Film: Branio sam Mladu Bosnu

• Odgovora: 0
*

Van mreže Bojan-

• 1 773
  • 45
  • Pol: Muško
Film: Branio sam Mladu Bosnu
« poslato: 18:36:32, 14.Okt.2014. »
Večeras premijera filma Branio sam Mladu Bosnu

U Sava Centru večeras je premijera igranog filma baziranog na istorijskoj građi, “Branio sam Mladu Bosnu” Srđana Koljevića koji, između ostalog, govori o Rudlfu Cistleru, mladom advokatu koji je 1914 branio Gavrila Principa i mladobosance optužene za veleizdaju i ubistvo austrougarskog prestolonaslednika Franca Ferdinanda.

Ovaj uzbudljiv film se, po rečima reditelja Koljevića, potpuno temelji na faktografiji, čitav niz impresivnih replika, zbivanja čak i poslednja scena u kojoj voz kojim osuđenike odvoze na robiju a Cistlera u izgnastvo kilometrima ispraćaju ljudi sa upaljenim bakljama koji stoje uz prugu u znak podrške. “Taj podatak sam našao u dokumentaciji a niko ne zna kako su ljudi uopšte saznali kojim vozom i kada ih odvoze”.

Glumačka ekipa je na jučerašnjoj pres projekciji prvi put videla film i jednodušna je u oceni njegovog snažnog utiska kao i činjenice da su kontekst, društvene i političjke prilike vrlo slične današnjem te da to daje poseban ton ovoj autentičnoj priči o borbi za socijalnu pravdu mladobosanaca kao i za pravo i pravnu državu mladog Cistlera.

Uloge tumače: Nikola Rakočević, Nebojša Glogovac, Boris Isaković, Vuk Kostić, Rale Milenković, Ljubomir Bandović, Branislav Lečić, Rale Milenković, Irfan Mensur, Milan Marić, Miloš Đurović, Vaja Dujović, Vučić Perović, Marko Grabež, Marko Pavlović i drugi.

Nebojša Glogovac i Nikola Rakočević

Izvor: Blic

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000