Umalo da dodje do rata

  • Odgovora: 0

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže toto moto

  • *
  • 82
  • 2
  • Pol: Muško
Umalo da dodje do rata
« poslato: 14:09:19, 15.Jan.2017. »
Premijer Srbije istako je da su Albanci pokušali da miniraju deo pruge. Najpre su poslali jedinice iz mesta Lužane sa dugim cevima na Jarinje gde je trebalo da sačekaju voz i uhapse mašinovođu Stevanović Milenka i putnike.Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić zakazao je ranije danas hitnu sednicu Biroa za koordinaciju službi bezbednosti za 18.15 časova. Po završetku počelo je obraćanje premijera na konferenciji za medije povodom situacije na Kosovu i Metohiji.Ne pretim, nego molim da ne ubijaju Srbe, naglasio je srpski premijer. Upućujem im poslednju molbu da to ne čine. Neka se ne igraju i neka ne ruše ono što smo dugo gradili, mir i sigurnost. Posle čokoladica i đuveča, danas je problem voz, rekao je Vučić. Srbija želi mir. Albanci su onda poslali mimo odobrenja i NATO i bilo čijeg, 17 blidiranih oklopinih vozila tipa kobra sa jedinicama ROSU sa željom da isprovociraju sukob širih razmera na tom delu teritorije.”Moja odluka je bila da zaustavim voz u Raški, i da pokažemo svima da želimo mir… Obavio sam razgovor s Mogerinijevom, obavestio je o situaciji, i rekao joj koliko smo razočarani reakcijom EU”, istakao je. Dodao je da će obavestiti Rusiju, Kinu i SAD o “igrama koje su pripremane na Kosovu”. Ovo je moja poslednja molba Albancima na KiM je da ne pokušavaju da napadnu srpski narod oružjem na KiM, jer Srbija neće te napade dozvoliti, poručio je Vučić. “Molimo da se ponašaju odgovorno, mir je u svačijem interesu… I da ne ruše ono što smo dugo gradili… Voz nije pretnja nikome, čokoladica nije pretnja nikome, a ni đuveč”, naveo je. Samo ih molim da ne ubijaju Srbe, to je sve što imam da kažem, ne mogu da odgovaram na dalja pitanja, rekao je Vučić i završio konferenciju.

Izvor: WebVesti.com


 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
13 Odgovora
3588 Pregleda
Najnovije: 09:07:09, 13.Jan.2012.
tobi45
1 Odgovora
928 Pregleda
Najnovije: 10:54:11, 22.Dec.2014.
Strahinja