Solarni kvartal

• Odgovora: 1

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Solarni kvartal
« poslato: 21:39:35, 06.Apr.2012. »
     U poslednje vreme krenula je priča o "solarnom kvartalu". To nije ništa novo, al u ovo naše moderno "brzinsko odmah i sad" vreme, ova računica nije pogodna mnogima koji se bave predikcijama, jer treba izdvojiti malo više vremena za izračunavanje (čak i uz astro-program) a što je velika šteta, jer solarni kvartal itekako može da pomogne prilikom analize samog Solarnog čarta  8)

Elem, šta je Solarni kvartal? Jednostavno rečeno ~ ako je natalno Sunce 09°24' Vaga a Solarni čart za 36god :

... ondak gledamo kardinalne pozicije za to Sunce (jer je meni Sunce u kardinalnom znaku) pa tako posmatram kada će tr. Sunce biti na 09°24' Jarac pa kada će tr. Sunce biti na 09°24' Ovan i kada će tr. Sunce biti na 09°24' Rak ~ uz glavni Solarac (koji je 1 kvartal i traje do datuma kada tr. Sunce dolazi na 09°24' Jarac ) eto "kvartala" tj 4 dela u jednoj godini (da je na primer Sunce 09°24' Blizanaca kvartali bi bili kada je tr. Sunce na : 09°24' Devica - 09°24' Strelac - 09°24' Ribe )

-1- prvi kvartal će da mi traje od 03-10-2011 do 31-12-2011 tr. Sunce = Solar Sunce Vaga
-2- drugi kvartal će da mi traje od 31-12-2011 do 29-03-2012 tr. Sunce 09°24' Jarac
-3- treći kvartal će da mi traje od 29-03-2012 do 30-06-2012 tr. Sunce 09°24' Ovan
-4- četvrti kvartal će da mi traje od 30-06-2012 do 03-10-2012 (kada počinje Solar za 37g) Sunce 09°24' Rak

Evo i čartova za ove kvartale :

-1- KVARTAL : klasični Solarac :

-2- DRUGI KVARTAL :

-3- TREĆI KVARTAL :

-4- ČETVRTI KVARTAL :

Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

*

Van mreže Šmišonja

Počasni član
  • 2 696
  • Zahvaljeno: 4 puta
  • 19
  • Pol: Žensko
  • Never Born, or Died. Only Visited This Planet...
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Instagram
    • Badoo
Odg: Solarni kvartal
« Odgovor #1 poslato: 21:42:49, 06.Apr.2012. »
     E, sad se sigurno pitate "i šta sad da radim sa svim ovim čartovima?!" Lepo, sad uzmem natalni čart, solarni čart za 36god i uporedjujem te podatke sa kvartalnim čartovima ~ najbitnije su i dalje 0° naravno, pa tek ondak svi ostali aspekti.

Prvo pogledamo gde je ASC iz kvartala ~ isto kao i kada gledamo običan Solarni čart ~ na primer sad u ovom momentu ja sam u 3 solarnom kvartalu ~ kvartalno solarno Sunce 09°24' Ovan i ASC 12° Vaga ~ očigledno jako bitnih 3 meseca za mene jer ASC dolazi na natalno Sunce a kvartalno solarno Sunce se našlo kod DESC ~ Vaga prirodno polje.

Sad gledam dalje : ko sa kim ima 0° : kvartalni Mesec 0° natalni Mars i 180° solarni Mesec ~ dinamika na kvadrat  :P  Orbis može i do 5-6° u suštini da se uzme (ona opcija da za 1 mesec = 2° ~ imamo u kvartalu 3 meseca obuhvaćena, jel...)

Šta još imam od 0°  ~ kvartalni Merkur 0° natal  Lilit  nije nešto bitno al eto 0° al zato ta 0° ima 90° i sa natal Mars i sa kvartal Mesec i 90° solar Mesec a to je bitno.

Ondak kvartal Venera kod Algola 0° natal JMČ i solar Fortuna pa svi oni 90° natal Venera .

Kvartal Mars je malo lenj jer nema 0° ima samo 180° sa sol. Neptun Hiron i nalazi se na vrhu natalnog 11 polja.

Kvartal Jupiter naravno blizu solarnog Jupiter od 0° nema ništa, al ima 120° skoro egz, sa mojim natal Mesec (ubiše me hormoni...) i ima malo šiti 90° sa solar Mars .

Ostale planete se nisu puno pomerile iz solarca, pa njih i ne gledam puno.

I tako se sklapa slagalica ~ e, sad, ono najbitnije ~ posmatranje kako tranziti rade na ova dva čarta (solar i posmatrani kvartal) Pa ondak vidim da na primer za koji dan pošto je tr. Venera ušla u Blizance će da dodje u 90° sa kvartal Mars pa će odmah potom da ima 0° sa kvartal JMČ a još malo kasnije i 180° sa natal Neptun i 90° sa natal Mesec ~ sad me mrzi iskreno da gledam tačno datume ~ al na primer sad je to tumačenje : tih dana mogu da očekujem negativne ili uznemirujuće vesti / dogadjaje itd...

Eto, tako se koristi solar + solarni kvartal + tranziti  8)
Let me ask you something. If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient? If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous? If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000