Karmicke veze ~ karma i sinastrija

  • Odgovora: 151
Stranice: 1 2 3 ... 16 »

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Rachica

  • *
  • 97
  • 0
  • Pol: Žensko
Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« poslato: 21:29:40, 08.Mar.2009. »
Ono što je bitno u svakom horoskopu kada je rijec o karmi, to su mjesec, saturn, mjesecevi cvorovi, IV I XII kuca, te retrogradne planete.

Kada je rijec o uporednom horoskopu, snaga karmicke veze bice jaca sto se vise prozimaju navedeni pokazatelji, a samim tim i veza ce biti kompleksnija i teza za razumjeti na svjesnom nivou.U karmickim vezama desavaju se ponekad stvari koje su izvan nase kontrole, srljamo u vezu koja je stetna po nas ili dajemo svu svoju dobrotu i ljubav, a zauzvrat dobijamo malo, odnosno samo bol i patnju, ali nismo u stanju da se oslobodimo te veze. To je tipicna karma, jer kroz odredjene osobe jednostavno vracamo dugove iz proslosti, nesto sto smo nekome radili, sada se vraca nama. Iako znamo da nismo nicim to zasluzili, bili smo potpuno iskreni prema nekome i isli sa postenim namjerama, ipak se desilo. Ali nije se slucano desilo, dusa pamti...dusa je opterecena tim grijehom i ona bira drugu dusu kroz koju ce izazvati takav tok dogadjaja da osjeti patnju i kroz to se procisti i oslobodi. A cilj nije samo kaznjavanje, vec ucenje i sticanje mudrosti kako isto ne bismo ponovili.

Kad su u pitanju karmicki aspekti u sinastriji kao najcesci se navode :




 


*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #1 poslato: 19:56:24, 09.Mar.2009. »
Znaci ja sam upala u to "kolo".Je li to-to ako je moj Saturn na njegovom Mjesecu,moj J.m.c. na njegovom S.m.c. i obrnuto...e ovo o IV i XII kuci ne kontam.Inace slabo znam o karmickim vezama pa si me bas obradovala sa ovim.Samo nastavi,molim te.
 

*

Van mreže neptunia

  • *
  • 44
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #2 poslato: 18:10:38, 14.Mar.2009. »
Citat
Ali nije se slucano desilo, dusa pamti...dusa je opterecena tim grijehom i ona bira drugu dusu kroz koju ce izazvati takav tok dogadjaja da osjeti patnju i kroz to se procisti i oslobodi. A cilj nije samo kaznjavanje, vec ucenje i sticanje mudrosti kako isto ne bismo ponovili.

Baš tako.

po mom mišljenju, najznačajniji pokazatelji karmičkih veza su mjesečevi čvorovi, osobe koje su bile povezane u prošlom životu imati će konjukciju mjesečevog čvora sa nekom planetom, odnosno pokazati će naše dugove prema nekoj osobi, pritom osoba čija se planeta nalazi na nečijem čvoru je "dužnik", a može biti i uzajamno.

Konkretan primjer imam i iz osobnog iskustva, iako me ta osoba odbijala i fizički i karakterno, nešto me "tjeralo" da budem sa njim, odradila 7 godina i podarila mu dijete (i sebi naravno, ali kužite na šta mislim :)) tako sam odradila dug. :)

Iako mu je natalna karta bila krcata zaista lošim aspektima, usporedni nam je bio katastrofalan (još ne vidjeh takvu katastrofu u nijednom usporednom :)), ja sam išla glavom kroz zid...jer se moralo ;D
 

*

Van mreže Lea

  • **
  • 257
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #3 poslato: 19:34:04, 15.Mar.2009. »
Jel ja treba da se prepadnem zbog ovog mog Saturna na njegovom Mjesecu i zbog konjukcije cvorova?Ko je tu kome duzan...ko ce izvuci "deblji kraj"?Ja sam negdje citala da onaj cije je svjetlo "nagazio" tudji Saturn gore prodje.A ja nemam nijednu losu namjeru,niti sam negativna u svemu tome...do sada...hahaha.Ozbiljno,ima li u tim nasim konjukcijama pokazatelja za karmu i dug?
 

Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #4 poslato: 12:27:31, 07.Maj.2009. »
ja sam zivela u braku 18 paklenih godina sa covekom koji je imao saturn u jarcu konjukcija moj mesec u jarcu. pakao nevidjeni...

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #5 poslato: 14:39:40, 07.Maj.2009. »
Kad su u pitanju aspekti izmedju cvorova i planeta, u sinastriji, jel se samo konjukcija uzima u obzir ili se gledaju i drugi aspekti?
Mozda je "olaksavajuca okolnost" kojim poljem vlada SA, sta ako je vladar V polja? Ili to nije bitno u karmickoj  (*o*) ?
 


*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #6 poslato: 17:12:13, 07.Maj.2009. »

Mozes da pratis i ostale aspekte ali je konjukcija najizrazenija. Manje-vise nije bitno iz kog polja dolazi konjukcija Saturna i Meseca jer je stvarno tezak aspekt u sinastriji. Partneri su direktno povezani kroz karmu...
 

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #7 poslato: 17:39:30, 08.Maj.2009. »

Mozes da pratis i ostale aspekte ali je konjukcija najizrazenija. Manje-vise nije bitno iz kog polja dolazi konjukcija Saturna i Meseca jer je stvarno tezak aspekt u sinastriji. Partneri su direktno povezani kroz karmu...

Hvala na objasnjenju  :).
Uzalud sam se "zanosila" da donekle menja stvar to sto je SA vladar njegovog V polja  :(.
Ako se prate i ostali aspekti, ovde ne da je rec o karmi, nego ...
SA (njegov) 0* MO
SA 180* MA
SA 0* SA, PL
SA 60* NE
SA 120* SMC
To su aspekti njegovog SA na moje planete.

SA (moj) pravi samo konjukciju sa njegovim PL i SA  (*o*)

Karma ili mi se samo cini  ;D? Sad jos da shvatim zasto smo se "nasli" i koje "repove" vucemo iz proslog zivota. Ako je neko raspolozen, dobro bi mi dosla pomoc  :).
 

*

Van mreže kaliopaworld

  • **
  • 134
  • 0
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #8 poslato: 18:37:43, 30.Avg.2009. »


Mozes da pratis i ostale aspekte ali je konjukcija najizrazenija. Manje-vise nije bitno iz kog polja dolazi konjukcija Saturna i Meseca jer je stvarno tezak aspekt u sinastriji. Partneri su direktno povezani kroz karmu...

Isto tako povezanost cvorova sa Sa,moze doneti "prepoznavanje" utisak da se vec duuugo znate. Sto mozda i nije daleko od istine... :o Konkretno sam pricala o konjukciji Mo i s.mesec.cvora.
Cak su i ljudi oko nas mislili da se jaaako dugo znamo. Mislili su da smo prijatelji iz detinjstva posle svega par sati razgovora...ali u prilog tome govore i neki drugi aspekti koji nisu predmet ove price.

*

Van mreže Nale 83

  • *****
    Počasni član
  • 8 252
  • Zahvaljeno: 2 puta
  • 15
  • Pol: Žensko
Odg: Karmicke veze ~ karma i sinastrija
« Odgovor #9 poslato: 20:43:08, 30.Avg.2009. »


Isto tako povezanost cvorova sa Sa,moze doneti "prepoznavanje" utisak da se vec duuugo znate. Sto mozda i nije daleko od istine... :o


Potvrdjujem - iz licnog iskustva znam  :-\
 


Stranice: 1 2 3 ... 16 »

 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
1 Odgovora
1878 Pregleda
Najnovije: 11:34:49, 13.Jun.2010.
Ch
0 Odgovora
1528 Pregleda
Najnovije: 14:17:23, 07.Sep.2011.
diksi
0 Odgovora
1163 Pregleda
Najnovije: 04:10:41, 14.Sep.2014.
Vesna psy