,inace Skorpija/Rak.Ima stelijum u petoj kuci,u Sco,a peta kuca uklijestena.
Uklijesteni stelijum nasao uklijesteni stelijum  ;D Tu joj se nalazi So,Mo,Pl,Me i Ve u Sag.Bas je radi ovaj stelijum,skroz je u Skorpijskom fazonu.Jako je teske naravi,rijetko sa kime moze.Vide je kao dosta arogantnu i grubu,zbog ovoliko Sco i Ma u prvoj kuci.Ima MC u Ribama,tako da je ljudi ne vide pravom svjetlu.Dosta je kreativna i umjetnicki tip,ali j malo nesigurna po pitanju tog izrazaja,vjecito je nagovaram da pokusa nesto u tom smislu,ali nece,ne vjeruje u svoje kreativne potencijale.Dosta mi je bliska,jedna od rijetkih osoba sa kojima se razumijem bez mnogo rijeci.
"Kažete da ste neshvaćeni, mladi prijatelju.Strpite se.I dijamant je u osnovi ugljik,ali je umio cekati."
Natalna
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1905 Pregleda
Najnovije: 00:08:11, 26.Jul.2015.
TF 2008