Ne mogu naci COM port-ove na laptopu

• Odgovora: 5

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže bijeli

• *
  • 12
  • 0
Ne mogu naci COM port-ove na laptopu
« poslato: 21:28:05, 16.Jan.2012. »
Start - Settings - Control Panel - System - Hardware - Device Manager 

Odradim ovo gore navedeno al u prozoru koji se otvori nema PORT!
Niti kad povezem lapotop sa mobitelom ili foto aparatom ne pojavljuje mi se ova opcija!
Da li je to normalno ili...

*

Van mreže Ch

• 12 178
  • Zahvaljeno: 25 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Ne mogu naci COM port-ove na laptopu
« Odgovor #1 poslato: 16:27:42, 17.Jan.2012. »
Koliko znam kod novijih aparata i mobilnih telefona nije potrebno nikakvo podesavanje u racunaru.
Jednostavno kad ih povezete, odete u my computers i tamo bi trebao taj hardver da vam se pojavi kao poseban drajv.

*

Van mreže bijeli

• *
  • 12
  • 0
« Odgovor #2 poslato: 22:22:30, 18.Jan.2012. »
Moj internet provajder je skoro mjenjao brzine dow i up tako da sam DOBIO duplo vecu brzinu od one koju sm imao! međutim brzina downloada mi je ostala ista! Malo sam guglao i naletim na ovo:

-

Podesite modem na maksimum

Spojili ste se na Internet i zadovoljni ste prikazanom brzinom, ali ipak vam se čini da je protok podataka katastrofalan.

Upotrebili ste sve moguće trikove, "Tweak" programe i "Dial up" ubrzivače, a čini vam se da sve to negde drugde radi mnogo lepše. I pitate se da nije možda greška u modemu ili lošoj telefonskoj liniji.

Vjerojatno nije, nego je greška u premaloj brzini "port-a" na kojem modem radi. "COM port-ovima" je po defaultu brzina podešena na "9600 bps".

Otvorite Device manager ( Start - Settings - Control Panel - System - Hardware - Device Manager) kliknete na zatim na Ports, i odaberete "port" na kojem se nalazi modem. Kliknete zatim na Properties, Port settings, i promenite Bits per second na najveću vrednost i kliknete na "OK". Sada je brzina na kojoj "port" vrši komunikaciju puno veća i nije ograničavajući faktor.

pokušavam ovo navedeno al... nema port-ova!!!      :(

*

Van mreže filozof

• 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
« Odgovor #3 poslato: 17:49:48, 19.Jan.2012. »
A kakve to veze ima sa mobilnim telefonom i fotoaparatom  (*o*)
Nada je san budnih.
Aristotel

*

Van mreže bijeli

• *
  • 12
  • 0
« Odgovor #4 poslato: 19:03:20, 19.Jan.2012. »
@filozof predpostavljam da ti uvijek možeš otvoriti ovu opciju i da kada je otvoriš vidjet ćeš da je većina portova ako ne i svi od 01 da 10 zauzeta.
Znači i meni je ova opcija prije bila dostupna UVIJEK,da bi se tokom vremena pojavljivala samo kada povežem računar sa mobitelom,fotoaparatom ili digitalnim satelitskim resiverom! SAD je nema nikako povezao se ili ne!
Znači mobitel i aparat sam naveo SAMO kao primjer kako sam dolazio do opcije PORT.

Ja nemam problema sa samim radom računala pa predpostavljam da nije hardverski kvar!
Radio sam scan na virus sa Eset i Malwarebytes' Anti-Malware programom ali ništa.
Imam nekakvi licenciranih programa tako da za sad ne mogu ni rušiti sistem! Ako neko zna šta bi moglo biti bio bi mu zahvalan!!!

*

Van mreže filozof

• 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
« Odgovor #5 poslato: 16:27:44, 03.Feb.2012. »
Mozda ti neki program pravi problem? Od kada ti se to desava? Kada si primetio da to nije kao pre?
Nada je san budnih.
Aristotel

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000