Pluton u 7.kući

  • Odgovora: 8

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže ♥ Lutka♥

  • **
  • 315
  • 0
  • Pol: Žensko
  • el destino es así...
Pluton u 7.kući
« poslato: 15:47:18, 17.Jun.2009. »
Osobe s Plutonom u 7. polju traže partnera koji je sposoban da u njima izazove jači poticaj, kako bi oni sami mogli dublje zaroniti i otkriti dublje slojeve vlastite individue.
Naime, oni sami to nisu u stanju izvesti. Kao neka vrsta partnera-gurua.  

Osim dubine, osnovna karakteristika Plutonove energije je potreba za transformacijom. Pa kada osoba s Plutonom u 7. polju dođe do točke u kojoj je promjena neophodna, snagu i odlučnost za tu rabotu nema unutar sebe, već je treba u partneru. Partner bi ju trebao na neki način navesti da odbaci površne, nepotrebne i dotrajale aspekte svoje individue (sjeti se zmije kako odbacuje kožu).

Primjer:
Ne znam da li si ikada vidio frajere u teretani kada odluče povećati kilažu koju dižu na benchu.
U početku, pošto još nisu sigurni da li će im iz prve upaliti, zamole frenda da bude uz njih. Onda frend drži ruke u blizini utega, dok ovaj diže. Iako frend najčešće uopće ne dodiruje utege, a on sam sve diže, on mu na neki način ulijeva sigurnost svojom prisutnošću. Jer zna da ako ga slučajno izda snaga, ovaj drugi će ga spasiti.

Upravo taj nedostatak odlučnosti, snage i prodornosti koji osobe s Plutonom u 7. polju osjećaju, oni s Plutonom u 1. polju nemaju frke s tim. Mogu hendlati i sebe i druge.

U čemu je problem partnerstva, kod osoba s Plutonom u 7. polju?

Tu dubinu odnosa koju Plutonovac u 7. traži nije nimalo lako postići u realnom životu, da ne kažem mission imposible.
"Svojim stavom" osobe s Plutonom u 7. polju privlače u život dominantne i posesivne partnere, one koji žele upravljati njima, kontrolirati ih ili biti nadmoćni. Naravno da je takve partnere teško hendlati. Usljed toga nastaje tkz. Plutonovski tip odnosa, a o njemu sam pisala gore u onom postu koji si quotao.
Ili da napišem u skladu s primjerom, problem nastaje kada osoba zaključi da joj nitko nije potreban pri dizanju utega na benchu, pa proba sama. Redovito se ozlijedi. Ili ako frend previše pomaže.  

Lekcija koju osobe s Plutonom u 7. polju trebaju savladati jest da ovisnost o drugoj osobi/partneru treba svesti na najmanju moguću mjeru.
Također biti otvorene prema partneru, a time bi i njihove vlastite potrebe bile dvostruko zadovoljene.

Dakle može se reći da je cilj Plutona u 7. polju da individua nauči kako da učestvuje u vezi kao nezavisna osoba i da bira partnere koji imaju hrabrosti živjeti život na vlastiti način.



http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/ancy-1.gif al' nista me se ne tice i malo sta me pomera i dotice sem mozda nje <3
 


*

Van mreže mica88

  • **
  • 252
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #1 poslato: 16:49:34, 15.Nov.2009. »
Prilagodjavanje partneru je neophodno!

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #2 poslato: 19:23:30, 15.Nov.2009. »
Osobe s Plutonom u 7. polju traže partnera koji je sposoban da u njima izazove jači poticaj, kako bi oni sami mogli dublje zaroniti i otkriti dublje slojeve vlastite individue.
Naime, oni sami to nisu u stanju izvesti. Kao neka vrsta partnera-gurua

Osim dubine, osnovna karakteristika Plutonove energije je potreba za transformacijom. Pa kada osoba s Plutonom u 7. polju dođe do točke u kojoj je promjena neophodna, snagu i odlučnost za tu rabotu nema unutar sebe, već je treba u partneru. 

Tu dubinu odnosa koju Plutonovac u 7. traži nije nimalo lako postići u realnom životu, da ne kažem mission imposible.
"Svojim stavom" osobe s Plutonom u 7. polju privlače u život dominantne i posesivne partnere, one koji žele upravljati njima, kontrolirati ih ili biti nadmoćni. 
.. problem nastaje kada osoba zaključi da joj nitko nije potreban pri dizanju utega na benchu, pa proba sama. Redovito se ozlijedi. Ili ako frend previše pomaže. 

Lekcija koju osobe s Plutonom u 7. polju trebaju savladati jest da ovisnost o drugoj osobi/partneru treba svesti na najmanju moguću mjeru.
Također biti otvorene prema partneru, a time bi i njihove vlastite potrebe bile dvostruko zadovoljene.

Dakle može se reći da je cilj Plutona u 7. polju da individua nauči kako da učestvuje u vezi kao nezavisna osoba i da bira partnere koji imaju hrabrosti živjeti život na vlastiti način.

Meni ovo neda zvuci poznato..nazalost
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #3 poslato: 18:08:53, 27.Feb.2011. »
Pluton u 7. kući, govori o vezi između partnera koja je zasnovana na dubokoj strasti. U izuzetno nepovoljnim aspektima, može ukazivati na ekstremne i opasne okolnosti.

"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže NJGirl

  • *
  • 86
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #4 poslato: 04:25:32, 16.Jul.2012. »
Prilagodjavanje partneru je neophodno!

A kad Pluton tranzitira 7. kucu??? Natalno je u 5.
 

*

Van mreže bielenda

  • ***
  • 2 106
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 34
  • Pol: Žensko
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #5 poslato: 20:36:35, 17.Jul.2012. »
Meni je isto natalno u petoj, a trenutno je na samom descendentu, jos mi nista posebno nije donio, valjda je jos rano, mozda bude neka fatalna veza (*o*)
 


*

Van mreže Hex

  • *
  • 18
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #6 poslato: 22:11:13, 01.Avg.2014. »
Meni je isto natalno u petoj, a trenutno je na samom descendentu, jos mi nista posebno nije donio, valjda je jos rano, mozda bude neka fatalna veza (*o*)

Mene to zanima sta kada je Pl0Dc?
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #7 poslato: 22:37:33, 01.Avg.2014. »
Pl se u tranzitu vrlo retko oseća.. verovatno neće doneti ništa
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 

*

Van mreže Hex

  • *
  • 18
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Pluton u 7.kući
« Odgovor #8 poslato: 23:11:40, 02.Avg.2014. »
Pl se u tranzitu vrlo retko oseća.. verovatno neće doneti ništa

A sta kada imas natalno Pl0Dc u Skorpiji?
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
5 Odgovora
15047 Pregleda
Najnovije: 13:51:19, 25.Apr.2012.
bielenda
2 Odgovora
10130 Pregleda
Najnovije: 11:42:19, 02.Nov.2012.
kasper
1 Odgovora
1666 Pregleda
Najnovije: 10:25:49, 30.Okt.2013.
Pokahontas-84