Ljubomora muža ili nešto drugo? :(

  • Odgovora: 93
Stranice: 1 2 3 ... 10 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Tisina2013

  • *
  • 32
  • 9
  • Pol: Žensko
Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« poslato: 14:32:25, 10.Feb.2014. »
Poštovanje.Imam pitanje vezano za muževu ''ljubomoru'' na dijete, nakon što se žena porodi.Naime, porodila sam se i počela sam da primjećujem znakove muževe ljubomore, ali ne direktno nego ne dopušta da mu bilo šta fali, da se strpi nad nečim, zbog pažnje koja je usmjerena prema bebi.Nas troje smo sami i ja imam zaista strpljenja i pokušavam sve da izbalansiram, da niko ne trpi, ali događaj koji se desio me naveo na razmišljanje i palo mi je na um da na ovaj način zatražim savjet.
Dakle, jedan dan se desilo to da je muž došao sa posla i ručak ga je čekao na stolu serviran.Inače sačekam da se presvuče i da sjedne za stol pa mu serviram ručak, međutim taj dan beba je bila nervozna pa nije redovno dojila i taman je pred njegov dolazak htjela da doji, tako da sam ručak servirala.On je došao nakon 5 min, nakon 10-ak se raspremio i uzeo tanjir (tjestenina je bila u pitanju) i istresao mi na glavu dok sam ja dojila bebu.Tjestenina je pala više po meni nego po bebi, nije bila vruća jer se bila ohladila, ali ne potpuno.Rekao je da neće jesti ohlađenu hranu radi toga što se ja nisam uspjela organizovati.
Ovo ne mogu da zaboravim, molim Vas za savjet.Kako da se postavim?Trenutno sam zbunjena i pokušavam da razumijem, ali cijelo moje bići se protivi tome.
Hvala i lijep pozdrav


 


*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #1 poslato: 23:37:14, 10.Feb.2014. »
Ne mogu a da se ne razbesnim na ovako nesto.Izvini mozda ovo nije nesto sto treba da ti kazem ali da je meni tako nesto uradio neko video bi mi ledja u roku od dva minuta. Ne lici mi to na ljubomoru prema detetu,vise na to da ti muz ocigledno ima neki ozbiljan problem u glavi,a ta situacija sad mu je samo dobar izgovor da te maltretira. Kako god sto vise budes trpela ponasace se sve gore,dok mozda ne dodje do toga da digne i ruku na tebe...
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #2 poslato: 23:53:12, 10.Feb.2014. »
Ako imate neki problem koji ne mozete da resite, mozete i kod bracnog savetnika  (mah:mah)
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #3 poslato: 00:09:53, 11.Feb.2014. »
Meni ovo deluje kao da bi moglo da preraste u ogroman problem ako se ne reaguje na vreme.A da bi se problem resio treba obe strane da se potrude,a ovde mi se cini da doticni nece cak ni priznati da ima problem. Ne razumem kako pojedini muskarci daju sebi za pravo da se tako ponasaju,naprave zeni dete pa onda misle da je ona postala njihov rob  (rzm)
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže maraja

  • *****
    Počasni član
  • 1 835
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 69
  • Pol: Žensko
    • Facebook
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #4 poslato: 00:16:19, 11.Feb.2014. »
Ne bih da im se mesam, mislim da boljom komunikacijom mogu da rese problem zato sam i dala predlog  :flowers:
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #5 poslato: 00:22:55, 11.Feb.2014. »
U pravu si ti,ali mene je ovo malo razbesnelo pa zato tako reagujem  :flowers:.
Da on zeni koja doji bebu dodje i isvrati tanjir hrane na glavu samo zato sto mu je postavila hranu pet min.ranije,jer mora da brine i o zajednickom detetu. Malo previse.
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 


*

Van mreže faith

  • **
  • 416
  • 21
  • Pol: Žensko
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #6 poslato: 00:27:18, 11.Feb.2014. »
Slazem se sa Elenicom.

Ne znam kojim bih ga mukama muchila. To nije tvoje dijete vec vashe- zajednichko i sada bi trebao da vam predstavlja prioritet. Koliko god da se trudim ne mogu da nadjem logichno objashnjenje za takvo ponashanje.

Dijalog je uvijek bio najbolje reshenje problema, treba da poprichate o tome da dijete ipak mijenja neke stvari u vashem odnosu. I prichajte na temu tog dogadjaja zashto je to uradio i shta misli da postigne sa tim?

I mislim da cesh u skladu sa njegovom reakcijom sama znat shta treba da radish.
 

*

Van mreže elena86

  • ****
  • 4 388
  • Zahvaljeno: 1 puta
  • 129
  • Pol: Žensko
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #7 poslato: 00:35:28, 11.Feb.2014. »
Mene samo plasi da ne zavrsi tako sto ce jednog dana zbog "rucka"dobijati i batine,ovako kao kod nje u vecini slucajeva i pocinje. Slazem se sa vama da treba u svakom slucaju prvo da porazgovaraju,ako sa njim uopste moze da se razgovara
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca
 

*

Van mreže Tisina2013

  • *
  • 32
  • 9
  • Pol: Žensko
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #8 poslato: 08:49:15, 11.Feb.2014. »
Drage moje!
Zaista vam od srca hvala što ste mi odgovorile.... I u pravu ste šta god da kažete.Zato sam i u naslovu stavila ''ljubomora ili nešto drugo''.Znam da ovo graniči sa nekim ozbiljnim problemom u glavi, tim više što je on inače jedan kulturan, ozbiljan, korektan, inteligentan čovjek.Ovakvi prenosi su mu se počeli dešavati kad sam se porodila, zato sam pomislila da ima veze sa tom tzv.''ljubomorom''.Ali... znam iz iskustva mnogih (nažalost, mnogih), da ovo može biti samo početak nečeg strašnijeg...
Imao je još nekih manjih ispada, nakon kojih se on vidno pokaje i trudi se da mi pokloni pažnju, međutim teško mu sa usana silazi,''bila je moja greška, ovo neću ponoviti'' i sl.NEKAD i to prevali preko jezika, ali dosta puta mislim da ga je STID da to kaže naglas, tj.stidi se SAM SEBE-jer inače ga ubi njegov karakter koji mu nameće strogo držanje pravila, a zna vrlo dobro da krši pravila lijepog ponašanja u braku ovim postupcima.
Razmišljala sam i o bračnom savjetniku, i voljela bih takvo što, ali ne bi on sad pristao u ovom trenutku, a iskreno ne mogu ovo ni sa kim da podijelim, još su mi rane svježe i puno mi se emocija podudara u isto vrijeme pa sam se odlučila za ovu varijantu.
Puno mi znači sad što je neko i pročitao ( i što je odobreno objavljivanje) ovog mog posta. :srce:
Hormoni mi nameću svakakvo razmišljanje, pa mi pada na pamet i osvećivanje i ''mučenje'' ali ne mogu da razlučim šta bi bio moj ''prenos'' ili ono što stvarno treba da se uradi.
Da li sam spomenula da smo razgovarali i da je samo šutio?Tj.imala sam monolog.
Hvala vam još jednom!
Najljepši pozdrav!
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Ljubomora muža ili nešto drugo? :(
« Odgovor #9 poslato: 08:54:32, 11.Feb.2014. »
Treba da razgovaraju o tome u miru i tisini, bez napetosti, svadje i vikanja a na kraju i fizickog obracuna. Stavi mu do znanja da to neces da trpis, da si spremna da ga napustis i da imas gde da se vratis. Ukoliko se to ponovi obavestiti ces njegove i svoje roditelje o tome na vreme. Znaju njegovi roditelji kakav je on nego cute kao i svi roditelji. Mozemo da nagadjamo da je imao u problema u detinjstvu prilikom odgoja da je otac bio despot da je fizicki i psihicki bio maltretiran i slicno ali neznamo. Pretpostavljam da on ne zeli to dete recimo da ga nije imao u planu ali eto jbg desilo se. Moramo znati pozadinu cele price, da li je to brak iz ljubavi ili zbog deteta. Mnogo faktora utice na njegovo ponasanje. Mozda je u brak usao zbog deteta, mozda nije planirao brak sa tobom i slicno ali to ne opravdava njegovo ponasanje. Nitko ga nije naterao na brak i slicno. Uvek ima opcija za neku situaciju. Imao je i imali ste izbor. On ima problem i o tome treba razgovarati. Nezreo je i iskompleksiran i za to treba vreme i razumevanje druge strane ali dokle to trpeti jer za to postoje ustanove i ljudu koji se bave sa tim. Mozda zvucim grubo kad ovo pisem ali ocito je nezadovoljan ali nemamo informaciju kakav je bio pre braka, kakav je bio pre nego je saznao da si trudna, itd sto ga opet ne opravdava za njegove postupke. Nije on lud zna on dokle sme da ide nego mu ti dopustas a on prelazi granice ponasanja a ti trpis iz nekih sebi znanih razloga zbog npr osecaja neke krivice ili si naucila da trpis ili si jednostavno iznenadjena njegovim ponasanjem. Zato vas dvoje treba da razgovarate a ako nemozete sami ondah vam treba pomoc strucne osobe koja se sa tim srece svaki dan i cim vas ugleda ona ce znati sta je problem. Zna da vodi dijalog i da vas usmerava onako kako treba direktno i indirektno delujujuci na vas svesno i nesvesno a da to i neznate. Opet napominjem da ne opravdavam njegovo ponasanje jer brak zena i dete je obaveza a posto nije spreman za to resenje nije omalovazavanje partnera. Dobro je dok ne pocne da maltretira dete jer trenutno ima fokus na tebe jer pretpostavljam da smatra da si ti kriva za nesto. Cekamo daljnje informacije u nadi da mozemo da pomognemo.
 


Stranice: 1 2 3 ... 10 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
7 Odgovora
1870 Pregleda
Najnovije: 13:36:47, 05.Sep.2009.
beli crnac
47 Odgovora
19594 Pregleda
Najnovije: 10:29:53, 23.Apr.2020.
pg crna gora
1 Odgovora
1878 Pregleda
Najnovije: 11:34:49, 13.Jun.2010.
Ch