Da li se ovako mozete resiti prehlade?

• Odgovora: 5
*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 4 671
  • Zahvaljeno: 9 puta
  • 147
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Da li se ovako mozete resiti prehlade?
« poslato: 12:17:35, 21.Nov.2013. »
Profesor Ron Ekles sa Univerziteta u Kardivu otkriva kako se prehlada može pobediti u samo 24 sata. Da biste u tome bili uspešni, pokušajte da pratite nekoliko jednostavnih koraka.

7:00 - Istuširajte se

Kada se probudite i osećate se loše, prvo što treba da uradite jeste da odete pod tuš. Vrući tuš olakšaće bolove u zglobovima, a vruća para će pomoći da se pročiste disajni putevi.

8:00 - Doručkujte kašu sa mešanim bobičastim voćem

Dobar i kvalitetan obrok ključan je kada se razbolimo. Popijte čašu soka od narandže kako biste dobili dozu vitamina C, a u toplu kašu ubacite bobičasto voće, prepuno vitamina koji su vam veoma potrebni.

10:00 - Nagnite se nad parom

Prehlada donosi i začepljen nos, a sinusi mogu izazvati gadne glavobolje. Osim korišćenja uobičajnih lekova, odličan način za odčepljenje disajnih puteva je stavljanje glave iznad posude s vrućom vodom. Udisanje tople pare umiriće i očistiti disajne putove.

12:00 - Uputite se u kratku šetnju

Iako je uobičajno da prehladu lečimo kod kuće, kratka šetnja na svežem vazduhu pre ručka poboljšaće nam kako imunitet, tako i raspoloženje. Ukoliko se ne osećate jako loše, možete i kratko vežbati.

13:00 - Ručajte sendvič od piletine i salate

Proteini iz ovoga obroka će vam pomoći da ojačate imunitet. Izbegavanje mesa za vreme prehlade vrlo lako simptome prehlade može da produži.

15:00 - Skuvajte čaj

Biljni čajevi i drugi vrući napici pomoći će izlasku sluzi iz tela. Čaša sveže isceđenog soka svoj učinak možda neće pokazati odmah, ali će telu dati potreban vitamin C za jačanje imuniteta.

18:00 - Jedite kari

Prilikom pripreme večere u hranu ubacite malo karija. Naime začini poput đumbira i feferona poznati su po svojim antivirusnim i antibakterijskim svojstvima, a i u trenutku će vam pročistiti sinuse. Ovi začini pomoći će vam da se rešite bakterija u telu i očistite disajne pteve.

20:00 - Opustite se u vrućoj kupki

Dan završite opuštanjem u toploj kupki. Umorni i bolni mišići će se opustiti, a topla para će pročistiti disajne puteve.

22:00 - Odspavajte osam sati

San je vrlo važan faktor za oporavak tela, ponovog punjenja baterija, pa samim tim vraćanja snage. Kako bi imunitet ostao u top formi, pokušajte da uspostavite redovan ritam spavanja, pa uveče izbegavajte pića poput kafe i alkohola, ali i nemojte kasno uveče gledati televiziju.   
autor: MP izvor: Tportal/Novi magazin
Strah me čini jačim i boljim.

*

Van mreže elena86

• 4 356
  • 119
  • Pol: Žensko
Odg: Da li se ovako mozete resiti prehlade?
« Odgovor #1 poslato: 16:11:08, 21.Nov.2013. »
Tesko,sta god radili mozda samo malo olaksate sebi. Za prehladu ipak treba da prodje 5-6 dana da bi bilo bolje
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 091
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 52
« Odgovor #2 poslato: 18:59:21, 21.Nov.2013. »
Pa da elena...Ovo je korisno kao preventiva i za ublazavanje tegoba ali bas za jedan dan d aprodje tesko

*

Van mreže elena86

• 4 356
  • 119
« Odgovor #3 poslato: 21:55:17, 21.Nov.2013. »
Meni je jednom nas kucni prijatelj inace doktor rekao kad sam se pozalila da mi ne prolazi prehlada posle cetiri dana,rekao da ako se leci traje sedam dana,a ako se ne leci nedelju dana,i tako mi je fino stavio do znanja da sta god radila sve ima neko svoje vreme  ;D
Svaka zena je dama u drustvu pravog muskarca

*

Van mreže elenica

Počasni član
  • 4 091
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 52
« Odgovor #4 poslato: 20:20:09, 28.Nov.2013. »
Meni je jednom nas kucni prijatelj inace doktor rekao kad sam se pozalila da mi ne prolazi prehlada posle cetiri dana,rekao da ako se leci traje sedam dana,a ako se ne leci nedelju dana,i tako mi je fino stavio do znanja da sta god radila sve ima neko svoje vreme  ;D

Ovo cuh i ja pre neki dan...Ocigledno nema mnogo pomoci kod vec postojecih prehlada sem kao preventiva neka

*

Van mreže Miloš Mi.

Marketing menadzer
  • 4 671
  • Zahvaljeno: 9 puta
  • 147
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
« Odgovor #5 poslato: 18:08:38, 30.Nov.2013. »

U prevodu sve je do imuniteta  ;D
Strah me čini jačim i boljim.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000