Anketa

Koliko verujete lekarima?

Potpuno.
Uglavnom.
Kako-kad.
Retko.
Nikad.

Koliko verujete lekarima?

• Odgovora: 51
Stranice: « 1 2 3 4 ... 6 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže capri

• *
  • 99
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Koliko verujete lekarima?
« Odgovor #10 poslato: 14:17:28, 20.Apr.2009. »

Strah od pogresnih dijagnoza koje se desavaju, strah od korupcije u zdravstvu i svega ostalog...  obrazlozite poverenje koje lekari uzivaju?
Pokušaću kratko i sažeto da dam suštinu ovog problema
1.Medicinski fax upisuje jako malo ljudi koji vole medicinu kao nauku i ljude uopšte(većina ih misli na ono šta će im taj fax donijeti kao statusni i društveni simbol
2.Sam program na faxu je neću reći loše već nedovoljno dobro koncipiran(malo praktičnih vježbi)
3.Niko nije sujetan kao ljekari -oni se ponašaju kao da su sve nauke nula u odnosu na medicinu, a ako nešto pitaš da ti se objasni kao da im tražiš da ti odaju tajnu čarobnog napitka pomoću kojeg drže planetu u svojoj šaci
4.Većina ih nema lične osobine neophodne za rad sa ljudima(empatija,strpljenje,razumijevanje..)
5.Ovo je napisao neko ko radi s njima i dobro ih poznaje
6.Hvala Bogu ima čestitih izuzetaka
7.Čestiti izuzeci imaju problema na poslu jer ne mogu doći do izražaja jer su izloženi napadima onih koji to nisu,negdje ih duboko,nesvjesno podsjećaju da su bolji od njih,a to se u ovoj branši ne oprašta- njih samo hvale pacijenti koji se ništa ne pitaju
8.A i pacijenti su "krivi" što nam je zdravstvo ovakvo jer ovaj narod nikako da nauči da on prima platu za to što radi i da ne treba ništa da mu da, niti se masovnije  prijavljuje iznuda novca, ucjena i neprofesionalan odnos prema pacijentu.Nisu za sve krivi političari,već svaki pojedinac treba da doprinos pravljenju kritične mase da se stvari mijenjaju nabolje.Pozdrav svima

*

Van mreže forward

• **
  • 122
  • 0
  • Pol: Muško
« Odgovor #11 poslato: 14:26:57, 20.Apr.2009. »
Samo covek je bolestan i sve ce dati za izlecenje ???

*

Van mreže helena274

• *
  • 76
  • 1
« Odgovor #12 poslato: 14:38:27, 20.Apr.2009. »
Izvadili su mi krajnike, a kasnije se ispostavilo da su bili u redu, samo sto i dalje nisu uspevali da otkriju shta mi je bilo...
Desilo se u Nemackoj, da su jednoj zeni izvadili 16 zdravih zuba (pod anestezijom), misleci da su zubi krivi za bolest.
I meni su izvadili 4 zuba, a nisu uzrok. To im nikada necu oprostiti.
Dok pocnu boleti sinusa ili neuralgija odmah napadnu na zube.
Ko nije nista pretrpio, ne smije me savjetovati.
-Sofoklo-

*

Van mreže capri

• *
  • 99
  • 0
« Odgovor #13 poslato: 14:55:48, 20.Apr.2009. »
Samo covek je bolestan i sve ce dati za izlecenje ???
Ne razumijem baš komentar?

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #14 poslato: 08:40:46, 21.Apr.2009. »
do sad nisam imala losih iskustava sa lekarima mada ima ih svakakvih, sigurno da ima dobrih lekara ali da ima i onih drugih koji pojma nemaju ima, pogotovo u ovo poslednje vreme

*

Van mreže mikijev-zabavnik

• **
  • 249
  • 0
« Odgovor #15 poslato: 13:21:33, 22.Apr.2009. »
Izvadili su mi krajnike, a kasnije se ispostavilo da su bili u redu, samo sto i dalje nisu uspevali da otkriju shta mi je bilo...

Da si ih prebila ne bi bila greota  >:(

*

Van mreže Nataly

• *
  • 25
  • 0
« Odgovor #16 poslato: 18:05:20, 23.Apr.2009. »
Lekarima vise ne verujem kad mi kazu da sunce sija i ja to zaista vidim. Duboko sam razocarana u te ljude sa belim mantijama koji se smatraju toliko pametnim.
Jedini izuzetak su bili lekarka koju sam posecivala kao dete, na kraju je dobila premestaj, i zubar kod kojeg stalno idem.
Nazalost sam bila primorana da idem cak i na VMA - ustanova koja se smatra vodecom u ovoj nasoj zemlji. Pa - nista nisu uradili. Strasnooo!!
Vozali su me dva i po meseca od ustanove do ustanove i nista uradjeno nije. Na kraju je puko film mojoj porodici, skupili su pare i poslali me u inostranstvo, tamo mi je problem resen za jedan dan, tacnije tri sata.  :o Sta tu reci onda za nase lekare i pravila u zdravstvu.  >:(
Inace jos jedna bitna napomena - nista bas nista nisam morala platiti tom lekaru, koji je vrsio pregled, dijagnozu i dao savet, u inostranstvu. A ovde su mi trazili prvo 2000 dinara, a onda 8000 dinara, a nije ni problem ako dam 100 evra pa ce videti sta mogu da ucine za mene.  >:(  :-[ To je uzasno.
Udruzenja poput lekarske komore i ostala koja se bore protiv korupcije u zdravstvu nista ucinile nisu. Cak, sto me je zaprepastilo, poceli su da stite lekare i te ustanove, jos sam ispala ja kriva sto mi nisu ustanovili sta mi je.  (*o*)

Moj rezime iz svega toga je: pre cu poverovati nekom jadnom prosjaku nego tim belim vampirima, zvanim lekari, koji se drze za jako pametne ljude.
Zivim sa prirodom, a ne protiv nje.

*

Van mreže mikijev-zabavnik

• **
  • 249
  • 0
« Odgovor #17 poslato: 15:09:01, 04.Maj.2009. »
Strasno :(

*

Van mreže jupiter u raku

• **
  • 285
  • 1
  • volim Paris
« Odgovor #18 poslato: 22:28:14, 12.Maj.2009. »
dragi ljudi ,kad završite medicinski, ili stomatološki fakultet,ja prva, a i svaki razuman čovek će vam čestitati na tome..
jer, nemojte nikad zaboraviti, da studiranje tako teških fakulteta ,nije nimalo lako....traži puno odricanja, puno vremena i puno mentalnog naprezanja...i još puno puno volje, istrajnosti....i raznih muka...

nemoj da mi neko, sa jedva završenom nekom srednjom, ili često i bez nje ,kritikuje lekare...i pravi se pametan bez pokrića na osnovo rekla -kazala i sopstvenih pogrešnih zaključaka..

nikad,ali nikad ,nemojte potcenjivati,i kritikovati njihovo znanje,jer ga vi ne posedujete,i nemate pojma koliko je teško poštenim trudom doći do diplome lekara medicine, ili lekara stomatologa...

lako je paušalno kritikovati lekare ,zbog sporadičnih grešaka ,koje se uostalom događaju u svakoj profesiji..zamerati im što piju kafu ,ili vade pogrešne zube(da li je to tačno,ko je dokazao da su izvađeni bez razloga....neki laik..??)

ne zaboravite da vas lekari leče i spasavaju vam život......ne treba huliti na onoga koji pomaže...

nikad ne reci nikad

*

Van mreže Maestro

• 3 386
  • 27
  • Carpe diem (iskoristi dan)
    • Facebook
« Odgovor #19 poslato: 12:05:04, 13.Maj.2009. »
Svako ima pravo da kaze sta misli a drugi ce da procene da li je to istina ili ne. Niko ne huli na njih.
Svaka cast pojedincima.
Prvo postavlja se pitanje da li su svi oni zavrsili na znanje?

Drugo veoma bitno, za zdravstvenog radnika se ne trazi samo da dobije diplomu nego se traze jos neke osobine...

Stranice: « 1 2 3 4 ... 6 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000