Selektor - Slavoljub Muslin

  • Odgovora: 2

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Selektor - Slavoljub Muslin
« poslato: 21:15:02, 10.Jun.2016. »
Bivši trener Crvene zvezde Slavoljub Muslin preuzeo je fudbalsku reprezentaciju Srbije, koja je ostala bez selektora usled sporazumnog raskida ugovora između FSS-a i Radovana Ćurčića.



Muslin je potpisao dvogodišnji ugovor, a glavni cilj koji je pred njim postavljen je plasman "orlova" na šampionat planete, koji će se 2018. održati u Rusiji. Na tom putu rivali srpskoj selekciji biće Republika Irska, protiv koje će i odigrati prvi meč, 5. septembra u našoj zemlji, te Austrija, Vels, Gruzijia i Moldavija.

Slavoljub Muslin, rođen 15. juna 1953, igrao je za Zvezdu od 1975. do 1981, nastupao kao defanzivac i za BASK, Rad, Lil, Brest i Kaen, a kao trener je vodio Brest, Po, Bordo, Lans, Le Man, Kazablanku, u dva navrata Zvezdu, Levski iz Sofije, Metalurg iz Donjecka, dvaput Lokeren, moskovsku Lokomotivu, Himki, Dinamo Minsk, Anortozis, Krasnodar, Amkar i, prošle godine, Standard Lijež.


Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Selektor - Slavoljub Muslin
« Odgovor #1 poslato: 21:15:34, 10.Jun.2016. »
Radomir Antić za "Blic": Žao mi je Muslina!

Radomir Antić, stručnjak koji je poslednji odveo našu fudbalsku reprezentaciju na veliko takmičenje, nije želeo dublje da ulazi u analizu prvog spiska novog selektora, Slavoljuba Muslina, ističući - da mu ga je žao.

Muslinov širi spisak za predstojeće tri provere, protiv Kipra, 25. maja u Užicu, Izraela, 31. maja u Novom Sadu, i Rusije, 5. juna u Monte Karlu, pojavio se samo u vidu saopštenja na zvaničnoj internet prezentaciji naše kuće fudbala.

- Suludo je pričati o nekom napretku i (plasmanu na Svetsko prvenstvo u) Rusiji dok nam fudbal vode ljudi koji su ga upropastili. Pa oni se nisu setili da organizuju Muslinu konferenciju za štampu, da se čovek predstavi javnosti! Šta dalje pričati? Žao mi je Muslina, gde je tu poštovanje, gde toga ima? U tu priču ne želim da se mešam - rekao je Antić za “Blic”.
Strah me čini jačim i boljim.
 

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Selektor - Slavoljub Muslin
« Odgovor #2 poslato: 21:18:06, 10.Jun.2016. »
"Orlovi" oduševljeni selektorom: Muslin je zahtevan, ali pošten čovek

Fudbalski reprezentativci Srbije rekli su da su zadovoljni igrom u tri prijateljske utakmice, ali da očekuju još bolje nastupe kada počnu kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.

"Išli smo postepeno u ove tri utakmice, odigrali smo kvalitetno, sve smo bili bolji kako su utakmice odmicale. Atmosfera je pozitivna i kada dođu kvalifikacije, nadam se da ćemo biti sve bolji", rekao je napadač Aleksandar Mitrović novinarima posle utakmice u Monaku.

Srbija je igrala nerešeno 1:1 sa Rusijom u prijateljskoj utakmici i tako zabeležila prvi remi nakon dve uzastopne pobede.

"Igrali smo protiv čvrste ekipe, tvrdu utakmicu, sa mnogo kontakta i trčanja. Nije bilo mnogo šansi, ali rezultat nije bio loš. Oni su imali posed, mi šanse. Primili smo gol iz svoje greške, ali smo izjednačili i ostvarili ne tako loš rezultat protiv ekipe koja će igrati Evropsko prvenstvo", kazao je Mitrović, strelac gola za Srbiju.

On je naveo da mu odgovara novi sistem igre koji je postavio selektor Slavoljub Muslin i dodao da mu je sada mnogo lakše da igra.

"Sistem je bolji za mene, ali i ekipu. Nije još sve to perfektno, ima sitnica koje moraju da se poboljšaju, ali je mnogo bolje nego što je bilo. Selektor je pošten čovek koji zna šta hoće. Ekipa zna šta treba da radi, svako od nas i lakše je igrati", rekao je Mitrović.

Dušan Tadić je rekao da je novi sistem igre zahtevan, ali da se svi u ekipi trude da ispune zahteve selektora Slavoljuba Muslina.

"Jako je zahtevno, ali se prilagođavamo selektorovim zahtevima. Muslin se mnogo trudi, ali i mi da to ispunimo. Ima mnogo stvari koje treba da popravimo. Sada su greške i dobre, kako bismo ih ispravili. Ne znam da li je ovih 15 dana dovoljno, daleko je septembar. Sve ćemo učiniti da popravimo igru", rekao je Tadić.

(Beta)
Strah me čini jačim i boljim.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000