Olimpijske igre 2014

  • Odgovora: 5
*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Olimpijske igre 2014
« poslato: 16:01:24, 08.Feb.2014. »


XXII Zimske olimpijske igre će biti održane u Sočiju, Rusija, od 7. do 23. februara 2014. godine. Biće održano 28 takmičenja u 15 sportova.

Soči, grad domaćin, je izabran 4. jula 2007. ispred južnkorejskog grada Pjongčanga i austrijskog Salcburga na 119. zasedanju Međunarodnog olimpijskog komiteta u Gvatemali. Ovo će biti prvi put da Rusija organizuje Zimske olimpijske igre (Sovjetski Savez je prethodno organizovao Letnje olimpijske igre 1980. u Moskvi).

Na Igre su se kvalifikovali sportisti iz 88 zemalja. Od bivših jugoslovenskih zemalja na Igrama će učestvovati (abecednim redom):

* Bosna i Hercegovina (3 učesnika),
* Crna Gora (2 učesnika),
* Hrvatska (11 učesnika),
* Slovenija (70 učesnika) i
* Srbija (8 učesnika).
 


*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Olimpijske igre 2014
« Odgovor #1 poslato: 16:01:40, 08.Feb.2014. »
Raspored igri

 


*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Olimpijske igre 2014
« Odgovor #2 poslato: 16:03:16, 08.Feb.2014. »
Alpsko skijanje




9. februar   11:00   Spust za muškarce
10. februar   11:00   Super kombinacija za žene
15:00   
12. februar   11:00   Spust za žene
14. februar   11:00   Super kombinacija za muškarce
15:30   
15. februar   11:00   Superveleslalom za žene
16. februar   11:00   Superveleslalom za muškarce
18. februar   11:00   Veleslalom za žene
14:30   
19. februar   11:00   Veleslalom za muškarce
14:30   
21. februar      16:45   Slalom za žene
19:00   
22. februar   16:45   Slalom za muškarce
20:15   



Biatlon



8. februar      18:30      Sprint 10 km muškarci
9. februar      18:30      Sprint 7,5 km žene
10. februar    19:00      Potera 12,5 km muškarci
11. februar    19:00      Potera 10 km žene
13. februar    18:00      Pojedinačno 20 km muškarci
14. februar    18:00      Pojedinačno 15 km žene
16. februar    19:00      Masovni start 15 km muškarci
17. februar    19:00      Masovni start 12,5 km žene
19. februar    18:30      Mešovita štafeta 2 h 6 km i 2 h 7,5 km
21. februar    18:30      Štafeta 4 x 6 km žene
22. februar    18:30      Štafeta 4 x 7,5 km muškarci



Bob



16. februar   20:15   M2 prva i druga vožnja
17. februar   18:30   M2 treća i četvrta vožnja
18. februar   19:15   Ž2 prva i druga vožnja
19. februar   20:15   Ž2 treća i četvrta vožnja
22. februar   20:30   M4 prva i druga vožnja
23. februar   13:30   M4 treća i četvrta vožnja



Brzo klizanje




8. februar    15:30   5000 m muškarci
9. februar    15:30   3000 m žene
10. februar   17:00   500 m muškarci
11. februar   16:45   500 m žene
12. februar   18:00   1000 m muškarci
13. februar   18:00   1000 m žene
15. februar   17:30   1500 m muškarci
16. februar   18:00   1500 m žene
18. februar   17:00   10000 m muškarci
19. februar   17:30   5000 m žene
21. februar   17:30   Timska potera muškarci kvalifikacije
                                Timska potera žene kvalifikacije

22. februar   17:30   Timska potera muškarci
                                 Timska potera žene



Brzo klizanje kratke staze




10. Februar   13:45   Žene 3000 m štafeta
                                 Žene 500 m
                                 Muškarci 1500 m

13. Februar   14:00   Muškarci 500m štafeta
                                 Muškarci 1000 m
                                 Žene 500 m

15. Februar   14:00   Žene 1500 m
                                 Muškarci 1000 m

18. Februar   13:30   Žene 1000 m
                                Muškarci 500 m
                                Žene 3000 m štafeta

21. Februar   20:30   Žene 1000 m
                                 Muškarci 500 m
                                 Muškarci 5000 m štafeta
 

*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Olimpijske igre 2014
« Odgovor #3 poslato: 16:03:40, 08.Feb.2014. »
Karling 

10-17. februar  9:00, 14:00, 19:00  Kvalifikacije po grupama

18. februar       9:00, 14:00, 19:00  Baraž

19. februar       14:00                    Žene polufinale
                         19:00                    Muškarci polufinale

21. februar        12:30                   Žene - bronza
                          17:30                   Žene - finale

22. februar         12:30                  Muškarci - bronza
                           17:30                  Muškarci - finale




Nordijska kombinacija





12. februar   13:30   Muškarci pojedinačno skokovi sa male skakaonice
                     16:30    Muškarci pojedinačno skijaško trčanje na 10 km

18. februar   13:30   Muškarci pojedinačno skokovi sa velike skakaonice
                     16:00   Muškarci pojedinačno skijaško trčanje na 10 km

20. februar   12:00   Muškarci ekipno skokovi sa velike skakaonice
                     15:00   Muškarci ekipno skijaško trčanje u štafeti 4х5 km




Sankanje





08. februar   18:30   Muškarci pojedinačno, prva i druga vožnja
09. februar   18:30   Muškarci pojedinačno, treća i četvrta vožnja (dodela medalja)
10. februar   18:45   Žene pojedinačno, prva i druga vožnja
11. februar   18:30   Žene pojedinačno, treća i četvrta vožnja (dodela medalja)
12. februar   18:15   Muški dublovi, prva i druga vožnja (dodela medalja)
13. februar   20:15   Ekipno takmičenje (tri vožnje)



Skeleton




13. februar   11:30   Žene pojedinačno, prva i druga vožnja

14. februar   16:30   Muškarci pojedinačno, prva i druga vožnja
                                Žene pojedinačno, treća i četvrta vožnja (dodela medalja)

15. februar   18:45   Muškarci pojedinačno, treća i četvrta vožnja (dodela medalja)



Slobodno skijanje





06. februar   18:00   Ženski mogul - kvalifikacije

08. februar   22:00   Ženski mogul - finale

10. februar   18:00   Muški mogul - kvalifikacije
                     22:00   Muški mogul - finale

11. februar   10:00   Ženski sloupstajl - kvalifikacije
                     13:00   Ženski sloupstajl - finale

13. februar   10:15   Muški sloupstajl - kvalifikacije
                     13:30   Muški sloupstajl - finale

14. februar   17:45   Ženski akrobatski skokovi - kvalifikacije
                      21:30   Ženski akrobatski skokovi - finale

17. februar   17:45   Muški akrobatski skokovi - kvalifikacije
                      21:30   Muški akrobatski skokovi - finale

18. februar   17:45   Muški halfpajp - kvalifikacije
                      21:30   Muški halfpajp - finale

20. februar   11:45   Muški ski kros - kvalifikacije
                      13:30   Muški ski kros - finale
                      18:30   Ženski halfpajp - kvalifikacije
                      21:30   Ženski halfpajp - finale

21. februar   11:45   Ženski ski kros - kvalifikacije
                      13:30   Ženski ski kros - finale
 

*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Olimpijske igre 2014
« Odgovor #4 poslato: 16:03:55, 08.Feb.2014. »
Skijaški skokovi




08. februar   20:30   Mala skakaonica pojedinačno za muškarce kvalifikacije

09. februar   21:30   Mala skakaonica pojedinačno za muškarce

11. februar   21:30   Mala skakaonica pojedinačno za žene

14. februar   21:30   Velika skakaonica pojedinačno za muškarce kvalifikacije

15. februar   21:30   Velika skakaonica pojedinačno za muškarce

17. februar   21:15   Velika skakaonica ekipno za muškarce



Skijaško trčanje




08. februar   14:00   14:50   Potera žene
09. februar   14:00   15:45   Potera muškarci
11. februar   14:00   15:00   Sprint kvalifikacije, muškarci i žene
11. februar   16:00   17:30   Sprint finale, muškarci i žene
13. februar   14:00   15:30   Pojedinačno, žene
14. februar   14:00   15:45   Pojedinačno, muškarci
15. februar   14:00   15:15   Štafeta žene
16. februar   14:00   16:15   Štafeta muškarci
19. februar   13:15   14:15   Sprint ekipno žene
19. februar   15:45   16:45   Sprint ekipno muškarce
22. februar   13:30   15:15   Masovni start žene
23. februar   11:00   13:45   Masovni start muškarci



Snoubording




06. februar   10:00   Muški i ženski sloupstajl - kvalifikacije

08. februar   09:30   Muški sloupstajl - polufinale
                     12:45   Muški sloupstajl - finale

09. februar   10:30   Ženski sloupstajl - polufinala
                     13:15   Ženski sloupstajl - finale

11. februar   14:00   Muški halfpajp
                     19:00   Muški halfpajp kvalifikacije
                     21:30   Muški halfpajp - finale

12. februar   14:00   Ženski halfpajp
                     19:00   Ženski halfpajp - kvalifikacije
                     21:30   Ženski halfpajp - finale

16. februar   11:00   Ženski snoubord kros - kvalifikacije
                     13:15   Ženski snoubord kros - finale

17. februar   11:00   Muški snoubord kros- kvalifikacije
                     13:30   Muški snoubord kros - finale

19. februar   09:00   Muški i ženski paralel veleslalom - kvalifikacije
                     13:00   Muški i ženski paralel veleslalom - finale

22. februar   09:15   Muški i ženski paralelslalom - kvalifikacije
                     13:15   Muški i ženski paralelslalom - finale





Umetničko klizanje



06. februar   19:30   Ekipno - sportski parovi, kratki program
                                 Ekipno - muškarci pojedinačno, kratki program

08. februar   18:30   Ekipno - plesni parovi, kratki program
                                 Ekipno - žene pojedinačno, kratki program
                                 Ekipno - sportski parovi, slobodni program

09. februar   19:00   Ekipno - muškarci pojedinačno, slobodni program
                                 Ekipno - plesni parovi, slobodni program
                                 Ekipno - žene pojedinačno, slobodni program

11. februar   19:00   Sportski parovi - kratki program

12. februar   19:45   Sportski parovi - slobodni program

13. februar   19:00   Muškarci pojedinačno - kratki program

14. februar   19:00   Muškarci pojedinačno - slobodni program

16. februar   19:00   Plesni parovi - kratki program

17. februar   19:00   Plesni parovi - slobodni program

19. februar   19:00   Žene pojedinačno - kratki program

20. februar   19:00   Žene pojedinačno - slobodni program

22. februar   20:30   Gala egzibicija



Hokej na ledu






Žene

Grupa A:
Kanada
Finska
Švajcarska
SAD

Grupa B
Rusija
Švedska
Japan
Nemačka


08-13. februar kvalifikacije po grupama
15. februar      četvrt finala
16. februar      razigravanje 5. do 8. mesta
17. februar      polufinala
18. februar      utakmice za 5. i 7. mesto
20. februar      utakmica za bronzu i zlato


Muškarci

Grupa A:
Rusija
Slovačka
SAD
Slovenija

Grupa B:
Kanada
Finska
Norveška
Austrija

Grupa C:
Češka
Švedska
Švajcaska
Litvanija


12-16 februar   kvalifikacije po grupama
18. februar       plej-of
19. februar       plej-of
21. februar       polufinala
22. februar       utakmica za bronzu
23. februar       utakmica za zlato - finale
 


*

Van mreže mikan

  • ***
  • 732
  • 20
  • Pol: Muško
Odg: Olimpijske igre 2014
« Odgovor #5 poslato: 16:06:57, 08.Feb.2014. »
 





 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: ova tema je trenutno zaključana! Samo administratori i urednici mogu da odgovaraju.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000