Mama, ja sam debela!

• Odgovora: 1
*

Van mreže Džudi

• **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Mama, ja sam debela!
« poslato: 15:09:21, 15.Jul.2013. »
Dvadesetprvi vek je doneo mnogo dobrih, ali i loših strana života. Deca sazrevaju brže nego pre i roditelji ponekad ne mogu da prate njihovo brzo sazrevanje, i dešava se da zanemare neke upozoravajuće znake koji im pokazuju da sa detetom nešto nije u redu.

" Mama, ja sam debela!" Ovu rečenicu izgovaraju danas mnoge devojčice koje su pred pubertetom. Mediji, bilo štampani, bilo elektronski, forsiraju razne dijete i proizvode za mršavljenje. Devojčice to gledaju, čitaju o tome, i žele da imaju manekenski izgled. Psihički nezrele, ne vide da izgledaju normalno, već izbegavaju da jedu. Žele da drže dijetu, često se mere da vide koliko imaju kilograma, ispituju svoje telo ispred ogledala.

Izbegavanje hrane i često merenje, kao i primedbe tipa "Imam salo, moram da držim dijetu" prvi su upozoravajući znaci da sa devojčicom treba obaviti razuman i otvoren razgovor. U razgovoru ne treba dizati ton, pretiti batinama, jer to može izazvati suprotan efekat.

Anoreksija počinje već u 11 toj, 12 toj godini. Granica za ovu bolest koja izaziva ozbiljne zdravstvene probleme pomerila se poslednjih godina.

Ovo je problem 21 veka i treba ga shvatiti ozbiljno.

Da li vaša kćerka normalno jede? Da li je nekada izgovorila rečenicu iz naslova teme? Kako bi se ponašali u situaciji da se to dešava u vašoj porodici?

Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...

*

Van mreže Fifi

• **
  • 359
  • 6
  • Pol: Žensko
Odg: Mama, ja sam debela!
« Odgovor #1 poslato: 17:37:41, 15.Jul.2013. »
Ako do devojčice ne mogu da dopru reči mame onda mama treba da sa devojčicom radi neke vežbice (trčanje,vožnja bicikla,rolera...itd) da sprema zdravu hranu i eto ,a može i da ručka normalno samo treba malo da se pokrene i da radi neke vežćbice (ako je debeljuca) ako pak nije debela i ima neke umišljene tripove onda treba da ide priča sa njom tipa '' da si debela ja bih te lično naterala da trčiš i da budeš na dijeti ,a pošto nisi nema potrebe ,savršena si ,vao kako si lepa''  :157:

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.

Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000