Karakter na osnovu poklona

  • Odgovora: 15
Stranice: 1 2 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Karakter na osnovu poklona
« poslato: 17:53:00, 21.Jul.2013. »
DA li ste ikada razmišljali o tome šta o karakteru vašeg emotivnog partnera govore pokloni koje od njega dobijate?
Italijanski psiholozi, na osnovu istraživanja sprovedenog na grupi od 146 ispitanika oba pola, nude odgovore na ovo pitanje.

Cveće
Prilično je konzervativan poklon, vole ga tradicionalisti i osobe koje su vezane za svoju porodicu, naročito majku.

Igračka
Muškarac koji ženi poklanja igračku doživljava je kao devojčicu, ali podsvesno očekuje i da ona brine o njemu.

Antikvitet
Maštovite osobe prefinjenog ukusa poklanjaju ovakve darove, oni su racionalni, poklanjaju se nesebično onima koje vole i sigurno je da se osoba kojoj su poklonili antikvitet nalazi u njihovom "petogodišnjem planu".

Nakit
Jake i autoritativne ličnosti poklanjaju velike komade nakita, a stidljivi i povodljivi izrazito male. Srebrni nakit daruju oni koji nisu pretenciozni i imaju visoke estetske kriterijume, ali nemaju dovoljno novca da to izraze zlatom ili dragim kamenjem. Zlatni nakit je najčešće pokazatelj ljubavi ili velike naklonosti, ali i velikih očekivanja.

Knjiga

Nepogrešivo je poklanjaju ljubitelji knjige, jer znaju njenu vrednost. Intelektualni tipovi, radoznale i maštovite ličnosti najviše vole i da primaju i da daruju knjige.

Izvor


 


*

Van mreže dvostruka djevica

  • ***
  • 848
  • 44
  • Pol: Žensko
  • I reč je dodir.. ako znaš..
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #1 poslato: 18:29:36, 21.Jul.2013. »
Tačno ali uopšteno,
ne znam samo za one koji poklanjaju antikvitete
izgleda nisam bila ni u čijem "petogodišnjem planu"  :D
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #2 poslato: 12:43:06, 22.Jul.2013. »
Ne slazem se. Moj komsija kupuje cvece i cokolade svakoj devojci jer misli da ce sve da padnu na tu foru.
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #3 poslato: 12:58:39, 22.Jul.2013. »
A gde su oni koji poklanjaju parfem i čokoladu, nema ih na listi. (rzm)
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže dvostruka djevica

  • ***
  • 848
  • 44
  • Pol: Žensko
  • I reč je dodir.. ako znaš..
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #4 poslato: 19:11:31, 22.Jul.2013. »
Zavisi od motiva,
ako poklanja svakoj cvijeće ne vjerujem da se radi o tradicionalisti..

ako razmišlja o osobi kojoj poklanja (po me bolja varijanta) govoriće o njoj.

Citat
Ukoliko od partnera dobijete čokoladu, bez obzira da li je u pitanju povod ili vam je doneo „tek onako“, on ima želju za vezivanjem, odnosno stalo mu je da bude sa vama, tvrde psiholozi. Iako veliki broj žena misli da je bombonjera nemaštovit dar, čokolada kao poklon znači da vas on doživljava kao nekoga ko mu je posebno drag i sa kim želi dublji odnos, tvrde stručnjaci. Muškarci koji poklanjaju čokolade romantični su, sigurni u svoju ljubav i žene smatraju izuzetno važnim delom svog života.

Muškarac koji vam poklanja parfeme nesvesno šalje poruku da ste mu privlačni i dragi, ali da vas vidi samo kao dodatak svom životu. Parfeme, tvrde stručnjaci, najčešće poklanjaju muškarci koji ne vole da se vežu. Njima je važno da pored sebe imaju lepu ženu na kojoj će im drugi zavideti. Očekuju da žena uvek bude u senci.

novosti.rs
 

*

Van mreže Trepavica

  • *
  • 25
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #5 poslato: 18:05:15, 27.Jul.2013. »
A gde su oni koji poklanjaju parfem i čokoladu, nema ih na listi. (rzm)
do nekle se i dobije koja cokooladica , ali pargemi , slabo :)
Najsretniji ljudi nemaju sve najbolje, oni izvuku najbolje od svega.Zive jednostavno, govore ljubazno, vole velikodusno...
 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #6 poslato: 23:29:28, 28.Jul.2013. »
Ako vam pokloni parfem, znači da hoće ponovo da ga/je zavedete  :D
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #7 poslato: 19:37:41, 04.Avg.2013. »
"Ukoliko od partnera dobijete čokoladu, bez obzira da li je u pitanju povod ili vam je doneo „tek onako“, on ima želju za vezivanjem, odnosno stalo mu je da bude sa vama, tvrde psiholozi. Iako veliki broj žena misli da je bombonjera nemaštovit dar, čokolada kao poklon znači da vas on doživljava kao nekoga ko mu je posebno drag i sa kim želi dublji odnos, tvrde stručnjaci. Muškarci koji poklanjaju čokolade romantični su, sigurni u svoju ljubav i žene smatraju izuzetno važnim delom svog života.

Muškarac koji vam poklanja parfeme nesvesno šalje poruku da ste mu privlačni i dragi, ali da vas vidi samo kao dodatak svom životu. Parfeme, tvrde stručnjaci, najčešće poklanjaju muškarci koji ne vole da se vežu. Njima je važno da pored sebe imaju lepu ženu na kojoj će im drugi zavideti. Očekuju da žena uvek bude u senci."


***

Ovo je apsolutno tačno, bar kada sam ja u pitanju, tj osobe od kojih sam dobijala parfeme i čokolade ( dve osobe, skroz različite ).

Posebno je tačno za onoga koji je poklanjao čokolade.  :(
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže salvic8x8

  • *
  • 28
  • 2
  • Pol: Muško
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #8 poslato: 20:05:53, 04.Avg.2013. »
Zene traze poklon ali ne cvece i romantiku. ;D
 

*

Van mreže Trepavica

  • *
  • 25
  • 2
  • Pol: Žensko
Odg: Karakter na osnovu poklona
« Odgovor #9 poslato: 13:11:11, 05.Avg.2013. »
..danasnje zene nikad  nisu zadovoljne , ocekuju nesto previse.
...ni same ne znaju sta bi to trebalo da bude , da zadovolje  sebe , ja sam osobno uvek kiticna ,pa zar si  to morao .. mogo si ovo, trebalo mi ono i td..a kad mi kupi knjigu i tu sam kriticna .. pomislim da je htio da mi se resi par dana , da ne gunđam po kuci  .. : :P
Najsretniji ljudi nemaju sve najbolje, oni izvuku najbolje od svega.Zive jednostavno, govore ljubazno, vole velikodusno...
 


Stranice: 1 2 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
2364 Pregleda
Najnovije: 18:01:48, 19.Mar.2017.
sunshine_Dijana
6 Odgovora
3710 Pregleda
Najnovije: 18:35:17, 24.Maj.2012.
IdiJot
4 Odgovora
5562 Pregleda
Najnovije: 15:44:57, 01.Maj.2013.
Roza