Kako do ravnog stomaka-saveti,iskustva

• Odgovora: 4

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Kako do ravnog stomaka-saveti,iskustva
« poslato: 20:44:31, 18.Jan.2010. »
Ovo je bas cest problem:celo telo se zategne,a stomak ne.Sta uraditi da bi stomak bio ravan?

*

Van mreže lilka

Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
Odg: Kako do ravnog stomaka-saveti,iskustva
« Odgovor #1 poslato: 21:06:13, 18.Jan.2010. »
Jao bas imam taj problem. U poslednjih par meseci sam dobila 5kg i sve mi ode u stomak  :D
Elem,idem redovno u teretanu,super zategnuta,misici na mestu, guza bas kako treba i na tatu stomak  :-\
Cula sam da tokom vezbanja treba staviti pojas koji se kupuje u sportskim radnjama i dok se rade kardio vezbe  treba da je oko struka. Naravno to vazi i za klasicno trcanje ili aerobik, sta god bilo u pokretu. Uskoro probam pa vam javim.

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #2 poslato: 21:28:46, 18.Jan.2010. »
Nema tu mnogo nauke, s obzirom da na oblik tela (pa i na samu konstituciju stomaka) uticu geni i nacin zivota koji vodimo.Posto je stomak mesto gde se zadrzava najveci broj masnih celija onda ispade na zalost jedna od problematicnijih zona :placko:.Sad ce da zvuci kao fraza ali najefikasnije je umerena, zdrava i raznovrsna raznovrsna ishrana bla, bla, bla.... i sto vise fizickih aktivnosti pogotovo onih koje aktiviraju stomacne misice (to sigurno dosta moze da pomogne da se stese koliko toliko)  ;)

*

Van mreže revelation09

• 905
  • 2
« Odgovor #3 poslato: 22:06:06, 19.Jan.2010. »
Najefikasniji nacin da se stigne do ravnog stomaka jesu trbusnjaci. Treba ih raditi u serijama..gornji, srednji, bocni i donji trbusni misici. Nakon svake serije, treba dobro istegnuti stomak. Ovdje je jako bitno skoncentrisati se na disanje!
Kad se npr. radi tea bo ili se vozi bicikl, hoda/trci na traku, treba uvuci stomak jer su tada misici zategnuti i visak sa stomaka se brze trosi!

Moj brat je koristio taj pojas dok je vozio biciklo. Mislim da pojas ima efekta jer podstice znojenje u tom predjelu.

Uvijek sam imala ravan stomak ( zahvaljujuci trbusnjacima, pocele su da naviru i plocice ) tako da sam sto se toga tice zadovoljna. Moj najveci problem su tkz. podguzovi i butine. Imam osjecaj da sve sto pojedem ide samo u tom smjeru!

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • 53
« Odgovor #4 poslato: 18:18:23, 12.Feb.2010. »
U pilatesu ima dosta dobrih vezbi za stomak (nisu u klasicnom smislu trbusnjaci), koje aktiviraju i zatezu stomacne misice (probala i prilicno se iznojila i izmorila na pocetku, ali su rezultati bili jako dobri  :))

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000