T kvadrat / kvadrati

  • Odgovora: 30
Stranice: 1 2 3 4 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Rachica

  • *
  • 97
  • 0
  • Pol: Žensko
T kvadrat / kvadrati
« poslato: 00:09:17, 02.Feb.2009. »
T-kvadrat

T-kvadrat obrazuju 3 planete u karti tako sto su dve u opoziciji a obe u kvadratu sa trecom planetom. Ova konfiguracija se javlja kod onih koji imaju veci energetski potencijal nego prosecan covek. Treca planeta koja sa druge dve obrazuje kvadrat predstavlja ziznu planetu (tacku) koja ima veliki znacaj ne samo u konfiguraciji nego u celokupnoj karti. T-kvadrat je energetski jaci i od konfiguracije Velikog krsta jer T-kvadrat biva jace aktiviran tokom odredjenih tranzita.


Autor: * Charobnjak *


---------------------------------------------------------------------


E ovako,citala sam o T-kvadratu,inace u svojoj natalnoj imam 6 takvih formacija koje ukljucuju 6-12 polje i planete:

• T-square: Ascendant, Moon and Mars
• T-square: Ascendant, Mercury and Mars
• T-square: Moon, Saturn and Mars
• T-square: Moon, Uranus and Mars
• T-square: Mercury, Saturn and Mars
• T-square: Mercury, Uranus and Mars

svima je mars izlazna tacka,tj.u kvadratu sa marsom(III polje znak riba),mene zanima na koji nacin mars predstavlja izlaznu situaciju,posto mi su mi te formacije trenutno aktivirane tranzitima saturna i urana ...i inace kako uopste gledati i povezivati te izlazne situacije. :-\
« Najnovija izmena:: 18:05:46, 03.Feb.2009. * Charobnjak * »


 


*

Van mreže Astro-girl

  • **
  • 490
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #1 poslato: 11:43:35, 02.Feb.2009. »
Meni je to jednom prilikom Charobnjak objasnjavao.

Kod T-kvadrata prvo treba resiti i naci izlaz za svaki pojedinacni aspekt (kvadrat) cime bi se raspodelila energija iz T-kvadrata.
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #2 poslato: 20:36:22, 02.Feb.2009. »
Meni je to jednom prilikom Charobnjak objasnjavao.

Kod T-kvadrata prvo treba resiti i naci izlaz za svaki pojedinacni aspekt (kvadrat) cime bi se raspodelila energija iz T-kvadrata.
Nisam bas tako objasnjavao  :-\

T-kvadrat nije nista drugo nego konfiguracija koja tezi da dovede dve suprotne osobine u ravnotezu kroz ziznu planetu.

Kod opozicije trazi se definisanje nekog odnosa zbog toga ce kvadrati biti jednacine koje treba resiti.
Kod Rachice je u pitanju T-kvadrat iz promenjivih znaka. Znaci kao da se nalazi u nekom stanju kolebljivosti. Potrebna je odlucnost i pokret a nikako staticnost. Ako nije u stanju sama potrebno je da saradjuje sa drugima.

Zizna planeta je Mars, Mars u tom slucaju kroz osobine koje nosi sa svojim polozajem moze doneti veliku energiju za resavanje problema ali isto tako moze sve i upropastiti.
 

*

Van mreže Astro-girl

  • **
  • 490
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #3 poslato: 22:28:34, 02.Feb.2009. »
Aha znaci ove kvadrate iz konfiguracije posmatrati kroz tu ziznu planetu.

Sad je malo jasnije :)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler
 

*

Van mreže Rachica

  • *
  • 97
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #4 poslato: 22:42:44, 02.Feb.2009. »

Kod Rachice je u pitanju T-kvadrat iz promenjivih znaka. Znaci kao da se nalazi u nekom stanju kolebljivosti. Potrebna je odlucnost i pokret a nikako staticnost. Ako nije u stanju sama potrebno je da saradjuje sa drugima.

Zizna planeta je Mars, Mars u tom slucaju kroz osobine koje nosi sa svojim polozajem moze doneti veliku energiju za resavanje problema ali isto tako moze sve i upropastiti.

Tacno tako...ali zbog valjda i one konfiguracije o kojoj smo pricali mars kvadrat saturn,na kraju ispadne da jednostavno ne odreagujem nikako od straha da necu uspjeti... :-\

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #5 poslato: 14:23:12, 05.Feb.2009. »
Da ne idemo u off ali po Duporu Mars 90 (kvadrat) Saturn je jedan od najtezih aspekata.
 


*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #6 poslato: 18:55:23, 20.Mar.2009. »
A da mi razjasnite T-kvadrat u ovakvom slucaju... ASC opozicija Saturn(tacno na DESC),oboje u kvadratu sa Merkurom (kraj 10.polja).Hvala.
 

*

Van mreže draganica

  • *
  • 21
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #7 poslato: 16:16:16, 17.Apr.2009. »
imam dva velika kvadrata saturn-merkur-neptun i neptun-mesec-saturn, koja mi je žižna planeta i kako se odražava T kvadrat kroz moj natal?
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #8 poslato: 00:49:54, 18.Apr.2009. »
A da mi razjasnite T-kvadrat u ovakvom slucaju... ASC opozicija Saturn(tacno na DESC),oboje u kvadratu sa Merkurom (kraj 10.polja).Hvala.

Taj T-kvadrat ukazuje da osoba donosi dosta losih zakljucaka iako ima sposobnost za ucenje ali jos mnogo toga. (nista bez celog natala)

imam dva velika kvadrata saturn-merkur-neptun i neptun-mesec-saturn, koja mi je žižna planeta i kako se odražava T kvadrat kroz moj natal?

Neptun, Mesec, Saturn i nije T-kvadrat. (Neptun retro pa imamo separaciju na 9 stepeni sa Mesecom)
Kod T-kvadrata Saturn, Merkur, Neptun - Neptun je zizna planeta i on predstavlja stub ove konfiguracije. Odrazava se na ona polja ciji su vladari elementi ove konfiguracije plus zahvata i ona pollja koja su ukljucena u T-kvadrat. Neptun ti je i ovako bitan jer ima dosta aspekata.
 

*

Van mreže Astro-girl

  • **
  • 490
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: T kvadrat / kvadrati
« Odgovor #9 poslato: 13:37:35, 18.Apr.2009. »
I ja tako mislim da treba uzimati kvadrat u obzir do 6-7 stepeni (*o*)
"Verovanje u uticaj konstelacija proizilazi pre svega iz iskustva koje je toliko uverljivo da ne moze biti odbaceno od strane onih koji to iskustvo nisu imali."
Kepler
 


Stranice: 1 2 3 4 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
47 Odgovora
34580 Pregleda
Najnovije: 07:44:23, 13.Jun.2016.
Griffon
9 Odgovora
15949 Pregleda
Najnovije: 13:51:58, 25.Apr.2014.
tinkerbell