Nestala devojčica, a država tapka u mestu?

• Odgovora: 3
*

Van mreže Bojan-

• 1 773
  • 45
  • Pol: Muško
Nestala devojčica, a država tapka u mestu?
« poslato: 20:48:26, 24.Dec.2014. »
Nakon nestanka i pronalaska Tijane Jurić i Ivane Podraščić u Beogradu je nestala devojčica Nina Živković.

Nina Živković (14) najverovatnije je pobegla od kuće u Resniku u kojoj je živela. Policija traga za devojčicom koja je odnela i deo porodične ušteđevine i nestala bez traga.

Ninin nestanak prijavila je  njena punoletna sestra Jana, a u policiji kažu da se za devojčicom intenzivno traga.
Prema nezvaničnim informacijama Nina je poslednji put viđena u ponedeljak na Slaviji u periodu između 14:15 i 14:30 sati.
Do njene majke nismo uspeli da dođemo. Vrata porodične kuće otvorila je sestra Jana koja je rekla da imamo dozvolu da objavimo Nininu sliku ali da nikakve izjave u vezi nestanka sestre ne želi da daje.
Sa druge strane, kako nezvanično saznajemo Nina je neposredno pre nego što je odre]enu sumu novca u evrima, iz porodične ušteđevine.
- Koliko sam čuo neposredno pre nego što je Nina nestala njena majka se požalila da nedostaje porodična ušteđevina od par stotina evra. Inače, koliko znam radi se o uzornoj porodici. Poznajem Ninine: dedu, babu i majku. Šta se tu zapravo dešava to znaju samo članovi porodice koji u toj kući žive i ne žele da pričaju o problemima - kaže za “Alo!” komšija nestale devojčice.
U Resniku smo sreli i Nininog druga koji nam je rekao da je čuo da je Nina poslednji put viđena oko 19 sati u Zemunu, kod bivšeg bioskopa sa nekim starijim muškarcem.
- Priča se da je Nina oteta, mada ja u to ne verujem jer nikakvih razloga za to nema, a porodica nije dobrostojeća. Čuo sam da se dopisivala preko fejsbuka sa nekim starijim muškarcem i da je pobegla da bi živela sa njim. To je sve što znam - ispričao nam je Ninin drug.
U Nininoj školi “Kosta Abrašević” su nam rekli da je istina da je ona poslednje nedelje odsustvovala sa časova ali i da je za izostanke imala opravdanje.
- Nismo primetili po Nininom ponašanju da ima bilo kakve probleme, šta više bila je primeran učenik. To je sve što mogu da vam kažem, a za ostalo se obratite porodici - bila je kratka direktorka škole.
U policiji saznajemo da inzenzivno tragaju za njom i da proveravaju sve relevantne tragove. Saslušane su Ninine bliske drugarice. U ovom slučaju sve indicije ukazuju da se radi o bekstvu od kuće, a ne o otmici ili nečemu trećem. U svakom slučaju policija proverava sve tragove i nada se da će Ninu uskoro pronaći živu i zdravu.
Policija moli građane, koji imaju bilo kakva saznanja u vezi sa nestalom devojčicom, da o tome obaveste policijske službenike Policijske uprave za grad Beograd, na telefone: 011/2797-529, 011/2797-542 ili na sistem „192“.

Izvor: Alo

Da li i šta treba menjati, i da li država uvek ima da tapka u mestu dok nam deca nestaju?

*

Van mreže elena86

• 4 356
  • 119
  • Pol: Žensko
Odg: Nestala devojčica, a država tapka u mestu?
« Odgovor #1 poslato: 22:46:45, 24.Dec.2014. »
Ista prica kao sa onom prethodnom devojcicom,prica da je pobegla od kuce a zna se kako su je nasli posle na zalost.
Nesto nisam optimisticna ni u vezi ovog slucaja,mada se ipak nadam da je prica o bekstvu istinita,jer u suprotnom treba ozbiljno da se zapitamo u kakvoj to zemlji zivimo kada nam psihopate i siledzije otimaju decu u tolikoj meri
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže nevenica

• 1 862
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 38
  • Pol: Žensko
« Odgovor #2 poslato: 14:34:42, 25.Dec.2014. »
Pronasli su je u Sapcu  (e*e)
Citat
Četrnaestogodišnja Nina Živković iz Beograda je pronađena u Šapcu i vraćena je svojoj porodici, izjavio je danas ministar policije Nebojša Stefanović.

On je tokom posete Guči naveo da je, prema informacijama kojima raspolaže, devojčica nepovređena.

Stefanović nije rekao šta su bili motivi maloletne Nine Živković da ode od kuće.

"Pretpostavljam da su to neki lični, porodični razlozi, ali najvažnije je da je ona živa i zdrava. Posle teškog slučaja sa Tijanom Jurić strahujem kada neko dete nestane", kazao je on Tanjugu.

Devojčica je poslednji put viđena u ponedeljak, u ranim popodnevnim satima, na Slaviji, a nestanak devojčice prijavila je njena sestra.

Nina Živković ide u osmi razred OŠ ''Kosta Abrašević'' iz Resnika, a cele prošle nedelje nije bila u školi. Ona je, navodno, odnela iz kuće nekoliko stotina evra.
www.novosti.rs
Pristojna žena je ona dama koja zna šta ne sme znati, iako zna...

*

Van mreže Bojan-

• 1 773
  • 45
  • Pol: Muško
« Odgovor #3 poslato: 17:26:20, 25.Dec.2014. »
Ista prica kao sa onom prethodnom devojcicom,prica da je pobegla od kuce a zna se kako su je nasli posle na zalost.
Nesto nisam optimisticna ni u vezi ovog slucaja,mada se ipak nadam da je prica o bekstvu istinita,jer u suprotnom treba ozbiljno da se zapitamo u kakvoj to zemlji zivimo kada nam psihopate i siledzije otimaju decu u tolikoj meri
Treba da usvoje zakon. Ako bi se zakon usvojio policija bi u slučaju nestanka krenula u potragu posle sat vremena. Ali neće. Ne znam zašto...

Čuo sam danas Nevenice. Hvala Bogu...

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000