Jacanje misica i vezbanje

• Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Jacanje misica i vezbanje
« poslato: 19:30:13, 15.Okt.2009. »
Ne morate da odlazite u teretanu da biste povratili kondiciju, jer i u svojoj kući možete da napravite mali fitnes centar.

Ukoliko vam je dosadilo da stalno čekate na svoj red u teretani ili fitnes centru, ili da morate u tačno određeno vreme da idete da vežbate, ne morate da zavisite od fitnes centra. I vaš stan može da bude idealno mesto da u njemu napravite omiljeni kutak za vežbanje. Uostalom, u njemu vas niko neće ograničavati kada morate da vežbate niti ćete čekati na red.

Pre nego što krenete u nabavku potrebnih sprava i opreme za svoj sobni fitnes centar, razmislite šta želite da postignete vežbanjem. Da li je to jačanje mišića, gubljenje suvišnih kilograma ili želite da postanete gipkiji. Oprema će zavisiti i od prostora kojim raspolažete. U manjoj spavaćoj sobi možete slobodno da radite jogu ili vežbe istezanja, ali soba s previše niskim plafonom neće biti pogodna za preskakanje užeta.

Iskusni fitnes stručnjaci kažu da ne morate odmah da potrošite brdo novca na sobni bicikl, sprave s tegovima ili sobni steper, jer bi početnički entuzijazam mogao brzo da splasne i u kući biste imali još jednu stvar koja skuplja prašinu. Oni kažu da će za početak biti dovoljno i nekoliko kaseta uz koje možete da vežbate i tanka strunjača. Prvo „izgradite" redovni ritam vežbanja i tek tad nabavite naprave kojima možete da pojačate njihov intenzitet.

Prednost kućnog fitnesa je u tome što možete da vežbate kad god vam odgovara i ne morate da žurite na tačno određeni termin. Takođe, ne morate da čekate svoj red za spravu niti da se znojite u prisustvu drugih oko sebe.
Najveći nedostatak kod kućnog fitnesa je u motivaciji, jer se ljudi teško sami nateraju na redovno vežbanje. Fitnes stručnjaci zato preporučuju da na početku nedelje odredite cilj. Na primer, dvaput po 45 minuta vežbanja i pričvrstite ga na vidljivo mesto kako biste ga se lakše pridržavali i tako jačali volju.

Odaberite najbolju aerobnu vežbu
Zdravim osobama lekari savetuju bilo kakve aerobne vežbe jer one jačaju mišiće, ubrzavaju rad srca i cirkulaciju i smanjuju stres. Među najpraktičnijima je step-aerobik, vežba se na platformi koja izgleda kao stepenica. Nisu previše skupe, ali prve korake naučite uz iskusnog trenera ili video-kasetu. Za jačanje mišića poslužiće tegovi ili vodoravna šipka koju možete da pričvrstite između dva zida u uskom hodniku. Podizanjem na šipci jačate mišiće nadlaktice. Najbolji ritam vežbanja postići ćete ako se koncentrišete na muziku

Praktične sprave za vežbanje u kući
U kućno vežbanje najčešće se ubraja sobni bicikl, suvo veslo, trake za trčanje, tegovi, platforma za step-aerobik i slično. Sobni bicikl neće zauzimati puno mesta u nekom uglu sobe, a ostale sprave možete držati i ispod kreveta

Izvor

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
Odg: Jacanje misica i vezbanje
« Odgovor #1 poslato: 15:08:20, 27.Okt.2009. »
Ne znam za ostale, ali ja sam zaista pokusavala da se disciplinujem i sama vezbam kuci.. Ali ne ide... Uvek mi je bolje da odem u fitness centar na aerobik i  maximalno uzivam..
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže miss80

Počasni član
  • 5 001
  • 3
« Odgovor #2 poslato: 15:21:23, 27.Okt.2009. »
Ne znam za ostale, ali ja sam zaista pokusavala da se disciplinujem i sama vezbam kuci.. Ali ne ide... Uvek mi je bolje da odem u fitness centar na aerobik i  maximalno uzivam..

Isto...Izgleda moram da platim da bih vezbala ;D

*

Van mreže crvena

Počasni član
  • 3 277
  • 7
« Odgovor #3 poslato: 15:28:31, 27.Okt.2009. »
Jeste, tako imam neku vrstu obaveze :) I vise elana :) 
Jedino sto mi je ovog leta uspevalo jeste da trcim.. Mada nisam trcala sama nego sa deckom :D
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #4 poslato: 18:28:06, 12.Feb.2010. »
Ja sam pre par godina bila prilicno disciplinovana sto se tice vezbanja kod kuce ;D (sat vremena svaki dan odvajala za njih) i tako ravno godinu dana, ali sam onda napravila poduzu pauzu do dana danasnjeg  :P

*

Van mreže mila91

• 1 555
  • 11
« Odgovor #5 poslato: 17:28:11, 11.Mar.2012. »
Mislim da nema potrebe da otvaram novu temu
zanima me da li neko ima kod kuće sobni bicikl, vežbate li, uspevate li da zategnete noge, guzu, stomak....
jako sam se zagrejala da ga kupim, videla sam i jedan koji se sklapa, pa ne bi zauzimao mnogo prostora
stalno razmišljam o tome da moram opet da počnem da vežbam posle 100 god, činimi se da će mi ova spravica baš dobro doći, ....sat vremena blejanja u TV i vežbanja posle posla, činimi se da ću moći da budem dosledna, ali treba mi podrška
a, moja okolina, što bi se reklo mrači, pa mrači....zanimaju me vaša iskustva, mišljenje

*

Van mreže narcisa zec

Počasni član
  • 4 384
  • 34
« Odgovor #6 poslato: 22:08:13, 11.Mar.2012. »
slazem se sa vama cure. sve češće zabusavam kad su te kućne vježbice u pitanju. radim danas pa preksjutra pa u subotu. nikakao da to bude u kontinuitetu :P ali zato sam opet upisala ples pa to nekako nadomjestim. sto se sobnog bicikla tiče mila91, nemam ga u svom stanu ali vjezbam ponekad kod sestre. Nisam nesto zagrijana za to radije otrčim krug na svježem vazduhu, a sretne se poneko  ;)
Velik je onaj čovjek koji nije izgubio srce djeteta

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
« Odgovor #7 poslato: 11:28:30, 12.Mar.2012. »
Ja isla par meseci na fitnes, pa prestala, zapamtila dosta vezbi, pa dok opet ne krenem kuci vezbuckam, mada mi je diciplina losija nego pre par godina.  ;D Ja to mila ovom tehnikom resavam, odem malo na pilates, pa na fitnes, placam neko vreme, zapamtim jos neke vezbe jer me mrzi kuci sama da smisljam, pa prestanem i pocnem kuci da vezbam ono sto naucim od vezbi na fitnesu i pilatesu
Mogla si npr dok ne kupis sobni bicikl da trckaras malo po kuci i bez njega (to ja cesto radim kao jednu od vezbi) ako ne mozes da stignes negde napolju da trckaras ili vozis bicikl

*

Van mreže mila91

• 1 555
  • 11
« Odgovor #8 poslato: 19:58:04, 12.Mar.2012. »
hvala vam, ....  (*o*) sada ću da nastavim da mislim do sutra, a onda vam javim, jesam li ga kupila,...zapravo korisnije, za mesec dana, ako ga kupim, jesam li vežbala   (rzm)

nesumnjivo ste upravu da smo verovatno doslednije u nekoj grupi, gde nas i ekipa vuče, ali uhvatilo me nešto, činimi se da bi se ovo isplatilo  ???
« Najnovija izmena:: 20:01:41, 12.Mar.2012. mila91 »

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000