Projekat druga sansa

• Odgovora: 1
*

Van mreže Miloš Mi.

Moderator
  • 4 669
  • Zahvaljeno: 9 puta
  • 147
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Projekat druga sansa
« poslato: 12:16:09, 26.Okt.2013. »
Stručno osposobljavanje po projektu ,,Druga šansa''

Krajem septembra, na teritoriji Filijale Smederevo, počela je realizacija obuka koje predstavljaju naredni korak u okviru projekta ,,Druga šansa''. Reč je o stručnom osposobljavanju nezaposlenih lica koja su po ovom projektu uspešno okončala prva tri ciklusa obrazovanja.
U Smederevu je za 14 polaznika osnovnih škola ,,Dositej Obradović'' iz Smedereva i ,,Radica Ranković'' iz Lozovika, počela obuka za pomoćne trgovce. Dvomesečnu obuku koja podrazumeva 150 nastavnih časova realizuje Ekonomsko-trgovinska škola iz Smedereva, a završetak je planiran za početak decembra.
Srednja škola ,,Žikica Damnjanović'' u Smederevskoj Palanci, izvodi dvomesečnu obuku za izradu peciva kojom je obuhvaćeno 11 polaznika OŠ ,,Heroj Radmila Šišković''. Obuka će biti realizovana u okviru 180 nastavnih časova, a njen završetak planiran je za kraj novembra.
Strah me čini jačim i boljim.

*

Van mreže Miloš Mi.

Moderator
  • 4 669
  • Zahvaljeno: 9 puta
  • 147
  • Pol: Muško
  • Nije bitna masa nego izdržljivost :P
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
Odg: Projekat druga sansa
« Odgovor #1 poslato: 12:18:20, 26.Okt.2013. »
Druga šansa u Somboru

Filijala Nacionalne službe za zapošljavanje u Somboru u saradnji sa Školom za osnovno obrazovanje odraslih iz Sombora i OŠ „Petefi brigada“ iz Kule, sprovodi program „Druga šansa“ na teritoriji Zapadnobačkog okruga. Opšti cilj projekta je da se izgradi moderan sistem funkcionalnog obrazovanja odraslih u Srbiji, koji će na efikasan način doprineti povećanju zapošljivosti radne snage, kao i smanjenju siromaštva i ekonomskom razvoju zemlje.
Kao što je programom predviđeno, odrasli osnovnu školu završavaju kroz tri modela u zavisnosti od prethodnog obrazovanja. Za one koji su je uspešno završili, početkom ove školske godine započele su i obuke u cilju dokvalifikacije polaznika za obavljenje jednostavnih poslova. U Zapadnobačkom okrugu trenutno su u realizaciji tri ovakve obuke: za pomoćne kuvare za 5 nezaposlenih lica, i za pomoćnika u trgovini za 8 lica koju realizuje Ekonomsko trgovinska škola u Kuli, kao i obuka za izradu peciva u Srednjoj poljoprivredno prehrambenoj školi u Somboru za 11 nezaposlenih lica
Strah me čini jačim i boljim.

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000