Anketa

Da li ste registrovani na sajtovima poput limunda, kupinda, kupujem - prodajem i slicno?

Da, prodavali / kupovali smo, pametno osmisljeni sajtovi
(75%)
Probali smo da prodajemo / kupujemo ali vise nikad - nismo zadovoljni
(0%)
Ne, ali planiramo
(0%)
Ne, i ne planiramo da prodajemo i kupujemo na takav nacin
(25%)

Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?

  • Odgovora: 9

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« poslato: 17:13:50, 12.Jul.2013. »
Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?

Do juče se poklanjalo, ili bacalo u smeće, ali danas se - prodaje! Polovne stvari - sve od veša, preko knjiga, nameštaja, pa do tehničkih uređaja - postale su deo masovne trgovine na "internet-buvljacima". Ali, manje neprijatnim i komfornijim od onih pravih sa robom na čaršavima.

Sociolozi smatraju da je sve veće siromaštvo kumovalo vrtoglavom porastu internet - seknd hend transakcija.
Trenutno se oko milion i po privatnih predmeta prodaje preko mreže, oko pola miliona ljudi učestvuje u kupovinama, a svakog dana nekoliko stotina novih članova pokuša da na ovaj način makar nešto zaradi, ili jeftino kupi.

Jedan bračni par je prodajom "blaga sa tavana" otputovao u Peru, čovek je od stripa, ne znajući da je unikatan primerak, zaradio ozbiljnu sumu, a jedan od najskupljih predmeta oglašenih na Limundu je bager Džoa, simbol 5. oktobra, sa početnom cenom od 90.000 evra.
Jedan broj članova ovakvih sajtova, i više njih istovremeno, profesionalni su trgovci, koji na ovaj način prodaju svoju robu - ono što proizvode ili su preprodavci. Drugi deo su kolekcionari, a najveći broj su svakako svi koji kada prespu iz šupljeg u prazno, gledaju da im ostane neki dinar.

Među zabranjenim predmetima za prodaju na netu su lekovi, hrana, oružje... Dešava se da se pravila ne poštuju. Goran Papović, iz Nacionalne organizacije potrošača Srbije, smatra da je internet-prodaja leglo kriminala.
"U pitanju je polje koje je potpuno van kontrole, a kupac kupuje 'mačku u džaku'", kaže Papović.
Nikakva inspekcija ne kontroliše šta se sve kreće po tim sajtovima. Potvrda da je tako je nedavna ponuda preparata na veb-sajtu i Facebooku, gde su lažno navedene registracija i zakonska procedura, kao i kliničko ispitivanje i sertifikati.


 


*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #1 poslato: 22:00:05, 13.Jul.2013. »
Jednom sam na Limundu licitirala za web kamericu i slušalice. Našla sam se sa prodavcem koji robu-novu, prodaje na pijaci, i cene su niže nego u prodavnicama računarske opreme. Zadovoljna sam sa kamericom i slušalicama.

Međutim, znam da su ljudi dobijali bukvalno "mačku u džaku". Jedna od priča koju sam čula preko poznanika dospela je u medije, tačnije u novine. Momak iz Beograda je preko nekog sajta, ne sećam se tačno kog sajta, naručio Ipod. Poslao je 230 evra. Dobio je prastari mobilni telefon koji danas ne vredi ni 20 evra. Mislim da se taj mladić sada sudi sa prodavcem.

Online kupujem samo knjige i to preko Lagune ili Vulkana. To je proverena i sigurna kupovina. Na Limundo i slične sajtove, posle te priče o prastarom telefonu umesto novog Ipoda, više ne idem.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže Ch

  • ******
  • 12 178
  • Zahvaljeno: 28 puta
  • 167
  • Pol: Muško
  • The start!
    • Facebook
    • Twitter
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #2 poslato: 16:58:56, 14.Jul.2013. »
Jedna od takvih priča gde je čovek naručio netbuk, a dobio cepanicu:
http://www.telegraf.rs/vesti/527925-i-ovo-moze-u-srbiji-narucio-racunar-netbuk-dobio-cepanicu/attachment/poruka-na-fejsbuku-3

U svakom slučaju ima i korisnih priča. Npr. da su ljudi za neke stvari jedino mogli na taj način da nadju kupce.
 

*

Van mreže Džudi

  • **
  • 212
  • 10
  • Pol: Žensko
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #3 poslato: 22:14:06, 14.Jul.2013. »
Čula sam za tu priču. Strašno, ali verujem da postoje i ok prodavci i da može svašta povoljno da se kupi. Moj drug kupuje komponente za komp preko nekog sajta, čini mi se da je "Kupujem-prodajem" i on je zadovoljan.
Život je sastavljen od dana za plakanje i od dana za smejanje...
 

*

Van mreže web manijak

  • ***
  • 1 841
  • 31
  • Pol: Muško
  • Neka ostane licno
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #4 poslato: 00:36:29, 15.Jul.2013. »
Super je samo pripazite da vam nesto ne uvale  ;D
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #5 poslato: 10:28:57, 15.Jul.2013. »
Koristio sam ih. Otprilike kao buvljak na kome sve moze da se pronadje.
Budite obazrivi kada kupujete ili prodajete.
Nada je san budnih.
Aristotel
 


*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #6 poslato: 08:34:09, 21.Jul.2013. »
Kupovao i sad pre 7 dana uzeo mobilni iz Pazara nov sa garancijom. Prosle godine isto tako uzmem mobilni iz Kragujevca. Pre par godina monitor za kompjuter. Moze sve da se uzme novo i polovno. Sad zasad sve novo. Iz NS pre par dana narucio dve futrole i tri folije za mobilne tj androide. To mi je lakse da ne zujim po gradu i trazim a kupujes iz fotelje. Stedis vreme i novac ako znas sta hoces.
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #7 poslato: 15:47:19, 21.Jul.2013. »
Kupovao i sad pre 7 dana uzeo mobilni iz Pazara nov sa garancijom. Prosle godine isto tako uzmem mobilni iz Kragujevca. Pre par godina monitor za kompjuter. Moze sve da se uzme novo i polovno. Sad zasad sve novo. Iz NS pre par dana narucio dve futrole i tri folije za mobilne tj androide. To mi je lakse da ne zujim po gradu i trazim a kupujes iz fotelje. Stedis vreme i novac ako znas sta hoces.
Imam pitanje za tebe. Nisam nikada na taj nacin kupovao nista novo, a ti kazes da jesi. Zanima me razlika u ceni, koliko si ustedeo obzirom da si uzeo te stvari a zadovoljan si kvalitetom?
Nada je san budnih.
Aristotel
 

*

Van mreže medenica

  • ****
  • 3 854
  • Zahvaljeno: 8 puta
  • 47
  • Pol: Muško
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #8 poslato: 21:22:59, 27.Jul.2013. »
Jeftinije jeste, sam napravi racuncu. Npr zadnje sam uzeo tri folije za tri androida i dve silikonske obloge iz N.Sada, on placa postarinu. Ustedeo sam odlazak u N.Sad 1000din gorivo a vreme jer nisam nigde isao. Kad ti nesto treba vidis cene pogledas oglase i nadjes sebi matematiku. Pre nekoliko godina uzeo sam monitor i kameru za komp sve exstra.
 

*

Van mreže filozof

  • ***
  • 697
  • Zahvaljeno: 7 puta
  • 34
  • Pol: Muško
Odg: Kupujem - prodajem, da li ste kupovali ili prodavali?
« Odgovor #9 poslato: 13:04:47, 29.Jul.2013. »
Kazem jer postoji i rizik, da li  je to sto kupujes stvarno novo. Ipak novo je novo pa me je interesovalo.  ;)
Nada je san budnih.
Aristotel
 




 

Brzi odgovor Vam omogućava da pošaljete poruku bez učitavanja nove stranice.

Upozorenje: u ovoj temi nije pisano već više od 365 dana.
Ukoliko niste sigurni da želite da odgovorite, razmislite o pokretanju nove teme.


Maksimum znakova 20000; preostalih znakova: 20000

Related Topics

  Naslov teme / Započeo Odgovora Najnovije:
2 Odgovora
1186 Pregleda
Najnovije: 22:39:04, 12.Mar.2009.
Ch
0 Odgovora
929 Pregleda
Najnovije: 23:32:42, 14.Apr.2009.
Ch
0 Odgovora
640 Pregleda
Najnovije: 13:52:37, 19.Jan.2018.
sabre