Ovan u horoskopu

  • Odgovora: 21
Stranice: 1 2 3 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Ovan u horoskopu
« poslato: 21:01:48, 18.Dec.2008. »

Ovan


Ovan je prvi astrološki znak, pozitivan, muški, aktivan, kardinalan, kolerične naravi. Njegov simbol je vatra. Vlada od 21.3. do 20. 4. (otprilike, jer Sunce ne ulazi u znakove svake godine u isti sat; dobar astrolog će ustanoviti kojem sazviježđu pripadate ako znate točan sat i minutu rođenja, ako ste rođeni na dane smjene zviježđa). S njime počinje evolucija, on simbolizira buđenje prirode poslije zime. Zna da se mora boriti za probijanje puta za ostalih 11 znakova. Odatle agresivnost, grubost, probitačnost, pomanjkanje stila. Ovan je egoista, inkarnacija pionirskog duha, istraživač, tip heroja. Domicil Marsa i Plutona u Ovnu rađa borce, vojnike, vojskovođe, ljude koji ne poznaju lijepo ophođenje ali su zanimljivi, magični i privlačni. Ovan raspolaže s mnogo fizičke energije jer osim planeta vladara (Mars, Pluton) energiju mu daje i Sunce u egzaltiranom položaju. Sunce je simbol vitalnosti i moći. Venera u egzilu u Ovnu razlog je zašto je nježnost kod njega deficitarna a Saturn u padu stvara neumjerenu žeđ za vlašću. Ovan nema vremena za sentimentalizme jer neumorno gradi karijeru i društveni status. U grčkoj mitologiji simbolizira Frisa, sina kralja Atamanta i Nefele. Majka je savjetovala sina da pobjegne na zlatnom ovnu da bi izbjegao smrt koju mu je namijenila druga Atamantova žena, Ino. U svemu želi biti prvi, grub je ali šarmantan. Uz Lava i Strijelca spada u brze znakove: reagira brzo, ništa ne ostavlja za sutra. Predstavlja prvu kuću Zodijaka koja je simbol osobe, psihe, ponašanja, vanjskog izgleda, karaktera. Simbolizira rođenje, što je u životu majke i djeteta uvijek nasilan i žestok trenutak. Hrabar je, entuzijasta, želi potisnuti druge i to radi napadno. Hoće sve i to odmah. Ne poznaje strpljenje, potcjenjuje teškoće a borbu voli ne da potisne suparnika nego da odmjeri svoje snage. Želi prijeći sve granice, ide glavom kroz zid a ako ne uspije pada u krizu. Život mu se odvija između ekstrema: ili je euforičan ili očajan. Riskira, putuje u krajeve gdje još nitko nije bio. Nikad dovoljno ne organizira svoje akcije, posjeduje hrabrost i ništa više, sve ostale osebine mu nedostaju. Iznad svega cijeni svoju slobodu. On je životinja predvodnik i stado mu se rado prepušta. Muškarac stoji na čelu organizacije, dirigira orkestrom, uspješan je muzičar, sportaš, alpinist, arhitekt, satiričar, dobar u metalurgiji i državnim poslovima. On je voda, ratnik, strastven i povlači za sobom mase ljudi. Od njega ne treba očekivati ljubav već samo kratku strast. Duhovit je, za kratko vrijeme pružit će vam sve ali ne sputavajte ga u karijeri - izgubit će se bez pozdrava i objašnjenja. Sebičan je, nema takta ali to priznaje. Nestalan je, nepažljiv. Žena im slične osebine kao muškarac. Nije uglađena ali ni lukava ni podla. Voli društvo, lumpanje i ljubav. Ona je šef odjela, poduzeća, uspješna u društvenom i političkom životu, glumica, pjevačica, putnik. Kad joj jedan odnos dosadi (prijateljski, ljubavni), napustit će vas bez objašnjenja. Voli crvenu i crnu boju. Viši tip Ovna je vođa, sposoban za nova i velika djela, optimist. Niži tip je egoist, svadljiv, nepodnošljiv, ljubomoran, ne da mu se ništa dokazati, promaši cilj, smeta mu postojeći red i poredak, sposoban je izvršiti zločin. Najbolji period je u proljeće, kad palneti uđu u znak Ovna, a najlošiji ujesen, kad Sunce, Venera i drugi planeti uđu u znak Vage i stvaraju opoziciju Suncu Ovna. Ovan pati od glavobolja, migrena, osjetljiv je na bubrege. Kad strada u saobraćajoj nesreći, strada glava: oči, zubi. Može imati problema s nosom, uhom i anemijom. Potrebno je kontrolirati krv, jesti laganu hranu, izbjegavati žestoki alkohol, mnogo mesa i cigareta.
Slaže se s Vagom, Strijelcem, Lavom, Vodenjakom i Blizancem. Privlačni su Riba, Škorpion, Jarac i Rak ali te veze su komplicirane i ne opstanu dugo. Zbog zajedničkih vladara Marsa i Plutona moguća je veza sa Škorpionom.



Autor: Maja Loncaric


 


*

Van mreže gemini-leo

  • **
  • 230
  • 0
  • Pol: Žensko
  • HAKUNA MATATA!
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #1 poslato: 20:03:54, 25.Dec.2008. »
e,blizanac se ne slaze sa njima!  >:( laze ova Maja Loncaric  :)

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #2 poslato: 19:49:07, 04.Avg.2009. »
A sta mislite o Ovnovima, da cujem?  ;D
 

*

Van mreže ljubic bejbic

  • *
  • 10
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #3 poslato: 18:34:57, 27.Okt.2009. »
 ih,ja bih volela da nisam ovan,da sam nesto makar razblazenije :)
pazi kako hodas gazis moje snove,to nije ljubav to samo ti tako zoves..
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #4 poslato: 19:13:55, 27.Okt.2009. »
e,blizanac se ne slaze sa njima!  >:( laze ova Maja Loncaric  :)
Ovan i Blizanac? Sto? U mojem slucaju ta kombinacija mnogo dobro funkcionise ;)

A sta mislite o Ovnovima, da cujem?  ;D
Mnoooogo volim jednog  inlove
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 

*

Van mreže ljubic bejbic

  • *
  • 10
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #5 poslato: 23:03:04, 27.Okt.2009. »
Ma salila sam se malko :). Mada mozda ja osecam nekako prejako te osobine jednog Ovna zbog toga sto sam u podznaku Vaga,pa eto nekako uvek samu sebe saplicem.Temperamentna sam i emocionalna previse,a svi su Ovnici kao neka deca,iskreni i povredivi,pomalo preki,ali beskrajno sarmantni..
pazi kako hodas gazis moje snove,to nije ljubav to samo ti tako zoves..
 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #6 poslato: 23:05:20, 27.Okt.2009. »
e,blizanac se ne slaze sa njima!  >:( laze ova Maja Loncaric  :)
Mozda u tvom slucaju ali u globalu se slazu jer je Ovan vatra a Blizanac vazduh.  ;)

Ma salila sam se malko :). Mada mozda ja osecam nekako prejako te osobine jednog Ovna zbog toga sto sam u podznaku Vaga,pa eto nekako uvek samu sebe saplicem.Temperamentna sam i emocionalna previse,a svi su Ovnici kao neka deca,iskreni i povredivi,pomalo preki,ali beskrajno sarmantni..
Trebalo bi da se tvoj znak i podznak nadopunjuju...    (*I*)
 

*

Van mreže ljubic bejbic

  • *
  • 10
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #7 poslato: 17:18:53, 28.Okt.2009. »
Stvarno?;) ja imam onda nesto drugo sto me saplice  hahaha dve leve noge hahaha
pazi kako hodas gazis moje snove,to nije ljubav to samo ti tako zoves..
 

*

Van mreže Feniks

  • ***
  • 983
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #8 poslato: 17:26:09, 28.Okt.2009. »
e,blizanac se ne slaze sa njima!  >:( laze ova Maja Loncaric  :)
Ovan i Blizanac? Sto? U mojem slucaju ta kombinacija mnogo dobro funkcionise ;)

A sta mislite o Ovnovima, da cujem?  ;D
Mnoooogo volim jednog  inlove
Ja iz iskustva s ljudima koje poznajem u ovim kombinacijama, znam da im nikada nije dosadno...parovi za zavideti!
Mada poznajem i mnogo Skorpije-Lav, pa im uopsten horoskop nije bas naklonjen..
 

*

Van mreže crvena

  • *****
    Počasni član
  • 3 277
  • 7
  • Pol: Žensko
Odg: Ovan u horoskopu
« Odgovor #9 poslato: 18:11:25, 28.Okt.2009. »
Ja iz iskustva s ljudima koje poznajem u ovim kombinacijama, znam da im nikada nije dosadno...parovi za zavideti!

Eto... yeah
...Ako zelis da ti se ostvare snovi, ne smes dugo spavati...
 


Stranice: 1 2 3 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
8 Odgovora
4364 Pregleda
Najnovije: 22:54:07, 26.Jun.2010.
Avantura
10 Odgovora
4335 Pregleda
Najnovije: 11:27:22, 04.Dec.2012.
bielenda
4 Odgovora
2092 Pregleda
Najnovije: 13:53:09, 20.Jun.2012.
bielenda