Retrogradna planeta

  • Odgovora: 80
Stranice: 1 2 3 ... 9 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Retrogradna planeta
« poslato: 15:10:30, 08.Feb.2009. »
Retrogradna planeta

Retrogradna planeta je naziv za onu planetu koja se prividno krece u smeru kazaljke na satu tj obrnuto od direktnog kretanja planete. U horoskopu su takve planete obelezen slovom R pored planete. Uticaj ovih planete je oslabljen i one usporavaju razvoj licnosti jer je uticaj slican prirodi 12. polja. Retrogradne planete imaju veliki znacaj u izucavanju karmicke astrologije jer su one jedan od pokazatelji gde smo zakoceni i prikljesteni uz karmu.


 


*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #1 poslato: 17:24:45, 27.Feb.2009. »
Kod mene je Neptun u 12.oj samo retrogradan ali nisam nacisto jesu li takve planete samo oslabljene ili bas negativne.Nailazila sam na primjere gdje se moglo vidjeti da donose samo negativno i sa dobrim aspektima.Molim te napisi svoje misljenje o tome,sta si ti zakljucio iz iskustva.
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #2 poslato: 20:51:51, 27.Feb.2009. »

Kod neke osobe razvoj same licnosti zbog tih retrogradnih planeta ide usporeno, e sad pitanje je koliko taj usporen razvoj moze se realno nazvati negativnim...
Kada se radi o malefiku ne mozemo ocekivati blagostanje...  pozitivan aspekt nam je dar da znamo kruziti sa dve odredjene energije u ispravnom pravcu a negativan aspekt da smo tek krenuli u ucenje ispravne akcije.
 

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #3 poslato: 19:46:17, 28.Feb.2009. »
Imam drugaricu kojoj je sest planeta retrogradno.Astrolog joj je rekao nesto u stilu da nece stici iskoristiti ni 30% svog potencijala u zivotu i da se za sve mora duplo vise namuciti nego drugi.Ima 25.godina i za sada joj zivot tece dosta lagodno i onako sve ide po redu.Da li se i toliko retrogradnosti bas zbog njihovog kretanja odigra kasnije ili se i to odredi precizno...
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #4 poslato: 23:23:33, 02.Mar.2009. »
Imam drugaricu kojoj je sest planeta retrogradno.Astrolog joj je rekao nesto u stilu da nece stici iskoristiti ni 30% svog potencijala u zivotu i da se za sve mora duplo vise namuciti nego drugi.Ima 25.godina i za sada joj zivot tece dosta lagodno i onako sve ide po redu.Da li se i toliko retrogradnosti bas zbog njihovog kretanja odigra kasnije ili se i to odredi precizno...

He he pa taj astrolog je mnooooooogo pametan  ???
Bez natalne karte ovako napamet mozemo samo da nagadjamo i da dajemo shture odgovore.
 

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #5 poslato: 18:10:04, 03.Mar.2009. »
Ok.ne mogu tudje karte stavljati ovdje.A i svoju jedva nesto ubacih...a opet da se ti nisi umijesao i od onog mog silnog truda slaba vajda,jel da...Dobro,zato sam trebala pitati je li taj moj retro Neptun u 12. stvarno toliko intuitivan i "vidovit"?
 


*

Van mreže Belladonna

  • *
  • 79
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #6 poslato: 03:01:19, 11.Mar.2009. »
Moze ili da ide usporeno u zivotu, ili da nesto radi iz 2 i vise puta...ili da zavrsava neku misiju iz proslog zivota(jer su sve retro planete nalik onome iz 12)
Bitno je i cime vladaju, kojim poljima.
Mnogo je bolje i lakse ako to nisu vladari tj vladar ascendenta, sta god je tada retro, osoba ima snage da ga iznese kako treba. (a ne sa teskobom i usporenoscu)

Ako je vladar asc retrogradan, treba videti kada se u sekundarnoj progresiji ta planeta okrece direktnom hodu, jer stvari tada krecu lakse.

Koce, kao da vetar duva u prsa, nekada se ti ljudi(sa mnogo retro licnih planeta-merkur, venera, mars i sa retro vladarem asc) pitaju zasto im stvari teze idu u zivotu nego drugima.

Iz ostatka horoskopa treba videti na sta se odnose, da li na nesto iz proslosti(nesto sto se ponovo vraca) na nesto karmicko...

Sve u svemu, nisu lake, ali su poucne.;)

Npr, retro merkur ili vladar 3. polja-ne mora biti glup, daleko od toga!
To ume biti merkur koji sve proveri 2 puta, procita 2 puta, ponovi 2 puta u svakodnevnom zivotu.
Ali moze biti i vozacki ispit (3) koji nece ici iz prve(no sve zavisi od  ostatka karte, naravno)

ili retro vladar 9 moze biti(od ostatka snage horoskopa i aspekata) upis pravog fakulteta iz 2. puta(tj drugi fakultet ako to podrzava 11. polje) i slicno.

Sve u svemu i prava priroda ovih planeta je skrivena, ne pokazuju se odmah...
http://www.imagebam.com/image/53ae4d33728980
"Predana je bila toliko bludi, te ozakoni strast koja je svlada, da je zbog toga niko ne osudi"...Dante Aligijeri-Pakao
 

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #7 poslato: 13:36:38, 11.Mar.2009. »
E dobih lijepo objasnjenje za retrogradne planete.Za to postoje prijatelji...Kaze-ni slucajno ne moraju biti negativne,opet su bitni aspekti.Ali najbitnije da se tim osobama savjetuje da ce to nesto najlakse "odraditi" upravo kada te planete,koje su i njima u natalu retrogradne,i idu retrogradno.E,to je za njih povoljan period.
 

*

Van mreže Belladonna

  • *
  • 79
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #8 poslato: 14:04:51, 11.Mar.2009. »
Mislis na retro tranzit, tj kad je merkur u natalu retrogradan pa imas jos tranzit retro planete ili?
http://www.imagebam.com/image/53ae4d33728980
"Predana je bila toliko bludi, te ozakoni strast koja je svlada, da je zbog toga niko ne osudi"...Dante Aligijeri-Pakao
 

*

Van mreže draganica

  • *
  • 21
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Retrogradna planeta
« Odgovor #9 poslato: 16:19:31, 17.Apr.2009. »
ja imam5 planeta su mi retgogradne ( jupiter, uran, pluton , netun i saturn) koja od njih deluje pozitivno?
 


Stranice: 1 2 3 ... 9 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
101 Odgovora
34840 Pregleda
Najnovije: 15:01:35, 20.Mar.2013.
bielenda
55 Odgovora
26976 Pregleda
Najnovije: 20:28:59, 23.Apr.2015.
TF 2008
1 Odgovora
1661 Pregleda
Najnovije: 13:52:59, 13.Nov.2009.
mica88