Krema za lice?

  • Odgovora: 68
Stranice: « 1 2 3 4 ... 7 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Bossica

  • **
  • 137
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: krema za lice?
« Odgovor #10 poslato: 18:52:02, 18.Jan.2009. »
meni je dove ok,nju koristim i spuer je...samo to naravno mnogo zavisi od tipa koze,ne moze svakom biti isto...
The_Bossica*;) all good things come to those who wait
 


*

Van mreže jelenacv

  • ***
  • 725
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: krema za lice?
« Odgovor #11 poslato: 02:08:07, 19.Jan.2009. »
Da li ste primetile da se nakon duzeg koriscenja jedne iste kreme umanjio njen efekat? Je l' koristite neku kremu protiv bora?
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Krema za lice?
« Odgovor #12 poslato: 17:28:00, 31.Jan.2009. »
Zavisi i koji ti je tip koze.Ja koristim Niveinu toniranu kremu,zamenjuje mi puder i dosta osvezava ten.Dobra je za osetljivu kozu.A ako imas problematicnu dosta pomaze Plantoderm...samo sto je tu kremu dobro da stavljas pre spavanja i kad si kuci
Plantoderm ne valja mnogo cesto da se stavlja, jer se posle izgubi efekat... Prestane da deluje.
~Sunshine~
 

*

Van mreže Nataly

  • *
  • 25
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Krema za lice?
« Odgovor #13 poslato: 20:52:09, 23.Apr.2009. »
Koristim Hemel Anti-dry kremu na bazi floralne vode i propolisa i zaista sam prezadovoljna necu je menjati.
Zivim sa prirodom, a ne protiv nje.
 

*

Van mreže lilka

  • *****
    Počasni član
  • 1 314
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 4
  • Pol: Žensko
Savet
« Odgovor #14 poslato: 23:27:52, 19.Maj.2009. »
Zdrava, mladenačka koža gipka je, glatka, čvrsta i dobro nahranjena. Stanice se prirodno obnavljaju u prosijeku svakih 28 dana.
No, biološki proces starenja te način života, okoliš i okolina (sunce, stres, zagađen zrak, pušenje, alkohol…) pospješuju njezino starenje.
Da biste usporili taj proces, pronađite saveznika u odgovarajućoj kremi. Prije nego što se odlučite za neku kremu, provjerite je li vaša koža osjetljiva ili pak podložna alergijskim reakcijama, masna ili možda suha.
Pri odabiru krema za njegu lica slijedite pravila koja donosimo. Savjet stručnjaka nije na odmet.

1. Priroda vaše kože


Uvijek se kreće od tipa kože. Koža se s godinama mijenja. Osjetljiva koža sklona je crvenilu zbog pucanja kapilara, suha koža zateže i gruba je na dodir. Svi tipovi kože imaju problema s pojavom bora, jer svaka koža s vremenom gubi elastičnost.
Stoga pri izboru kreme uzmite u obzir svoju životnu dob:
- Prije 20. godine - gotovo je normalno imati mješovitu, nečistu kožu. Potražite kreme bez masnoća, laganije i hidratantne formule.
- 20 do 30 godina - započnite preventivno djelovanje: ujedinite hidrataciju, hranjenje i nježno čišćenje kože.
- 30 do 40 godina - krenite u pravu prevenciju starenja: potražite formule s aktivnim antioksidantima, koji potiču brzu obnovu stanica.
- poslije 40. godine - hranite kožu dubinski i potičite izmjenu tvari u stanicama koja je sad već usporena; vrijeme je za proizvode protiv starenja.

Osim toga, uvijek temeljito proučite upute priložene kremi:
- potražite oznaku za vaš tip kože i kozmetičku aktivnost koja vam je potrebna (hidratacija, hranjenje, anti-age)
- provjerite radi li se o dnevnoj ili noćnoj kremi. One koje se koriste danju i noću obično imaju oznaku 24h
- provjerite teksturu - krema, gel ili serum
- provjerite je li proizvod dermatološki testiran

Mali kozmetički vodič
Hidratantna krema - dnevna krema koja štiti kožu, omogućava brzu obnovu razine vlage u koži i ima efekt omekšavanja.
Hranjiva krema - jača obrambenu moć kože, unosi nedostajuće masnoće i daje hranjive sastojke koži
Anti-age krema - djeluje intenzivno protiv starenja kože, nastojeći povratiti funkcije kože i njezinu prirodnu zaštitu. Daju elastičnost i restrukturiraju površinski sloj
Kreme koje posvjetljuju kožu - miješaju se s melaninom koji je nepravilno pohranjen u koži i popravljaju intenzitet boje
Lifting kreme - zatežu površinu kože, ublažavaju bore i nepravilnosti na koži
Piling kreme - pravi obnovitelji kože jer odstranjuju mrtve stanice i potiču stvaranje novih, popravljaju boju i čvrstoću kože
Za masnu kožu - te specifične kreme upijaju suvišnu masnoću, daju mat boju tenu i stežu pore.
Idealna krema
- Krema za čišćenje koja kontrolira masnoću. Nakon 35. godine noću je bolje koristiti anti-age kremu
- Hidratantna krema s UV filtrima. Nakon 30. godine anti-age kreme za osjetljivu kožu bez agresivnih sastojaka
- Hidratantna danju, hranjiva noću. Nakon 35. godine, prije spavanja nanosite kremu protiv bora prije noćne kreme

- Koristite kreme s vitaminom C (počnite u proljeće ili u jesen), one s retinolom ili drugim anti-age principima


2. Njega prema godišnjem dobu

Kreme  za njegu lica trebate birati i prema životnim navikama, godišnjem dobu, klimatskim uvjetima i tome koriste li se danju ili noću.
- Tokom ljeta - važno je koži dati maksimalnu količinu vlage. Krajem ljeta odgovaraju kreme s C vitaminom koje će lagano ukloniti sloj mrtvih stanica, dati koži živost.
- Tokom zime - također trebate štiti kožu od UV zračenja kremama koje sadrže odgovarajući filtar. Imate li više od 30 godina kremu protiv bora nanosite navečer.
- Dnevna krema - odaberite hidratantnu, kompaktniju kremu za suhu kožu. Krema u gelu namijenjena je mješovitoj te nečistoj ili masnoj kožu.
- Noćna krema - treba hraniti kožu i poticati izmjenu tvari u stanicama. Provjerite odgovara li vašoj starosnoj dobi i problemima kože.

I na kraju, još nekoliko važnih podataka da bi kreme uistinu ispunile sve što od njih očekujete:
- Provjerite sadrži li dnevna krema UV filtre - zaštita kože od sunčevih zraka i zimi, najvažnija je prevencija starenja
- Imate li osjetljivu kožu, birajte dermatološki testirane proizvode bez mirisa
- Provjerite je li krema dobro zatvorena
- Krema s vitaminom C trebala bi biti u staklenoj ili aluminijskoj ambalaži, nikako u plastičnoj, kako bi se izbjegla oksidacija.
- Kada pronađete odgovarajuću kozmetičku liniju, ostanite joj vjerni sve dok vaša koža s vremenom ne promijeni osnovne karakteristike.
- Kremu biste trebali potrošiti za nekoliko mjeseci, svakako se pridržavajte roka valjanosti.

Izvor
UniSex Magazin
« Najnovija izmena:: 23:57:38, 02.Jun.2009. lilka »
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Najbolja krema za lice
« Odgovor #15 poslato: 00:05:02, 30.Maj.2009. »
Lilka,mislim da si navela bas prave stvari koje svaka zena mora da zna o kremama,jer sam primetila da vecina ne razume kozmeticke izraze na kutiji niti zna da proceni koja joj krema treba.Odatle pocinju svi promasaji (e*e) (e*e) (e*e)
 


*

Van mreže Little_dress

  • **
  • 326
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Krema za lice?
« Odgovor #16 poslato: 18:19:40, 02.Jun.2009. »
Deborah
Moja Natalna karta
 ...Sanovnik s jasnim slovima lako je to sa snovima nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Krema za lice?
« Odgovor #17 poslato: 19:52:28, 02.Jun.2009. »
Trenutno Korff,a sjajna mi je i Afrodita,probajte....narocito kolekcija sa bademom.
 

*

Van mreže sunshine_Dijana

  • *****
    Počasni član
  • 2 194
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 7
  • Pol: Žensko
  • ~Sunshine~
Odg: Krema za lice?
« Odgovor #18 poslato: 19:53:21, 02.Jun.2009. »
I moja sestra je koristila tu kremu za lice, Afrodita... I kaze da nije losa :)
~Sunshine~
 

*

Van mreže miss80

  • *****
    Počasni član
  • 5 001
  • 3
  • Pol: Žensko
Odg: Krema za lice?
« Odgovor #19 poslato: 20:08:20, 02.Jun.2009. »
Afrodita je odlicna,po meni mnogo bolja od drugih,izvikanih brendova kod nas.Sve sto sam probala od njih je bilo kvalitetno.
 


Stranice: « 1 2 3 4 ... 7 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
6 Odgovora
2678 Pregleda
Najnovije: 13:44:41, 03.Feb.2013.
Alicia
0 Odgovora
1397 Pregleda
Najnovije: 22:17:58, 19.Jun.2018.
pg crna gora
0 Odgovora
1379 Pregleda
Najnovije: 00:36:55, 26.Jun.2018.
pg crna gora