Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama

  • Odgovora: 14
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže nekatamo

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« poslato: 00:23:02, 22.Jul.2014. »
Imam problem. To nije problem koji mi se desio preko noci. Moj problem traje ceo moj zivot. Ispricacu vam moju pricu. Moji roditelji su se upoznali kad su imali svega 16-17 godina. Bili su u srecnoj vezi, putovali, druzili se, imali zajednicke prijatelje, bilo im je lepo. Kad je moja mama imala 24 godine (7-8 godina njihove veze) zatrudnela je, samnom. U njenom 5-6 mesecu trudnoce odlucili su da se uzmu. godinu-dve sve je bilo super, ali onda su pocele svadje, i moj otac je nasao ljubavnicu. Jednostavno nije mogao da podnese dete u kuci. Razveli su se kad sam imala 4 godine. Sa mamom sam se preselila u stan kod babe i tetke i moja mama, valjda zbog svog tog stresa, je posle dve godine pocela da izbacuje bes na meni. Verbalno, ne fizicki. Ne ljutim se na nju, i njoj je bilo isto onoliko tesko koliko i meni. Ali stvari koje mi je govorila su me pogadjale, govorila mi je kako sam razmazena, kako nisam nizasta, kako sam kao cigance i ja sam u pocetku cutala ali onda sam i ja krenula da se svadjam sa njom. Svadje su postajale sve vece i do moje 11 godine zbog vike nam je 3 puta dosla policija na vrata. Povredjivalo me je to sto sam ja njoj u svadjama iskreno govorila sta mi smeta kod nje i kad bi preterala ja bi se izvinila, dok je ona meni govorila dosta ruznih stvari od kojih me je iskreno najvise povredjivalo to da sam los covek. Da skratim pricu, u 6 razredu sam pocela da secem telo ziletom jer nisam znala sta drugo da radim, sto takodje nije doticalo moju mamu iako je videla oziljke. u 7. sam pocela da onesvescujem sama sebe, i ubrzo sam propusila. Na srecu ubrzo sam pronasla u sebi veru u boga i prestala da povredjujem sebe, ali idalje pusim. Ali onda su poceli, cesto posle vecih svadja(na svakih 5-6 dana), da mi se desavaju nesto kao napadi koje bi mogla da suzdrzim taman dovoljno da odem do wc-a. Telo bi pocelo da mi se trese nenormalno, i posle par minuta bi kao pocela da padam u nesvest, al nisam se onesvescivala nego sam jednostavno osecala prazninu u glavi i posle toga bi mi trebalo neko vreme da se setim cak i oko cega se svadja desila. Zalila sam se mami na to, ona mi je rekla sama si to sebi napravila.  sada su ti napadi mnogo cesci, skoro svaki dan. Pre 2 nedelje sam zavrsila na toksikologiji jer sam pokusala da se ubijem gutajuci lekove. Mnogo sam bila povredjena, ja sam bila ispunila sve moje obaveze prema porodici, bila sam odlicna(1. out u zivotu), kuvala sam sama sebi, manje sam izlazila napolje jer su to trazili od mene, uzela sam kuce od svojih para koje sam jedva skupila i brinula se o njegovim potrebama svaki dan, davala mu da jede, cistila za njim. Sve sto sam trazila za uzvrat bilo je da mi vise ne govore takve stvari. Pokusaj samoubistva je bio zbog toga sto su me moja mama, tetka i ujak okruzili i poceli da mi govore kako sam djavo dok se pritom uz to ujak i smejao, na onaj zao nacin. Povredilo me je to mnogo i povredjuje me iz dana u dan. Nije mi jasno zasto to misle o meni kad ja samo svima pokusavam da udovoljim. Trudim se, ali mozda sam jednostavno rodjena kao djavo. Samo bi volela bar da mi kazu zbog cega to misle kako bi mogla to da promenim.  Svaki put kad ih zamolim da mi kazu zasto oni kazu samo zato sto jesam. Ne znam sta da radim, molim vas pomozite mi. Pre sam bar imala drugove, ali sad kako bi uspela da stignem da obavim sve obaveze u kuci ne mogu ni napolje da stignem da izadjem da se izluftiram malo. Ne znam sta da radim, pokusala sam sve kako bi udovoljila mami i tetki ali mi ne uspeva. Ne trazim puno samo bi bilo lepo da bar posle svadje kazu izvini, sto ja cesto uradim, i pored toga oni se meni nikad nisu izvinili. Tesko mi je mnogo.


 


*

Van mreže Mikelandjelo

  • **
  • 167
  • 8
  • Pol: Muško
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #1 poslato: 18:21:12, 22.Jul.2014. »
Moj ti je savet da hitno nadjes nekog strucnjaka i to po mogucstvu psihijatra.Majka nemora da zna,kao ni iko drugi,ako vec njihovu podrsku nemas.Popricaj sa njim i videces resice se situacija.Takodje to neznaci da je tebi toliko lose ili da si luda,ali da izgleda da imas ipak ozbiljne probleme ,izgleda.
Ovo sto si ispricala nije bas jednostavno i uopste mi nedeluje da moze ovako da se resi.Takodje ne ocajavaj,bez obzira u kavoj si losoj situaciji trudi se da mislis pozitivno.Takodje nesvadjaj se sa majkom bez obzira da li ona to zeli i bez obzira ko je u pravu,i vazi i ako si ti.Jer svadja nista ne resava,ma koliko to drugacije tebi delovalo.Uvek mozes da se sklonis.A takodje znaj da cesto ono sto se kaze u svadji nemisli se tako.Ali svasta moze da se kaze.I znaj da si ti ono sto si pa bez obzira sta drugi pricali ili sta ti radila.To nemozes promeniti,a pogotovo neko drugi.Meni nedelujes luda,glupa niti sta slicno.Dakle to sto pricaju okaci macku o rep,tj.kod mene se kaze,na jedno uvo udje,a na drugo izadje.Takodje nedizi ruku na sebe,jer imas taj jedan zivot i ne vise,a on moze biti i te kako dobar bez obzira kako ti sada delovao.Ne gubi nadu i guraj dalje.Mlada si i mnogo lepih stvari ceka na tebe.A za njih se vredi boriti.
Ali ne zaboravi strucnjaka.Oni su tu da pomognu. :flowers:
« Najnovija izmena:: 18:23:25, 22.Jul.2014. Mikelandjelo »
Neke stvari da bi dobio moras prvo da ih pustis.
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #2 poslato: 20:37:45, 22.Jul.2014. »
Draga moja,bilo mi je jako teskio da citam ovo,nisi ti rodjena kao djavo vecje tvoja porodica na zalost jako losa.Mi ovde mozemo da pricamo sa tobom da ti malo olaksamo,ali pravu strucnu pomoc moras potraziti od nekog strucnijeg,psihijatra,psihologa,bilo koga
Koliko imas godina  :flowers:
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže pallmall

  • ***
  • 1 536
  • 22
  • Pol: Muško
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #3 poslato: 23:09:19, 22.Jul.2014. »
Ja se rasplakao, eto...nekatamo e dušo tu smo druži se malo više sa nama, nisi mogla bolje mesto da pronadješ od Čarobnjaka. Svi su super drugari, kad si sa nama ne sme ni pritisak da te pritisne... (mah:mah) :flowers:
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #4 poslato: 11:43:02, 24.Jul.2014. »
http://www.hipnozatatjana.rs/kontakt.html

Idi kod psihologa da sa njim porazgovaras. Ne mislim na tablete i terapiju vec prava psihoanaliza i regresija da izbaci iz sebe to sto imas. Istu ovu poruku ces da posaljes na gore navedenu adresu.



 

*

Van mreže nekatamo

  • *
  • 2
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #5 poslato: 18:02:10, 25.Jul.2014. »
Hvala vam puno. I vi ste mene rasplakali. Mnogo mi je drago da vidim da je nekom jos uvek stalo da mi pomogne. Imam 16 godina, 2 sam razred srednje skole. Pokusala sam par puta da se obratim psihologu u skoli i ona na zalost nikad nije uspela da mi pomogne, sve sto je govorila bilo je bice bolje. Problem je kod psihologa sto se u domu zdravlja ceka 2-3 meseca da bi me primili, a isto je tako i za psihijatra. Privatni psiholozi i psihijatri su mnogo skupi, a ja nemam pare da to platim nazalost, zato sam se i obratila vama. Problem je to sto kada se posvadjamo cak i kad se sklonim ona ide zamnom ili ako se sklonim u wc stoji ispred vrata i nastavlja da prica takve stvari, cak i kad ja cutim. Pokusavala sam zadnjih dana da slusam afirmacije i da ih ponavljam u glavi kada mi ona govori takve stvari i moram vam reci da mi je malo pomoglo, ali idalje me povredjuju te stvari sto mi prica. Poslala sam istu ovu poruku na ovu adresu ______________________ ,ali idalje cekam odgovor. Hvala vam puno jos jednom.
« Najnovija izmena:: 22:34:17, 25.Jul.2014. Founder »
 


*

Van mreže Mikelandjelo

  • **
  • 167
  • 8
  • Pol: Muško
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #6 poslato: 20:23:53, 26.Jul.2014. »
Nema na cemu.Budi jaka.Kada si do sada izdrzala to znaci da imas snage u tebi jos dosta.Ne odustaj od strucnjaka.Mislim da taj skolski nije neko ozbiljno resenje,pokusavaj i dalje u domu zdravlja.Sve ce biti dobro.Neverovatno mi je da majka toliko moze da bude losa prema svom detetu.Neznaci ovo sto sam rekao da ti neverujem,vec se cudim kako ljudi poneki put mogu da budu takvi.Ali na zalost to se desava.
Pazi ima jos nesto.Neznam odakle si,ako si iz Beograda ili blize okoline u njemu imas razne organizacije koje se bave razgovorima sa ljudima koji imaju probleme.Mislim da ih ima raznih.Ja sam bio u jednoj,vise ne idem jer mi nije potrebno,a i takodje nemam novca.Zove se "dusa".Po meni nije nesto toliko fenomenalno,ali tu se nalaze ljudi koji su spremni slusati,a koji mozda mogu cak i pomoci.Druzenje sa njima je mislim besplatno.Mozda bi preko njih mogla naci sebi adekvatnu pomoc.Poslacu ti neke kontakt podatke u privatnu poruku,neznam dal smem postavljati ovde.Pa mozes takodje probati.
Neke stvari da bi dobio moras prvo da ih pustis.
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #7 poslato: 13:14:38, 28.Jul.2014. »
Ima toliko motivacionih govorna na YT i ne odustaj. Ti si centar svtes i sebi treba da pomognes i sebe da gledas.  Budi sa onima koji ti zele dobro. Poslusaj neke od ovih klipova na YT od Divne Milovanovic, Jelene Pantic i Vesne Biorac.
 

*

Van mreže Bojan-

  • ***
  • 1 824
  • 58
  • Pol: Muško
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #8 poslato: 13:39:27, 28.Jul.2014. »
Hvala vam puno. I vi ste mene rasplakali. Mnogo mi je drago da vidim da je nekom jos uvek stalo da mi pomogne. Imam 16 godina, 2 sam razred srednje skole. Pokusala sam par puta da se obratim psihologu u skoli i ona na zalost nikad nije uspela da mi pomogne, sve sto je govorila bilo je bice bolje. Problem je kod psihologa sto se u domu zdravlja ceka 2-3 meseca da bi me primili, a isto je tako i za psihijatra. Privatni psiholozi i psihijatri su mnogo skupi, a ja nemam pare da to platim nazalost, zato sam se i obratila vama. Problem je to sto kada se posvadjamo cak i kad se sklonim ona ide zamnom ili ako se sklonim u wc stoji ispred vrata i nastavlja da prica takve stvari, cak i kad ja cutim. Pokusavala sam zadnjih dana da slusam afirmacije i da ih ponavljam u glavi kada mi ona govori takve stvari i moram vam reci da mi je malo pomoglo, ali idalje me povredjuju te stvari sto mi prica. Poslala sam istu ovu poruku na ovu adresu ______________________ ,ali idalje cekam odgovor. Hvala vam puno jos jednom.
:h055:
 

*

Van mreže Vesna psy

  • *
  • 72
  • 1
  • Pol: Žensko
Odg: Ne znam kome da se obratim, pa cu da se obratim vama
« Odgovor #9 poslato: 13:41:26, 15.Sep.2014. »
Duso moja, prvo kreni sa profesionalnom pomoci (psiholog, psihijatar). A zatim pocni da radis na sebi. Moja preporuka je da krenes sa meditacijom. Moras citati literaturu koja ce poboljsati Tvoje samopouzdanje! Ovde se otprilike moze videti i nedostatak ljubavi i paznje! Jedno moras da znas, ako nista drugo, svi mi ovde na forumu Te VOLIMO!!
Ti si specialna osoba, sa specialnim vrednostima, samo ih trebas pronaci unutar sebe! Zelim Ti svu srecu!  :)
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
278 Odgovora
28577 Pregleda
Najnovije: 13:09:01, 06.Mar.2018.
Miloš Mi.
6 Odgovora
2538 Pregleda
Najnovije: 15:45:09, 12.Avg.2013.
filozof
5 Odgovora
1342 Pregleda
Najnovije: 21:08:24, 18.Jan.2014.
mrki_vuk