U Vranju radioaktivni gromobrani

  • Odgovora: 0

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Miloš Mi.

  • *******
    Marketing menadzer
  • 5 205
  • Zahvaljeno: 41 puta
  • 193
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
U Vranju radioaktivni gromobrani
« poslato: 10:57:21, 26.Maj.2014. »
U Vranju i okolini ima oko 25 radioaktivnih gromobrana koji prete zračenjem stanovništva, upozoravaju iz Agencije za zaštitu od zračenja.
Agencija je zatražila izveštaj o tačnom broju tih uređaja u Vranju od gradske uprave, ali se do sada još niko nije oglasio.
– Prema podacima kojima mi raspolažemo, a koji nisu baš pouzdani jer su možda neki skinuti, u Vranju ima oko 25 radioaktivnih gromobrana.

Ima ih na krovovima „Jumka“, „Simpa“, hotela „Vranje“, nekadašnjeg „Poljoprodukta“, „Veme“, rudnika „Grot“, DIV-BAT, „Zavarivača“, hotela „Simpo“ na Pržaru, magacina „Simka“, fabrike stočne hrane,  „Žitomlina“ u Ristovcu, „Živinoprodukta“ u Vranjskoj Banji, flotacije rudnika u Krivoj Feji.
Opet ponavljam, to su podaci koji nisu ažurirani, što znači da ih možda ima manje, a možda i više.
Zato smo zatražili izveštaj iz gradske uprave, međutim, svi gradovi, osim Vranja završili su taj deo posla.
Mi ćemo spisak objekata sa radioaktivnim gromobranima proslediti nadležnom Ministarstvu i inspekciji za zaštitu životne sredine – kaže stručnjak iz Agencije za zaštitu od zračenja.

Kazne za neuklanjanje radioaktivnih gromobrana su do tri miliona dinara za pravno lice, kaže inspektor za zaštitu od jonizujućeg i nejonizujućeg zračenja Slaviša Simić.
– Prošle nedelje istekao je petogodišnji rok za uklanjanje radioaktivnih gromobrana.

http://www.okradio.rs/vesti/lokalne/radioaktivni-gromobrani-zrace-svuda-po-vranju-_40869.html


Strah me čini jačim i boljim.
 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
0 Odgovora
791 Pregleda
Najnovije: 02:31:09, 28.Jul.2014.
Ch