Anketa

Da li koristite Viber?

Da
(100%)
Ne
(0%)

Viber - pitanja i informacije

  • Odgovora: 1

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Viber - pitanja i informacije
« poslato: 12:12:06, 05.Avg.2015. »
Viber, popularna multiplatformska aplikacija za slanje poruka i obavljanje glasovnih poziva, putem interneta.



Citat
Viber je prvo pušten u rad za Ajfon 2. decembra 2010. godine, kao direktni suparnik Skajpa. Početna verzija za Android pojavila se u maju 2011. godine, ali je bila ograničena na 50 000 korisnika, dok je verzija bez ograničenja puštena 19. jula 2012. godine. Viber za Blekberi i Windows Phone uređaje pokrenut je 8. maja 2012. godine. Kako je dostigao 90 miliona korisnika 24. juna 2012. godine, dodati su servisi za Android i Ajfon platforme koji omogućavaju grupne poruke i mehanizme za razgovor visokokvalitetnog zvuka. Aplikacije za Nokijinu Seriju 40, Simbijan i Samsungovu Bada platformu su takođe najavljene istog dana. U početku, razgovori su bili dostupni samo za Ajfon i Android aplikacije, sa obećanjem da će mogućnost razgovora biti obezbeđen u sledećim verzijama aplikacije za Bada, Simbijan i Windows Phone, bez govora šta će biti sa Serijom 40 ili BlackBerry OS. Ovo ograničenje leži u tome što jezgro BlackBerry OS i Serije 40 nema podršku za VoIP aplikacije. Kao što je obećano, 22. septembra 2012. godine telefonski pozivi sa visokokvalitetnim zvukom i grupne poruke su dostupne za Windows Phone, ali samo za korisnike Nokije , što je bio deo ekskluzivnog partnerstva sa Nokijom.

 Korisnički interfejs aplikacije sadrži karticu na dnu koja pruža mogućnost pristupa porukama, poslednjim pozivima, kontaktima, tastaturi i tipku za pristup dodatnim opcijama. Nakon instaliranja, Viber kreira korisnički nalog koristeći samo broj telefona kao korisničko ime. On se sinhronizuje sa telefonskim imenikom, tako da korisnik ne treba da dodaje kontakte u odvojenom imeniku. Pošto su svi korisnici registrovani sa svojim brojem telefona, softver vraća sve korisinike Viber-a.

Prednosti Viber aplikacije su:

    besplatan: ova aplikacija pruža sve svoje mogućnosti potpuno besplatno. Sve što je potrebno je 3G ili Wi-Fi Internet konekcija.
    lak za upotrebu: dovoljno je da se preuzme Viber aplikacija i mogu se besplatno slati poruke i zvati drugi Viber korisnici, bez aktiviranja, pravljenja korisničkog naloga ili bilo kog drugog protokola aktivacije.
    ponaša se kao običan telefon: Viber koristi korisnikov broj mobilnog telefona i imenik, i istovremeno prikazuje ko od prijatelja koristi Viber
    kvalitet zvuka: Viber-ova najsavremenija tehnologija omogućava to da kvalitet zvuka čak bude i bolji od GSM-a ili običnog telefonskog poziva
    bez reklama: Viber ne prihvata reklamiranje i garantuje da će pozivi i slanje poruka uvek biti bez reklama
    uvek uključen: Viber ne troši bateriju i ne zauzima memoriju uređaja, tako da se pozivi i poruke uvek mogu primati


Strah me čini jačim i boljim.
 


*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Viber - pitanja i informacije
« Odgovor #1 poslato: 12:17:12, 05.Avg.2015. »
Citat
Saglasnošću sa uslovima korišćenja licence, korisnici se slažu da Viber prikuplja i koristi tehničke podatke i informacije, uključujući, ali ne ograničavajući ga na tehničke informacije o njihovom mobilnom telefonu, sistemskom i aplikativnom softveru, i periferije, koji se periodično prikupljaju u cilju omogućavanja softverskih ispravki proizvoda, podrške i drugih usluga koje omogućava aplikacija. Viber može koristiti te informacije, sve dok su u formi koja korisnike ne identifikuje lično, i tako poboljšava usluge koje nudi.

 Aplikacija za razmenu poruka i pozive preko neta (ili na kredit) stigla je do 570 miliona korisnika i dobila je novu verziju 5.5.0, koja donosi ova unapređenja:

- Deljenje kontakata: razmenite podatke o kontaktu u vidu poruke u direktnom i grupnom razgovoru
- Jednostavnije video pozivanje: pokrenite video poziv direktno iz liste poziva ili profila osobe
- Obogaćena veza: ubacite vezu u poruku i Viber će kreirati balončić sa sadržajem veze
- Deljenje dobrih vibracija: pozovite grupu da prati javno ćaskanje
- Nove opcije plaćanja: više načina za kupovinu kredita za Viber out pozive.
Strah me čini jačim i boljim.
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
17 Odgovora
7283 Pregleda
Najnovije: 18:23:12, 27.Okt.2014.
Miloš Mi.
30 Odgovora
8620 Pregleda
Najnovije: 17:24:32, 21.Okt.2017.
Miloš Mi.
3 Odgovora
1227 Pregleda
Najnovije: 13:07:16, 13.Dec.2014.
Miloš Mi.