Deca starijih očeva podložnija su psihičkim problemima

  • Odgovora: 3

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Deca starijih očeva podložnija su psihičkim problemima
« poslato: 18:03:50, 04.Mar.2014. »
Deci starijih očeva preti veća opasnost od psihičkih problema i problema s učenjem, ukazuje opsežno američko - švedsko istraživanje.

Istraživači Univerziteta Indijana i Instituta Karolinska u Stokholmu analizirali su medicinske podatke o svim osobama rođenim u Švedskoj između 1973. i 2001. godine.
Oni su, pri tom, ustanovili vrlo jaku povezanost između starije dobi oca u trenutku rođenja deteta i lepeze psihičkih problema poput autizma, poremećaja pažnje, bipolarnog poremećaja, shizofrenije, sklonosti samoubistvu i problema s drogom, kao i školskog neuspeha i slabih rezultata na testiranju koeficijenta inteligencije.

U poređenju s detetom rođenim kada je otac imao 24 godine, za dete čiji je otac imao 45 godina u trenutku njegovog rođenja bar 3,5 puta je verovatnije da će patiti od autizma, a 13 puta verovatnije da će imati poremećaj pažnje, piše portal Pliva.
Opasnost od bipolarnosti je 25 puta veća, dok je verovatnoća od samoubilačkog ponašanja i problema s drogama 2,5 puta veća.

"Bili smo šokirani rezultatima tog istraživanja", kazao je Brajan Donofrio, profesor psihologije na Univerzitetu Indijana i glavni autor radova objavljenih u žurnalu "The American Medical Ašociation Psychiatry".
"Spečificne veze između očeve starosti i psihičkih problema deteta mnogo su izraženije nego u prethodnim istraživanjima", istakao je Donofrio.

Tanjug


 


*

Van mreže mentolcina

  • *
  • 34
  • 1
  • Pol: Muško
Odg: Deca starijih očeva podložnija su psihičkim problemima
« Odgovor #1 poslato: 14:02:11, 06.Mar.2014. »
Nisam primetio  :)
 

*

Van mreže elenica

  • *****
    Počasni član
  • 4 065
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 53
  • Pol: Žensko
Odg: Deca starijih očeva podložnija su psihičkim problemima
« Odgovor #2 poslato: 16:03:57, 07.Mar.2014. »
Ni ja vala...Samo istrazuju, pa nadju ciljnu grupu pa ako mogu da profitiraju..Kako im ne dosadi da filozofiraju
 

*

Van mreže plutonac

  • *****
  • 7 310
  • 77
  • Pol: Muško
  • mizantrop 100%
Odg: Deca starijih očeva podložnija su psihičkim problemima
« Odgovor #3 poslato: 23:35:45, 02.Maj.2014. »
ja sam dete mladih roditelja i ne daj bože nikome da te neformirane ličnosti podižu  ;D
"Power is being told you're not loved and not being destroyed by it." Madonna
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
12 Odgovora
8391 Pregleda
Najnovije: 14:14:47, 01.Avg.2014.
Mistikana
1 Odgovora
1634 Pregleda
Najnovije: 15:17:33, 21.Sep.2010.
Šmišonja
0 Odgovora
861 Pregleda
Najnovije: 15:39:28, 05.Jun.2016.
Miloš Mi.